שתף קטע נבחר

בנט ושקד נפגשו, המחלוקת המרכזית טרם נפתרה

מנהיגי "הימין החדש" בבחירות הקודמות נועדו בת"א. שקד נוטה להמשיך עם בנט, אבל בניגוד אליו היא מעוניינת לפעול לחיבור גדול. הערכה: בנט יתגמש לבסוף. סמוטריץ': "איך שזה נראה, הם לא למדו את הלקח"

 

 

מייסדי "הימין החדש" נפגשו, החלטה על ריצה משותפת או על הפרדת כוחות עדיין לא התקבלה. השרים לשעבר איילת שקד ונפתלי בנט נועדו אמש (שבת) בת"א, 15 ימים לפני הגשת הרשימות לכנסת. בסיום הפגישה נראה כי נטיית שקד היא להמשיך במפלגה שאותה הקימה עם בנט לפני הבחירות האחרונות, אך מחלוקת מרכזית בין השניים נותרה בעינה - ולפחות בינתיים נראה כי בנט הוא שיתגמש והשניים יפעלו יחד לטובת ריצה במפלגת ימין גדולה משותפת.

 

ההערכה בימין היא שלאחר שיחות ממושכות שניהלו, הנטייה של שקד היא להמשיך במפלגת "הימין החדש", שאותה הקימה בבחירות האחרונות עם בנט, והתמודדות בהנהגה משותפת. לאחר מכן, ומתוך הפלטפורמה הזו, צפויה שקד להוביל חיבורים רחבים של כל המפלגות האחרות בגוש הימין.

איילת שקד ונפתלי בנט בתום הפגישה בתל אביב (צילום: מוטי קמחי)
נפתלי בנט ואיילת שקד בתום פגישתם(צילום: מוטי קמחי)

עם זאת, קיימת עדיין מחלוקת מרכזית בין מייסדי המפלגה שלא עברה את אחוז החסימה בבחירות האחרונות. בעוד בנט מעוניין לרוץ בנפרד על פלטפורמה של ימין ליברלי שתפנה למצביעי "הימין החדש" ובנוסף אליהם גם למצביעים לזהות של משה פייגלין ולכולנו של משה כחלון, שקד לא מוכנה לקחת סיכונים פעם נוספת, ומעוניינת לרוץ ברשימה אחת גדולה, לצד רפי פרץ ובצלאל סמוטריץ'. במהלך הפגישה דנו השניים באפשרויות השונות, אולם לא הגיעו להסכמה מה הצעד הנכון עבורם. ההערכה היא כי בנט יתגמש לבסוף ויחד יפעלו השניים לטובת חיבור גדול.

 

שקד טרם הודיעה לאן מועדות פניה, אולם גורמים באיחוד מפלגות הימין אומרים כי יש אצלם נטייה להתגמש לאור הסקרים האחרונים המראים שהרשימה בהובלתה מביאה יותר מנדטים. "היא צריכה להגיד שהיא מעוניינת", הבהירו לצד זאת. "בנקודה הזאת היא עוד לא אמרה אם היא מעוניינת לרוץ איתנו במפלגה אחת גדולה, או אם תתמודד במפלגה אחרת".

איילת שקד ונפתלי בנט בפתח פגישה בתל אביב (צילום: מוטי קמחי)
שקד לפני הפגישה(צילום: מוטי קמחי)

איילת שקד ונפתלי בנט בפתח פגישה בתל אביב (צילום: מוטי קמחי)
בנט בת"א(צילום: מוטי קמחי)

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ', מספר 2 באיחוד מפלגות הימין, התייחס בטוויטר לפגישה בין השניים, לפני תחילתה: "איך שזה נראה, בנט ושקד לא למדו את הלקח. טעינו כנראה בסלחנות שגילינו ליצר ההרפתקנות המסוכן שלהם. צריך לומר בצורה ברורה - אם הם יחזרו שוב בחוסר אחריות על הטעות שתפצל את הימין, הם ישאו באחריות לתוצאותיה. הפעם כבר לא יסלחו להם על הפלת ממשלת הימין והקמת ממשלת שמאל בגלל מניעים אישיים".

 

גם שר החינוך רפי פרץ התריע כי על הימין להיערך בהתאם, על רק החיבורים האחרונים בגוש השמאל. עם פרסום האיחוד בין מפלגת העבודה לגשר ביום חמישי פרסם הרב פרץ פוסט שבו כתב: "בשמאל כבר מתאחדים. ‏ממשלת הימין תלויה באחריות שלנו להתחבר ולהתאחד. רק יחד ננצח. אחרת זה יתהפך על כולנו. עכשיו תורנו".


פורסם לראשונה 20/07/2019 22:50

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
נפתלי בנט ואיילת שקד
צילום: מוטי קמחי
מומלצים