שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  התיק החמור שלא פוצח - ופרטיו עדיין אסורים לפרסום
  לפני כשש שנים סער עולם המשפט כאשר מטען חבלה פוצץ את מכוניתו של פרקליט בכיר בתל אביב. אף שהמשטרה לא הצליחה להתקדם בחקירתה, צו איסור פרסום על פרטי הפרשה הוארך היום בפעם ה-15. גורם מעורה בתיק: "מסתתרים מאחורי צווים"

  פיצוץ מכונית הפרקליט בתל אביב ב-2013 (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
  פיצוץ מכונית הפרקליט בתל אביב ב-2013(צילום: ירון ברנר)

  אין פענוח, יש צווי איסור פרסום: לפני כשש שנים סערה צמרת העולם המשפטי כאשר מטען חבלה רב עוצמה פוצץ את רכבו של פרקליט בכיר, שחנה בחניון הפרקליטות בתל אביב.

   

  במשך כל אותן שנים המשטרה לא הצליחה להתקדם בחקירתה - מה שלא מנע ממנה מאז להאריך בכל חצי שנה את תוקפו של צו איסור הפרסום על פרטי התיק. היום (ב') הוארך הצו בפעם ה-15. "מסתתרים מאחורי צווים", אמרו גורמים המעורים בפרטים. המשטרה בתגובה: "מאחר שבתיק קיים צו איסור פרסום אין באפשרותנו להרחיב מעבר לאמור בצו".

   

  2013: השר לביטחון פנים אהרונוביץ' מגיב לתקרית    (צילום: יוגב אטיאס)

  2013: השר לביטחון פנים אהרונוביץ' מגיב לתקרית    (צילום: יוגב אטיאס)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  מקום הפיצוץ ברחוב דפנה בתל אביב (צילום: Google Maps) (צילום: Google Maps)
  מקום הפיצוץ ברחוב דפנה בתל אביב(צילום: Google Maps)
   

  הפיצוץ אירע ב-7 בנובמבר 2013 ברכבו של הפרקליט שנחשב למי שניהל תיקים פליליים "כבדים" נגד עבריינים בכירים. מיד לאחר מכן פתחו הכוחות בסריקות נרחבות באזור במטרה למצוא רמז כלשהו שיסייע בפיצוח החקירה. "מדובר באירוע חמור מאוד", אמר אז מפקד מרחב ירקון תת-ניצב יהודה דהן. "למזלנו, אין נפגעים. החקירה תועבר ליחידת להב 443". הפרקליט - ששמו עדיין אסור לפרסום - הוקף מיד באבטחה צמודה.

     

  במהלך חקירת היאחב"ל נעצרו כמה עבריינים, בעיקר במטרה לנסות ולדלות מהם פרטים על האירוע. "נעשה הכול כדי לתפוס את המבצעים" אמרו אז במשטרה לאחר שהתברר כי עבריינים הטמינו את מטען החבלה ברכבו של הפרקליט. מאז התחלפו שלושה מפקדים ביאחב"ל, כמו גם עשרות חוקרים.

   

   (צילום: ברוך קנטור) (צילום: ברוך קנטור)
  (צילום: ברוך קנטור)

   (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  (צילום: מוטי קמחי)
   (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
  (צילום: ירון ברנר)

  יהודה וינשטיין מגיע לזירת הפיצוץ. 2013 (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
  יהודה וינשטיין מגיע לזירת הפיצוץ. 2013(צילום: ירון ברנר)

  גורם לשעבר בפרקליטות אמר אז בעקבות האירוע: "אני מכיר את הפרקליט, הוא טיפל בתיקים תקשורתיים כמו דומרני, מרגול. קשה לדמיין מה בהתנהלות שלו גרם למה שקרה. אחרי הפיצוץ דיברתי עם פרקליטים וסנגורים שעבדו איתו. הסנגורים בהלם, אחד אמר לי שהוא מתכוון לנסוע באוטובוס מעכשיו. פרקליט לא יכול לקחת אירוע כזה באופן לא אישי. זה לא פשוט בכלל".

   

  שתי צעירות שעברו במקום במועד הפיצוץ סיפרו אז ל-ynet: "שמענו פיצוץ, ראינו את הרכב עולה באש ופשוט התחלנו לרוץ. עפו רסיסים בכל הרחוב, לא חשבתי על כלום. חשבנו שנפל איזה בניין, זה היה פיצוץ אדיר. זה רחוב שבדרך כלל מלא בילדים". 

   

  בחזרה להיום - בהודעת המשטרה אודות הארכת הצו נכתב כי "השופטת עינת רון מבית משפט השלום בראשון לציון האריכה את תוקפו של צו איסור פרסום בתיק החקירה שעניינו פיצוץ ברכבו של פרקליט בתל אביב ביום 07.11.13. הצו אוסר לפרסום כל פרט מפרטי החקירה וכל פרט העלול לזהות את החשודים.

   

  "כמו כן אסור פרסום כל פרט מפרטי החקירה שעשוי לחשוף את פרטי הקורבן, לרבות שמו וכל פרט שעלול לפגוע בשמו הטוב ולזהותו וכן כל פרט הנוגע למערך אבטחתו או העלול להעיד על האופן בו הוא מאובטח, אך יותר לפרסם כי הוא פרקליט מפרקליטות המדינה", נכתב. "תוקף הצו למשך 180 ימים ועד לתאריך 27.12.2019".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים