שתף קטע נבחר

מקסיקו: שני ישראלים בהם עבריין מפורסם נרצחו בבית קפה

הנרצחים, אחד מהם עבריין שישב שנים רבות בכלא, נורו למוות בבית קפה במקסיקו סיטי. שניים נוספים נפצעו. חשודה ברצח נעצרה, לפי אחד הדיווחים ביקשה לנקום בבן זוגה על בגידה. כיוון חקירה אחר הוא רצח על רקע חיסול חשבונות. תיעוד: אנשים נשכבו מתחת לשולחנות בית הקפה לאחר הירי

שני אזרחים ישראלים נורו למוות הלילה (יום ה') בבית קפה במקסיקו סיטי, אחד מהם עבריין ישראלי שישב שנים רבות בכלא. שני בני אדם נפצעו, בהם שוטר. המשטרה עצרה חשודה ברצח, שזוהתה במקסיקו כאספרנזה גוטיירז רוג'אנו בת 33. היא סיפרה בחקירתה שירתה למוות בבן זוגה, העבריין המפורסם, שבו חשדה בבגידה. אולם המשטרה המקומית מחפשת אחר שניים שסייעו לה ובודקת אם נשלחה מטעמם כדי לרצוח על רקע חיסול חשבונות.

 

 
שני ישראלים נורו במקסיקו ()
שני ישראלים נורו למוות במקסיקו

החשודה ברצח שני ישראלים במקסיקו ()
החשודה ברצח נתפסה
  

על-פי ממצאי החקירה, אספרנזה גוטיירז רוג'אנו ישבה במרחק של כעשרה מטרים משני הישראלים והיא זו שירתה בהם למוות. בחקירתה טענה שהרצח היה על רקע רומנטי לאחר שחשדה שאחד הישראלים, העבריין המפורסם, בגד בה. ואולם, המשטרה בוחנת גם אפשרות לחיסול חשבונות ואומרת ששני בני אדם סייעו לה ונמלטו מהמקום. היא מנסה להתחקות אחר עקבותיהם בסיוע מצלמות אבטחה.

 

עוד סיפרה החשודה ברצח שירתה בהם באקדח שקנתה ב-7,000 פזוס (כמעט 1,300 שקלים). לאחר הירי פרצה מהומה בקניון שבו שוכן בית הקפה. אנשים נשכבו על הרצפה ומתחת לשולחנות. למקום הוזעקו בין היתר כוחות המשמר הלאומי. באירוע נפצע גם שוטר מיריות. בתחילה סברה המשטרה שמדובר בכלל בשוד בחנות תכשיטים אך מהר מאוד התבהרה התמונה.

הנוכחים באירוע הירי במקסיקו מתחבאים מתחת לשולחנות ()
אנשים נשכבו מתחת לשולחנות

האקדח בו השתמשה החשודה באירוע הירי במקסיקו בו נרצחו שני ישראלים ()
האקדח שבו השתמשה הרוצחת

הפאה הבלונדינית איתה הגיעה החשודה בירי במקסיקו ()
הפאה הבלונדינית ששימשה לפי החשד את הרוצחת

  

 
הדיווחים ממקסיקו מגיעים יממה בלבד לאחר נחיתתו בארץ וכליאתו מחדש של ארז אקרישבסקי שברח מהכלא לפני 18 שנה וחי במקסיקו תחת השם הבדוי ריקרדו לופז. הוא נתפס בתחילת השבוע במעגן סירות בקנקון בידי שוטרי יחידה מיוחדת בשיתוף עם משטרת ישראל.
 
אמריקה הלטינית הפכה לגן עדן עבור עבריינים נמלטים ישראליים, ואקרישבסקי היה בקשר עם עבריינים נוספים שירדו למחתרת לאחר שהסתבכו בישראל. הם פיתחו קשרים ענפים עם ארגוני הפשיעה המקומיים במקסיקו ובמדינות נוספות, וזכו לחסות מהם, כולל שיתופי פעולה עם שוטרים מושחתים מקומיים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים