שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  הוסף כתבה
  הכי מטוקבקות
   זירת הקניות

   שמעון אמסלם, צא למאבק באיגוד

   לא צריך פתרונות קסם כדי לקדם את הכדורסלן הישראלי הצעיר, יש לכם מתחת לאף שני פתרונות זמינים וקלים מאוד ליישום מהיום להיום. שמעון, אל תחשוש – הניצחון שלכם בטוח

   שלום מר עמירם הלוי, יו"ר איגוד הכדורסל בישראל

    

   שלום מר שמעון אמסלם, יו"ר איגוד שחקני הכדורסל בישראל

    

   לא, אנחנו לא מכירים, לא נפגשנו. ראיתי ושמעתי אתכם מתבטאים רבות בנושא מעמדו של שחקני הכדורסל הישראלי ובעיקר את דבריו של מר הלוי בבית נשיא
   המדינה.

    

   חברים נכבדים, עזבו את נושא המסים של השחקנים הזרים, עזבו את נושא המיסוי של העולים החדשים (שמשום מה מכנים אותם מתאזרחים), נושאים אלה לא עוצרים את התפתחותו של השחקן הישראלי הצעיר ומי שחושב כך מביע דעה דמגוגית, דעה הנובעת מקטנוניות אישית ואולי גם מצלקות עבר. אגב – טל ברודי, שלמה שרף ומרדכי שפיגלר הם עולים או מתאזרחים? אז איך לקדם את שחקן הכדורסל הישראלי הצעיר? פשוט מאוד. יש לכם ביד, מתחת לאף, שני פתרונות זמינים, קלים מאד ליישום מהיום להיום.

    

   שמעון אמסלם (צילום: באדיבות האתר ONE) (צילום: באדיבות האתר ONE)
   שמעון אמסלם(צילום: באדיבות האתר ONE)

    

   מר הלוי – אתה חתום על תקנון משחקי האליפות של האיגוד בראשו אתה עומד. התקנון מפורסם באתר האיגוד באינטרנט. הנה ציטוטים מסעיף 7 בתקנון עליו אתה חתום.

    

   סעיף 7. (11): קבוצה בליגה הלאומית תוכל לבחור לשחק עם שחקן זר אחד או שניים, כאשר עליה לרשום לפחות שחקו זר אחד בכל קבוצה.

    

   סעיף 7. (12): קבוצה בליגה הלאומית לגברים לא תוכל לשחק ללא זרים כלל. ההדגשות אינן במקור, ונעזוב את הניסוח המסורבל.

    

   מר הלוי, האם אני קורא נכון? אתה מחייב את קבוצות הליגה הלאומית להעסיק שחקן זר אחד ומתיר להעסיק שניים. הם תופסים מקומות עבודה של ישראלים. שני שחקנים שווים 80 דקות משחק, כן, כן - 80 דקות בכל משחק. מר אמסלם, הסבר בבקשה למר הלוי את משמעותן של 80 דקות משחק, ואז כעומד בראש ארגון השחקנים ומי שטובת השחקן הישראלי בראש מעיניו, צא למאבק נגד האיגוד במטרה לבטל את שני הסעיפים האלה.

    

   בבת אחת תייצר בכל קבוצה ארבעה מקומות עבודה לשחקנים ישראלים בכלל ולצעירים בפרט. היות שמדובר ב-12 קבוצות בליגה הלאומית, הנה 36 עד 48 מקומות נוספים לשחקנים ישראלים בכלל ולשחקנים צעירים בפרט. ויש עוד פתרון לשילוב הצעירים עם דקות משחק משמעותיות.

    

   סעיף 7 (10) לאותו תקנון קובע: קבוצה בליגה הלאומית לגברים חייבת לרשום בטופס המשחק 5 שחקנים צעירים עד גיל 24. שחקן צעיר הוא שחקן ששבוע לפני פתיחת העונה הוא בן 24.

    

   כנראה שמנסח התקנון התכוון לשחקן שטרם מלאו לו 24 ולא שמלאו לו 24. השאלה למר הלוי היא מדוע הוחלט שקבוצה רק חייבת לרשום בטופס המשחק, לקישוט? ולא חייבת לשתף שחקן אחד או שניים העונים להגדרת צעיר. בדיוק כמו שהחוק הרוסי חייב שיתוף שני ישראלים על הפרקט בכל שנייה של המשחק. מדוע לא תחייבו את המאמנים לשתף בכל שנייה שני שחקנים שטרם מלאו להם 24?

    

   שמעון, אתה כמוביל מאבקם של הכדורסלנים הישראלים, קח את הדגל וצא למאבק באיגוד הכדורסל. זה יהיה משחק קל. הניצחון שלכם בטוח. אגב, שמעון – כמה שחקנים רשומים באיגוד השחקנים ומשלמים מס חבר?

    

    

   לפנייה לכתב/ת
    תגובה חדשה
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
   מומלצים