שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  מכלית נפט ננטשה בים האדום ועלולה להתפוצץ

  חשש מאסון אקולוגי בגלל המלחמה בתימן: החות'ים לא מאפשרים לאנשי האו"ם לבקר במכלית הנטושה מול חופי חודיידה. גזים עלולים להצטבר, ואם תתפוצץ – הזיהום יכול להגיע לתעלת סואץ

  המלחמה הבלתי נגמרת בין סעודיה לבין שליחיה של איראן בתימן, מלחמה שעשרות אלפים כבר נהרגו בה, עלולה לגבות בקרוב גם מחיר סביבתי כבד: מומחים מזהירים כי מכלית נפט נטושה העוגנת כעת מול חופי תימן היא בגדר "פצצה צפה".

   

  עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

   

  סרטון האזהרה של ממשלת תימן: הפצצה הצפה

  סרטון האזהרה של ממשלת תימן: הפצצה הצפה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  תימן מכלית נפט נטושה בים עלולה להתפוצץ ()
  ההדמיה של ממשלת תימן: המכלית הנטושה בים האדום

  ב"גרדיאן" הבריטי מדווחים כי המכלית נושאת יותר ממיליון חביות נפט וכי לפי הדיווחים היא הולכת ונשחקת, אולם מאנשי האו"ם שביקשו לבקר בה ולהעריך את מצבה נמנעה בשבוע שעבר הגישה אליה על-ידי החות'ים, בני חסותה של איראן.

   

  המכלית נמצאת כמה קילומטרים מנמל ראס עיסא בים האדום, מצפון לעיר חודיידה, והחשש הוא שבמכלי האחסון שלה הצטברו גזים ושהם עלולים להוביל לפיצוצה. החות'ים, כך דווח בעיתון הבריטי בעקבות דיון בנושא שנערך באו"ם, דורשים ערבויות לכך שהם יקבלו שליטה על ההכנסות מהנפט על הספינה, ששוויו מוערך ב-80 מיליון דולר.

  תומכים של מורדים חות'ים תימן חודיידה (צילום: AFP)
  תומכי החות'ים בחודיידה(צילום: AFP)

  החות'ים ומתנגדיהם, בעלי בריתה של סעודיה, מאשימים זה את זה באי הגעה לפתרון, וממשלת תימן המוכּרת על-ידי האו"ם הזהירה במכתב לארגון שמצב המכלית מידרדר ושיש סכנה ל"קטסטרופה סביבתית והומניטרית בים האדום". את אזהרתה גיבתה בסרטון הסברה.

   

  סעודיה לבד: הניצחון הקטן של איראן בתימן / ד"ר ירון פרידמן

   ()

  המתאם ההומניטרי של האו"ם מארק לואוקוק הזהיר את מועצת הביטחון של האו"ם כי אם המכלית תתבקע או תתפוצץ הזיהום עלול להתפשט בכל הים האדום, אולי אפילו עד למצר באב אל-מנדב ותעלת סואץ.

   

  קואליציה של מדינות ערב בראשות סעודיה, נזכיר, פתחה בשנת 2015 במבצע בתימן, שכנתם של הסעודים, בניסיון לסלק משם את המורדים החות'ים. החות'ים הם בעלי בריתם של איראן השיעית, יריבתה הגדולה של הממלכה הסעודית הסונית. המבצע הזה הסתבך, החות'ים לא סולקו, והמונים בתימן סובלים לא רק מהרג ופציעות, אלא גם מרעב כבד.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים