שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מ"מ ראש עיריית חיפה לשעבר למען קבוצת הנשים: "שנו את התקנון"
  ניסיונות גדולים לגרום לעירייה להעניק לקבוצת הנשים הבכירה של העיר בכדורסל הקצבה לעונה הקרובה. חדוה אלמוג, קצינת ח"ן ראשית לשעבר: "מצופה מהעיר שתסייע ותעזור". מנכ"ל משרד הספורט שלח מכתב בו הוא מבקש הבהרות בנושא

  בשבוע האחרון נעשו ניסיונות גדולים מצד גורמים שונים לגרום לעיריית חיפה לשנות את תקנון התמיכות - ולהעניק לקבוצת הנשים הבכירה של העיר בכדורסל הקצבה לעונה הקרובה.

   

  כפי שנחשף ב-ynet, העולה החדשה לליגת העל לא תקבל בעונה הקרובה תמיכה כלשהי מהעירייה, ונמצאת בפני שוקת שבורה. בעונה שעברה, כשעוד שיחקה בלאומית, הקבוצה דווקא קיבלה הקבוצה תמיכה עירונית בסך 111 אלף שקלים. אבל בשל תקנה ישנה, עוד מימי האיחוד של הפועל חיפה עם מוצקין, הוחלט כי קבוצת כדורסל הנשים לא תתוקצב כלל כשתשחק בליגת העל.

   

  חדווה אלמוג (שנייה משמאל). "העירייה צריכה להשקיע בספורט נשים" (צילום: ראובן כהן) (צילום: ראובן כהן)
  חדווה אלמוג (שנייה משמאל). "העירייה צריכה להשקיע בספורט נשים"(צילום: ראובן כהן)

   

  מי שמנסה לגרום לשינוי היא בין השאר חדוה אלמוג, בעבר קצינת ח"ן ראשית בצה"ל, מ"מ ראש עיריית חיפה וכיום חברת מועצת העיר. "צריך לשנות את התקנון", סיפרה אלמוג. "לא היה לו שום רלוונטיות ב-15 השנים האחרונות. כדי לעשות העדפה מתקנת, העירייה צריכה להשקיע בנקודת הזמן הזו בספורט נשים. העירייה צריכה להיות גאה שגורמים פרטיים יחד עם אגודה לקחו על עצמם לקדם את כדורסל הנשים בעיר והעלו את הקבוצה עד לליגת העל. זה כבוד לעיר. היא צריכה ומצופה ממנה לסייע ולעזור".

   

  בנוסף, שלשום שלח מנכ"ל משרד התרבות והספורט, יוסי שרעבי, מכתב מנכ"ל עיריית חיפה איתן שטיאסני, ובו הוא מבקש הבהרות על היעדר התמיכה הציבורית לקבוצת הנשים של מכבי חיפה. "ממכתב יו"ר הקבוצה עולה כי היא מופלית לרעה ואינה מקבלת את היחס הראוי והשוויוני לעומת קבוצת הגברים", נכתב. "בעקבות פנייתו אליי, הנחיתי את גורמי המקצוע של מנהל הספורט ליצור קשר עם הגורמים הרלוונטיים בעיריית חיפה במטרה לתת לי מענה לטענות הקבוצה".

   

  שחקניות מכבי חיפה (צילום: איגוד הכדורסל)
  שחקניות מכבי חיפה. אין תמיכה כרגע(צילום: איגוד הכדורסל)
   

   

  במינהלת ובאיגוד הכדורסל עזרו למועדון בחודשים האחרונים. הם הסכימו, בין השאר, לאשר את האולם המיושן למשחקי ליגה. "המינהלת והאיגוד מחבקים אותנו, בעיריית חיפה בדיוק ההפך", טען יו"ר מכבי חיפה, אילן בק.

   

  עוד בשבוע שעבר נמסר בעיריית חיפה על טענות קבוצת הנשים של העיר: "למרות טענותיו של מר אילן בק, הנהגת העירייה קובעת סכום תמיכות כללי לספורט

  ולא משלבת שיקולים פוליטיים בתהליך קבלת ההחלטות בנושא זה. חלוקת הכסף נעשית על ידי ועדה מקצועית שעושה את תפקידה נאמנה וקובעת קריטריונים מוגדרים ללא התערבות פוליטית".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים