שתף קטע נבחר

מזוודות הכסף הוכנסו בחשאי? תעלומת המיליונים לעזה

כ-60 אלף משפחות פלסטיניות צפויות לקבל 100 דולר במזומן כל אחת, כחלק מהמענק החודשי. גורמים בעזה ל-ynet: "סגן השליח הקטארי הביא את הכסף בחשאי, כחלק מהסכם שמטרתו למנוע ביקורת בישראל". מקורות ביטחוניים בישראל הכחישו וגורם אחר טען: "הכסף - מעודפים שבקופה הקטארית"

 

 

מענק המיליונים הקטארי יחולק מהיום לעזתים - והשאלה הגדולה היא כיצד הגיעו המיליונים לרצועה: היום (א') תחל ברצועת עזה חלוקת המענק הקטארי החודשי למשפחות עניות ברצועת עזה. כ-60 אלף משפחות פלסטיניות צפויות לקבל 100 דולר במזומן כל אחת.

 

ביום חמישי נכנס סגנו של השליח הקטארי מוחמד אל-עמאדי לרצועת עזה דרך מעבר ארז, וברצועת עזה תוהים כיצד נכנסו מיליוני הדולרים שיחולקו החל ממחר למשפחות. מקורות בעזה מסרו אמש ל-ynet כי הכסף המזומן נכנס בחשאי במזוודות על ידי סגנו של השליח הקטארי ביום חמישי. המקורות ציינו כי מדובר בהסכם בין ישראל לקטאר, ולפיו מעתה יוכנס הכסף בחשאי כדי למנוע ביקורת ציבורית בישראל.

חלוקת הכסף הקטארי בעזה (צילום: AFP)
חלוקת הכסף הקטארי בעזה, באחת הפעמים הקודמות(צילום: AFP)

חלוקת הכסף הקטארי בעזה ()

מקורות ביטחוניים בישראל הכחישו גרסה זו ומסרו כי סגנו של השליח הקטארי לא נכנס עם מיליוני דולרים במזומן לעזה. אותם גורמים ביטחוניים סירבו לפרט איך ישנם כעת בעזה מיליוני דולרים במזומן.

 

גורם בינלאומי מסר ל-ynet כי בקופה הקטארית הצטברו עודפים של מיליוני דולרים מהחלוקות האחרונות של המענקים, ובכללם חלוקת המשכורות לפלסטינים המשתתפים בפרויקט ההעסקה הזמנית של האו"ם. לפי אותו גורם, ייעשה שימוש בכספים הללו שנותרו בקופה לחלוקת המענק למשפחות העניות.

הפגנות הפגנה התפרעויות מהומות גבול רצועת עזה (צילום: AFP)
ההפגנות אתמול בגבול עזה(צילום: AFP)

הפגנות הפגנה התפרעויות מהומות גבול רצועת עזה (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

הפגנות הפגנה התפרעויות מהומות גבול רצועת עזה (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

שלשום הפגינו כ-6,000 פלסטינים בכמה מוקדים בגבול רצועת עזה, כחלק מההפגנות השבועיות במסגרת "קמפיין השיבה". כמה מהם השליכו אבנים ויידו מטעני חבלה לעבר גדר המערכת. כוחות צה"ל הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות ובמקרים מועטים פתחו בירי לעבר חשודים שניסו לחבל בגדר ולפרוץ אותה. במסגרת ההפגנות זוהתה פגיעה בג'יפ, ומבדיקה ראשונית עולה כי היא נגרמה כתוצאה מיידוי גולה לעבר הג'יפ.

 

מנהיג חמאס איסמעיל הנייה הודיע אתמול כי משלחת בכירה מהארגון החלה בביקור בטהרן שיימשך כמה ימים. הנייה לא מסר מי חברי המשלחת ומה מהות הביקור, אך הביע את תקוותו כי הביקור ישיג את מטרותיו.

 

בשיחה עם עיתונאים מטורקיה הוסיף הנייה כי חמאס אינו מתנגד להקמה של מדינה פלסטינית באופן זמני על גבולות 1967, אך לדבריו ארגונו דבק באי ההכרה בישראל על שאר חלקי האדמות הפלסטיניות, שבתוך הקו הירוק. דברים ברוח זו כתובים במסמך המדיני שפרסם חמאס לפני שנתיים. הנייה ושב ואיים כי ארגונו מחזיק ברקטות שיכולות לפגוע בכל נקודה בישראל.


פורסם לראשונה 20/07/2019 20:11

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
הדולרים בדרך לעזה
צילום: AFP
מומלצים