שתף קטע נבחר

הקרבות במחנה השמאל: עצומה לאיחוד מפלגות וקריאה לברק שיפרוש

אהוד ברק החל להחתים אזרחים על עצומה הקוראת לאיחוד מפלגות השמאל. עמיר פרץ וגם יאיר לפיד קוראים לברק לפרוש. וגם: מה הסיכוי שסתיו שפיר תעזוב את העבודה?

נמשכים העימותים במחנה השמאל בעקבות החלטתו של יו"ר מפלגת העבודה עמיר פרץ שלא להתאחד עם מרצ ומפלגת "ישראל דמוקרטית" של אהוד ברק.

 

כל העדכונים על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

אהוד ברק עמיר פרץ (צילום: דנה קופל, אבי מועלם)
ברק ופרץ. העימותים במחנה השמאל נמשכים(צילום: דנה קופל, אבי מועלם)

 

יו"ר "ישראל דמוקרטית", אהוד ברק, התחיל להחתים אזרחים על עצומה שקוראת למפלגות השמאל להתאחד לקראת הבחירות. הוא הבהיר כי הוא מוכן להיות במקום העשירי של כל מפלגה שתהיה חלק מאיחוד מפלגות השמאל. "זה הזמן לפעול", כתב. "השיקולים האישיים לא רלוונטיים. אם זה מה שיוביל לאיחוד גדול במחנה - אין לי בעיה להיות במקום ה-10. זו לא העת להיפרד, זו העת להתאחד".

 

ברק צירף סרטונים שבהם הוא חותם על העוצמה לאיחוד המפלגות - כשהמסר מכוון ליו"ר העבודה עמיר פרץ. "שאלו אותי - עדיין אפשר להתאחד?", הוסיף ברק. "עניתי שזה עוד לא מאוחר. עם ישראל לא יסליח למי שימנע את האיחוד".

 

אל מול הקריאות לאיחוד השיב יו"ר מפלגת העבודה הצעה משלו לאהוד ברק - "תפרוש". פרץ טען שהצטרפותו של ראש הממשלה לשעבר למערכת הפוליטית פוגעת במחנה השמאל ומונעת חילופי שלטון בבחירות הקרובות.

 

"אהוד ברק צריך למצוא את הדרך המכובדת לא לפגוע בסיכויים להחליף את השלטון", אמר פרץ. גם בכירים במרצ קוראים לברק לפרוש, בעיקר על רקע הסקרים האחרונים שבהם הוא מדשדש על גבול אחוז החסימה. מספר 2 בכחול לבן, יאיר לפיד, קרא לברק לפרוש כדי לא לגרום לכך שאחת מהמפלגות הקטנות במחנה לא תעבור את אחוז החסימה.

 

בכירים במרצ וב"ישראל דמוקרטית" פנו בימים האחרונים לח"כ סתיו שפיר (העבודה) והציעו לה להצטרף לאחת המפלגות. שפיר השיבה בשלילה וטענה שאינה מתכוונת לעזוב לבדה את מפלגה העבודה, אלא אם ייכשלו הניסיונות להביא לאיחודים נוספים של מפלגת העבודה עם מפלגות נוספות בגוש.

 

מקורבי שפיר הוסיפו כי היא אינה מתכוונת לעזוב את מפלגת העבודה לבדה, אלא רק כחלק מהתארגנות של עוד מועמדים ברשימת העבודה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דנה קופל, אבי מועלם
ברק ופרץ
צילום: דנה קופל, אבי מועלם
מומלצים