שתף קטע נבחר

מחשש שייעצר על פשעי מלחמה: אולמרט ביטל נסיעה לחו"ל

בהנחיית משרד המשפטים, ביטל ראש הממשלה לשעבר נסיעה עסקית לשווייץ מחשש שייעצר לחקירה על פשעי מלחמה בעופרת יצוקה עם נחיתתו בציריך

אהוד אולמרט בכנס (צילום: יאיר שגיא)
אהוד אולמרט(צילום: יאיר שגיא)

ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט נאלץ לבטל לאחרונה נסיעה עסקית לשווייץ בהנחיית משרד המשפטים, זאת בשל אזהרה שלפיה הוא עלול להייעצר לחקירה בגין פשעי מלחמה במבצע עופרת יצוקה.

 

בשל העובדה שהוא מוגדר אישיות מאובטחת על ידי יחידת "מגן" – היחידה לאבטחת אישים של משרד ראש הממשלה – פנתה האחרונה לרשויות בשווייץ כדי לתאם את סידורי האבטחה.

 

אלא שאז, באופן מפתיע, הרשויות בשווייץ שחששו כנראה ממבוכה, פנו ביוזמתן למשרד המשפטים הישראלי והודיעו שאם ראש הממשלה לשעבר ינחת בציריך – הם יזמנו אותו לחקירה וייתכן שייעצר.

 

אמנון אברמוביץ פרסם אמש (ד') בחברת החדשות כי אולמרט התעקש לצאת לנסיעה כרגיל, אך לאחר התייעצויות שהתקיימו בין משרד המשפטים למשרד החוץ – הוחלט לאסור עליו לנסוע והוא נשאר בארץ.

 

את ההתייעצויות ניהל רועי שיינדורף, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה לעניין המשפט הבינלאומי ומי שאחראי על המאבק המשפטי נגד מדינת ישראל בחו"ל, הועומד בראש גוף בין-משרדי שתפקידו לסכל מעצר של אישים ישראלים וקצינים בגין תלונות על פשעי מלחמה.

 

תלונה דומה על פשעי מלחמה הוגשה בעבר בשוויץ גם נגד שרת החוץ לשעבר ציפי לבני ומי שעומד מאחוריה הם פעילי ארגון פרו-פלסטיני המכונה "אורגנה פלסטין" בז'נבה.

 

ואולם, התלונה הזאת לא מנעה מלבני להמשיך להגיע לשוויץ והשנה אפילו השתתפה בפורום דאבוס.


פורסם לראשונה 24/07/2019 21:41

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יאיר שגיא
אהוד אולמרט
צילום: יאיר שגיא
מומלצים