שתף קטע נבחר

מול המצלמה: תיעוד של שבט מבודד באמזונס

בעלי אינטרסים שרוצים לפלוש לשטח של שבט האווה הטילו ספק שהוא עדיין באזור. בתגובה פרסם ארגון סיוע תיעוד מיערות הגשם בברזיל

 

ארגון שפועל למען השבטים המבודדים באמזונס פרסם תיעוד מיערות הגשם, במטרה להעלות את המודעות לסכנות שנשקפות להם. בתיעוד נראה מקרוב גבר בוחן מצ'טה שננטשה בשטח. כשהוא מבחין שעוקבים אחריו הוא בורח יחד עם גבר נוסף. שניהם אוחזים בחניתות.

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

  

בגרדיאן הבריטי נכתב שהשניים משתייכים ככל הנראה לשבט האווה, שארגון Survival International מגדיר כשבט המאוים ביותר בעולם. הארגון עוקב אחרי העבריינים שחודרים לשטחים המבודדים ומאיימים עליהם - כורים וחוטבי עצים לא חוקיים וסוחרי סמים.

תיעוד ברזיל שבט מבודד ביערות הגשם אמזונס ()

לאור הסכנות שנשקפות לשבט האווה רבים מאנשי השבט נטשו את יערות הגשם. מי שנשארו חיים בניתוק מהעולם. בעלי אינטרסים שמעוניינים להשתלט על השטח הטילו ספק שאנשי השבט עוד נמצאים ביער. בארגון Survival International אמרו שהתיעוד האחרון נועד להוכיח שהשבט המבודד אכן קיים.

 

שבטי האמזונס מוכנים למלחמה

 

לפי הגרדיאן מי שאחראי לתיעוד הוא שבט שחי בסמוך לשבט האווה, הגואג'אג'ארה, שמנסה להגן על השטח המבודד מהפולשים. "אנחנו מקווים שהסרט הזה יעשה משהו חיובי, ישפיע ברחבי העולם ויעזור להגן על האנשים שלנו ועל היער שלנו", אמר חבר השבט שצילם את הסרטון בזמן שיצא למסע ציד. שבט הגואג'אג'ארה מפעיל רשת של פקחים שמסיירים באדמותיהם, מתעדים פולשים ומגרשים חוטבי עצים.

 

התיעוד של שבט האווה הוקרן אתמול בטלוויזיה הברזילאית. סוניה ברידי, יוצרת סרטי תעודה, סיפרה ששבט האווה מלמד את הילדים שלא לבכות - כדי שלא ידעו שהם נמצאים ביער. "כמה עצוב זה, לחיות בפחד מתמיד", היא כתבה בטוויטר.

 

ארגונים שפועלים למען השבטים באמזונס מדווחים על הסלמה ביערות הגשם מאז שז'איר בולסונרו נבחר לנשיא. לדעתו של בולסונרו ברזיל מגנה יותר מדי על המיעוטים שחיים בג'ונגלים. הנשיא מעוניין למסור שטחים של הילידים לחקלאות ולפעילות של מכרות וכריתת עצים, ואמר שעדיף שהילידים ישתלבו בחברה וייהנו מחלק מהרווחים ולא יישארו בטבע. מאז שנבחר לנשיא חלה עלייה חדה בכמות הפלישות לשמורות הטבע ובעימותים באזור.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים