שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  תוך שנה וחצי: שגרירות ישראל בפינלנד הושחתה 15 פעמים

  הרשויות במדינה האירופית לא מצליחות לטפל בגורמי ימין קיצוני וניאו-נאצים שמשחיתים את המבנה פעם אחר פעם. משרד החוץ: "הממונה הפינית תזומן לשיחה במשרד החוץ ובה יובהר כי לא נסבול מעשים אנטישמיים ופגיעות בנציגויות"

  גל התנכלויות לשגרירות ישראל בפינלד מצד ניאו נאצים ()
  סטיקר של היטלר שהודבק על שלט השגרירות

  במהלך השנה וחצי האחרונות בניין שגרירות ישראל בפינלנד, הממוקם בבירה הלסינקי, עובר מסכת של מקרי השחתה מצד גורמי ימין קיצוני וניאו-נאצים, כשבתחילת השבוע נופצו זכוכיות דלת הכניסה לבניין השגרירות. למרות פנייה ישראלית עקב ריבוי המקרים, הרשויות בפינלנד טרם הצליחו לעצור את ההתנכלויות מטעם הניאו-נאצים.

   

  בין השאר, רוססו על הכניסה לבניין כתובות נאצה והודבקו צלבי קרס, תמונות של היטלר ועוד. בחודש פברואר האחרון התקיימה הפגנה לא חוקית של ניאו-נאצים על מדרגות הכניסה לבניין השגרירות. מדובר בין היתר בקבוצה בשם "חזית ההתנגדות הנורדית", המושפעת בין היתר מגורמי חוץ, בעיקר משבדיה.

   

  שגריר ישראל בפינלנד, דובי שגב שטיינברג, העלה את הנושא פעמים רבות בפני הגורמים הרלוונטיים והבכירים ביותר בפינלנד והביע דאגה מהמשך ההתנכלויות. ואולם, חרף הפנייה הישראלית, הרשויות הפיניות לא מצליחות להפסיק את ההתנכלויות הבלתי פוסקות האלה. התופעה חזרה על עצמה 15 פעמים בשנה וחצי האחרונות.

  גל התנכלויות לשגרירות ישראל בפינלד מצד ניאו נאצים ()
  שלט עם צלב קרס שהודבק על השגרירות

  גל התנכלויות לשגרירות ישראל בפינלד מצד ניאו נאצים ()
  דלת השגרירות שנופצה

  גל התנכלויות לשגרירות ישראל בפינלד מצד ניאו נאצים ()

  גל התנכלויות לשגרירות ישראל בפינלד מצד ניאו נאצים ()
  שלט השגרירות שהושחת

  ביום העצמאות הפיני האחרון שחל ב-6 בדצמבר 2018, הונפו דגלים נאציים במרכז העיר על ידי גורמי ימין מסוימים. שר הפנים דאז, קאי מיוקונן אמר בעקבות זאת כי בפינלנד יש זכות ביטוי והבעה חופשיים. נשיא פינלנד לעומתו אמר כי לתופעות כאלה אין מקום בפינלנד.

   

  ממשרד החוץ נמסר בתגובה: "בסוף השבוע האחרון נרשמה פגיעה פיזית בשגרירות ישראל בהלסינקי. הנ"ל מהווה חוליה נוספת בשרשרת של אירועים אנטישמיים שכוונו נגד השגרירות שכללו, בין היתר, הדבקת צלבי קרס ומדבקות בדמות היטלר על בניין השגרירות. שגרירות ישראל בהלסינקי הביעה שאט נפש בפני הרשויות הפיניות ודרשה כי אלו יפעלו במלוא החריפות למציאת האשמים, מיצוי הדין עימם ומניעת מקרים דומים. במקביל תזומן הממונה הפינית לשיחה במשרד החוץ ובה יובהר כי לא נסבול מעשים אנטישמיים ופגיעות בנציגויות".


  פורסם לראשונה 24/07/2019 18:53

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים