שתף קטע נבחר

צפו: "מפרש אור" נפתח בחלל

החללית LightSail2 של האגודה הפלנטרית פתחה את המפרש שלה - ששטחו כ-32 מ"ר. צפו

 

 

 

כחודש לאחר ששוגרה לחלל, פתחה החללית LightSail2 של האגודה הפלנטרית את המפרש שלה, המנצל את רוח השמש להנעת החללית. באגודה אמרו כי המנוע של החללית עובד כמצופה.

 

המפרש הגדול נפתח ביום שלישי בשעה 21:48 (שעון ישראל). אנשי חדר הבקרה בקליפורניה שלחו פקודה לחללית לפתוח את המפרש, ששטחו כ-32 מ"ר. באגודה הפלנטרית אמרו כי בתמונות ניתן לראות את המפרש, שגודלו כשל זירת אגרוף, כשהוא פתוח מעט דרומית לארצות הברית. התמונות עצמן צולמו על ידי שתי מצלמות הנמצאות בחללית.

 

המפרש הפתוח בחלל (צילום: האגודה הפלנטרית)
המפרש הפתוח בחלל(צילום: האגודה הפלנטרית)

 

"הצלחנו להפעיל את החללית בעזרת אור השמש", אמר ביל ניי, המכהן כמנכ"ל האגודה הפלנטרית. "בזכות הצוות שלנו ועשרות אלפי התומכים ברחבי העולם, החלום שהקימו מייסדי האגודה הפלנטרית לפני יותר מארבעה עשורים פועל".

 

ברוס בטס, המדען הראשי באגודה הפלנטרית ומנהל התוכנית של LightSail, הוסיף, "אנחנו באקסטזה. צוות המשימה פעל במשך שנים כדי להגיע לרגע הזה שבו נוכל להתחיל 'להפליג' בחלל בעזרת השמש".

 

השיטה של איסוף אנרגיית השמש בעזרת מפרש מייצרת דחף חלש יחסית, ודאי בהשוואה למנוע רקטי, המייצר דחף רב בזמן קצר. אבל בניגוד למנוע רקטי, אור השמש פועל כל הזמן, וכשמודבר במשימה לטווח ארוך, החללית יכולה לפתח מהירות גבוהה אף יותר מחלליות בעלות מנוע כזה. במסעות ארוכים לעומק החלל, לחלליות כאלה יש יתרון מובהק - הן מגבירות את המהירות כל הזמן בלי צורך במקור אנרגיה חיצוני, כלומר בלי דלק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: האגודה הפלנטרית
המפרש פתוח בחלל
צילום: האגודה הפלנטרית
מומלצים