שתף קטע נבחר

גמליאל: "מאבק האחיות מוצדק, מחזות זוועה במחלקות הפנימיות"

השרה לשוויון חברתי התייחסה באולפן ynet לשביתת האחיות: "אין מספיק כוח אדם". על תיק החינוך: "המינוי של פרץ זמני, מאמינה שהתיק יחזור לליכוד". על איילת שקד: "אין חששות ממנה, אבל היא עלולה לא לעבור את אחוז החסימה"

 

 

 

 

השרה לשוויון חברתי, חברת הכנסת גילה גמליאל, התארחה היום (שלישי) באולפן ynet והתייחסה לשביתת האחיות שהחלה הבוקר: "המאבק של האחיות מוצדק. הבעיה המרכזית בין היתר היא במחלקות הפנימיות, שם יש מחזות זוועה שצריך לתת להן המענה".

גילה גמליאל (צילום: יובל חן)
גילה גמליאל באולפן ynet (צילום: יובל חן)

לדברי גמליאל, "העניין זה לא התקצוב, העניין זה פשוט כמות כוח האדם שצריך לתגבר אותה. צריך לראות את אותן אחיות, עם מסירות נפש שאין כמותה, הם צריכות לטפל בכל כך הרבה חולים בזמן כה דחוס ואין מספיק כוח אדם".

 

 

 

השרה הוסיפה: "סגן שר הבריאות ליצמן עשה עבודה טובה עם הרפורמות שאותן הוא מוביל ובכל שאר הדברים. הבעיה המרכזית בין היתר היא במחלקות הפנימיות, שם יש מחזות זוועה שצריך לתת להן מענה. אין ספק שבסופו של דבר המאבק של האחיות צודק ואני רק אברך על כך שזה יטופל.

יש עוד הרבה מה לשפר. אין ספק".

 

גמליאל התייחסה לחזרתה לחיים הפוליטיים של שרת המשפטים לשעבר איילת שקד, שהודיעה כי תעמוד בראש מפלגת הימין החדש. "היה שיתוף פעולה מצוין בממשלה הנוכחית בהרכב הקודם שלה, כולל איילת שקד ובנט ועל כן אין פה חששות. החשש היחיד הוא שאנשים לא יעברו את אחוז החסימה שוב ויבזבזו את הקולות של הימין. מי שמעוניין בממשלת ימין צריך להצביע לליכוד".

 

את תמיד מדברת על הצורך לשתף נשים בפוליטיקה.

"אני חושבת שזה בדיוק הפן שפוגע בכל התפיסה הפמיניסטית. לא מצביעים רק מכיוון שמדובר באישה, מצביעים לטובים ביותר, או לטובות ביותר. בהחלט יכולות להיות טובות ביותר אבל במקרה הזה, נתניהו הוא המנהיג החזק, המנוסה, האיכותי ביותר ועל כן אני באופן אישי מצביעה לו וקוראת לאנשים להצביע לו".

הצהרה לתקשורת מפלגת הימין החדש איילת שקד נפתלי בנט  (צילום: מוטי קמחי)
"אין חששות". שקד מודיעה על חזרתה לחיים הפוליטיים (צילום: מוטי קמחי)

יש סיכוי שבראש הליכוד תעמוד פעם אישה?

"בהחלט יש סיכוי, יש שאלה בכלל? ודאי שיש סיכוי".

 

 

 

גמליאל התייחסה גם לעובדה כי נתניהו מינה את הרב רפי פרץ לתפקיד שר החינוך, תפקיד שגמליאל הצהירה כי ברצונה לקבל בעתיד וגם נתניהו הצהיר כי יישאר של הליכוד. "מדובר פה במינויים זמניים בלבד, בשני תפקידים שכבר היו של הבית היהודי", הסבירה גמליאל. "זה לא יעיד על מה שיהיה לאחר הקמת הממשלה הבאה, כולי תקווה ואמונה שאכן ראש הממשלה יעמוד בהבטחה שהוא נתן לציבור, ותיק החינוך יישאר בשורות המפלגה".

 

עדיין תרצי להיות שרת החינוך?

"אתה רואה היום את הזילות בשל העובדה ששר החינוך בא ממפלגה סקטוריאלית, על כל הבעייתיות והמורכבות סביב הנושא הזה. צריך שמי שינהל את מערכת החינוך בישראל יהיה ממפלגה גדולה, ממפלגה שולטת שבה התפיסה תהיה של כלל הציבור ולא ממוקדת רק בסקטור כזה או אחר".

 

השרה אף תקפה את ראשי מפלגת כחול לבן, לאחר שמשה (בוגי) יעלון טען באולפן ynet כי נתניהו ואנשיו האזינו לו ועקבו אחריו. "נשמע לך סביר שבוגי יעלון יטען שנתניהו מאזין לו? זה רק מראה לך כמה זה פתטי", אמרה גמליאל.

 

היא הוסיפה: "אלה רוצים להוביל את המדינה? אחד טוען שמאזינים לו, השני לא שומר על כרטיס האשראי שלו, השלישי לא שומר על הנייד שלו. זאת האחריות שאנחנו רוצים לשים באמת בראש המדינה שלנו? מגיע לנו יותר כאזרחי מדינת ישראל, מגיעה לנו מנהיגות מוכחת, זאת של נתניהו".  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יובל חן
גילה גמליאל באולפן ynet
צילום: יובל חן
מומלצים