שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  נדחה ערעורו של החשוד בתקיפת החוסה: "הוא פשוט הרג לי את הילד"

  בית המשפט דחה את הערעור של מוחמד חטיב, האריך את מעצרו ומתח ביקורת על המידע החלקי שסיפק המעון. המשטרה: האירועים מתועדים. אימו של הקורבן סיפרה ל-ynet על האירוע: "הוא פשוט הרג לי את הילד, היה פה חוסר אחריות משווע"

  בית המשפט המחוזי בחיפה דחה היום (יום ד') את ערעורו של מוחמד חטיב (20) מטמרה, מטפל במעון רמת חיפה, החשוד כי תקף ופצע אנושות את המטופל אפרים בן ברוך (29). בן ברוך מאושפז במצב אנוש בבית החולים בני ציון בחיפה. בדיון המשפטי התברר כי הרופאים הציעו לבני המשפחה לנתק אותו מהמכשירים.

   

  החשוד בבית המשפט    (צילום: אביהו שפירא)

  החשוד בבית המשפט    (צילום: אביהו שפירא)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   
  אמו של אפרים, רחל סיפרה היום בראיון ל-ynet על המצב הקשה שבו היא נתונה. "רק נס יציל את הבן שלי. כשהוא עוד היה בהכרה הוא הספיק לומר לנו איך המטפל חנק אותו עד שהלשון שלו יצאה החוצה ואיך הטיח את ראשו בקיר".

   

  היא סיפרה כי לא יצרה קשר עם המעון או המטפל לאחר מה שארע לבנה: "לומר את האמת, אם הייתי יוצרת עם המטפל קשר, הוא כנראה לא היה נשאר בחיים. הוא פשוט הרג לי את הילד".

   ערר על הארכת המעצר של מוחמד ח'טיב, חשוד בהתעללות בחוסה במעון בחיפה (צילום: אביהו שפירא)
  הערעור נדחה. חטיב בבית המשפט(צילום: אביהו שפירא)
   

  הייתה טענה שהבן שלך נפל מהמיטה בעצם

  "זה מה שהם טוענים, זה לא מה שרואים במצלמות, לא מה שהילד שלי אמר ולא מה שעלה מהחקירה. אחרי שהמטפל חנק אותו הוא פשוט השאיר אותו על הרצפה וטען שנפל".

   

  היו כבר אירועים כאלה בעבר? היה חשד?

  "לפני שלוש שנים מדריך שבר לו מקל של מטאטא על הבטן. אז דיווחי לי ודיווחו למשטרה באותו רגע".

   

  איך עוברים עלייך הימים האחרונים?

  "קשה לי מאוד, אני מרגישה שהיה פה חוסר אחריות משווע. לא היו מצלמות אבטחה בחדרים ואני חושבת שזו גם אחריותה של המדינה".

   

  רחל בן ברוך בראיון ל-ynet    (צילום: ירון ברנר)

  רחל בן ברוך בראיון ל-ynet    (צילום: ירון ברנר)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   
  בית משפט השלום האריך אתמול את מעצרו של המטפל עד ליום ראשון. הסנגורית, עו"ד ראניה סרוג'י, המייצגת את החשוד מטעם הסנגוריה הציבורית טענה כי למשטרה כמעט אין ראיות נגד מרשה, ומדובר במעצר ארוך מדי. היא הוסיפה כי המעון והמשטרה הפכו את מרשה "שעיר לעזאזל". היא סיפרה בדיון כי, "היו מקרים בעבר שהחוסה הזה היה אלים כלפי אחרים וכלפי עצמו", טענה.

   

  מוקדם יותר אמרה: "עם כל הצער כלפי משפחת החוסה, בית המשפט לא עובד על פי תחושות בטן אלא על פי ראיות, ועד כה הבנתי שלמשטרה אין ראיות כלפי מרשי. מדובר בצעיר נעדר עבר פלילי, שפעל על פי הנוהלים. הוא מכחיש כל קשר למצבו של החוסה". היא ציינה כי החשוד לא קיבל כל הכשרה מהמעון: "למרות שביקש פעם אחרי פעם, בכל פעם דחו את ההכשרה שלו".

   

  נציג המשטרה, רפ"ק אלכסנדר סטריזבקי, ציין בדיון כי לאחר צפייה מלאה בכל האירועים המתועדים, קיימים 12-11 מקרים של אלימות הקשורים לחשוד ולקורבן. הוא הגדיר את האירוע "רצף לא מוסבר שנקט העורר (החשוד) נגד הקורבן שהוא אדם מוגבל. ניתן להתרשם שהקורבן לא התנהג בשום צורה פרובוקטיבית כלפי אף אחד".

   

  הוא הוסיף כי עוד שני עובדים במעון נחקרו כחשודים, ושוחררו בתנאים מגבילים, לאחר שהחקירה נגדם מוצתה. השופטת רבקה פוקס דחתה את הערר והותירה את החשוד במעצר עד יום ראשון. היא הורתה כי כל פעולות החקירה שהוצגו בפניה יבוצעו עד תום תקופת המעצר. היא גם מתחה ביקורת על האיחור בקיום החקירה ועל המידע החלקי שהעביר המעון למשטרה: "אין צורך להבהיר כי בחקירה של מעשה אלימות כלפי חוסה, שלכאורה מבוצע במעון, יש להקדים ולמסור פרטים למשטרה. המעון היה צריך להיות יותר ממוקד בהעברת המידע למשטרה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אביהו שפירא
  מוחמד ח'טיב בבית המשפט
  צילום: אביהו שפירא
  מומלצים