שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  גוגל נגד קנאביס רפואי: פסלה קמפיין והתחרטה

  קמפיין ביוטיוב לקידום מסלול לימודים חדש במכללה האקדמית עמק יזרעאל נפסל על-ידי ענקית הטכנולוגיה. לאחר פניית ynet התקבל אור ירוק לפרסומת

  חברת גוגל  פסלה קמפיין ביוטיוב לקידום לימודי קנאביס רפואי  במכללה האקדמית עמק יזרעאל. הנימוק: מדיניות החברה אוסרת על עצם אזכור המילה קנאביס בכל הקשר שהוא. רק בעקבות פניית ynet לקבלת הסברים מגוגל, קיבלה המכללה הודעה כי הקמפיין אושר. לא נמסר אם מדובר בשינוי מדיניות או בהחלטה חד-פעמית. גוגל ישראל לא הגיבה לפניית ynet.

   

  קנאביס רפואי. גוגל לא אוהבת (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  קנאביס רפואי. גוגל לא אוהבת(צילום: shutterstock)

   

  הקמפיין נועד לקדם מסלול לימודים חדש לתואר ראשון עם התמחות בקנאביס רפואי. בסרטון הפרסומת, שהופק על-ידי משרד הפרסום ראובני פרידן, נראים חולים במחלות קשות, שבזכות הטיפול בקנאביס רפואי השתפרה משמעותית איכות החיים שלהם והם מודים על כך לחוקרים.

   

  המכללה הגישה ערעור על החלטת גוגל והבהירה שמדובר במוסד לימודים המפוקח על-ידי המועצה להשכלה גבוהה, וכי מסלול ההתמחות קיבל גם הוא את כל האישורים. יצוין כי בפייסבוק לא מצאו כל בעיה עם הקמפיין והוא אושר מיד עם הגשתו.

   

  "זה הכל בזכותו". הסרטון שנפסל

  "זה הכל בזכותו". הסרטון שנפסל

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  ניב חורש, מנכ"ל משותף בראובני פרידן, אמר כי נציגי גוגל ישראל שאיתם שוחח הביעו תמיכה בעמדת המכללה ובערעור שהוגש על החלטתה של גוגל העולמית, אך אמרו כי אין ביכולתם להשפיע עליה. מדיניות זו מביאה בין השאר לכך שבגוגל גם מונעים קידום קמפיינים של חברות לייצור קנאביס רפואי, שנסחרות בבורסות בעולם.

   

  פרופסור יצחק הרפז, נשיא האקדמית עמק יזרעאל, אמר: "מטרת ההתמחות החדשה בקנאביס רפואי היא להכשיר באופן מקצועי את אלו, שישתלבו באחת מהתעשיות המשגשגות בעולם ובישראל בפרט. אנו סבורים שחובתה של גוגל, כחברת טכנולוגיה, היא דווקא לתמוך בתואר, אשר יבטיח אקדמיזציה של אחד התחומים, הנמצאים בחוד החנית של תעשיית הביוטכנולוגיה. ההתמחות נועדה לקדם מיזמים וטכנולוגיות חדישות, אשר יקלו על סבלם של מיליוני חולים בעולם, 45 אלף מתוכם בישראל. אנו שמחים שגוגל חזרה בה מהחלטתה".

   

   (צילום: האקדמית עמק יזרעאל)
  סטודנטים באקדמית עמק יזרעאל(צילום: האקדמית עמק יזרעאל)
   

  תואר הלימודים עם התמחות בקנאביס רפואי הוא חלק מהחוג למדעי ההתנהגות, והוא משלב שלושה היבטים: גידול וייצור קנאביס רפואי, רפואה ופרמקולוגיה וכלכלה ומשפט. ומה שאולי מעניין את המועמדים במיוחד: בשנה השלישית ללימודים הסטודנטים ישתלבו בפרקטיקום בחוות לגידול קנאביס ובמפעלים לייצור קנאביס רפואי. ייתכן שהאירוע הנוכחי מראה על נחיצות בלימודים של היבט נוסף של התחום: תקשורת ויחסי ציבור.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים