שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  קופרה תציג חשמלית ראשונה

  חטיבת הביצועים הנפרדת של סיאט תציג קונספט לרכב פנאי חשמלי ראשון בתערוכת פרנקפורט. הוא יעשה שימוש בפלטפורמה ייעודית של פולקסווגן, אבל יציע ביצועים "חמים"

  מותג הביצועים של סיאט, חושף פרומו לקונספט לרכב פנאי חשמלי ראשון שיוצג רשמית בתערוכת פרנקפורט בחודש ספטמבר. הוא יהיה הדגם השלישי שמציגה קופרה, מאז הופרדה מסיאט כחטיבה נפרדת, אחרי האטקה והפורמנטור ההיברידי נטען.

   

   

  מהתמונות שפורסמו ניתן להבחין כי תצורת המרכב תהיה פנאי-קופה שהופכת פופולארית לאחרונה. בעבר תצורה זו הייתה שמורה ליצרניות יוקרה וכעת היא הופכת פופולארית גם במותגי עממיים יותר כמו רנו ומאזדה. החזית מחודדת עם יחידות תאורת לד משולשות המוכרות של סיאט וככל הנראה מוותרת על סבכה שאינה נדרשת ברכב חשמלי. החלק אחורי מכיל יחידת תאורה, הפרוסה לכל רוחב דלת תא המטען עם סמל המותג משולב בה. ביצרנית מציינים כי הוויתור על צינורות פליטה של מנוע בעירה פנימית מאפשרים התקנת מסיט אוויר מסיבי לטובת היעילות האווירודינאמית.

   

  קופרה חשמלי ()

  כבסיס צפויה לשמש פלטפורמת MEB הייעודית של פולקסווגן לדגמים חשמליים, ומשותפת ל-ID3 ולסיאט אל-בורן. הפלטפורה כוללת מנוע חשמלי הממוקם מאחור ומחובר ישירות לגלגלים האחוריים בעוד המצברים ממוקמים ברצפה – סידור שעשוי להיות יעיל מבחינת היכולות הדינמיות. ניתן לשער שהמנוע החשמלי יהיה חזק מ-204 כ"ס שהוא מפיק ב-ID3 ובאל-בורן, ויתכן אף שיצרף אליו מנוע נוסף לגלגלים הקדמיים דבר שיאפשר הנעה כפולה.

   

  קופרה חשמלי ()

  עוד נציין כי המותג קופרה עדיין לא הושק בישראל כנפרד מסיאט, אותו שומרים ביבואנית לסוף השנה. יחידות ראשונות מהקופרה אטקה נחתו בישראל לצרכי תקינה והשיווק צפוי להתחיל במקביל להשקת המותג.

   

  הכותב חבר מערכת iCar

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים