שתף קטע נבחר

אירוע הגאווה הראשון בבית שמש: "התשובה לכל מי שמנסה להשתיק אותנו"

למרות התנגדות העירייה, כ-300 בני אדם לקחו חלק באירוע הגאווה המשמעותי בתולדות העיר. ח"כ עידן רול: "זה דבר גדול, אבן דרך לכולם". אחת הצועדות: "ההתרגשות גדולה, כי תמיד שומעים על העיר הזאת בגלל מקרים קיצוניים"

 

 

 

אירוע הגאווה הראשון בבית שמש : כ-300 השתתפו אתמול (חמישי) במפגן המשמעותי ביותר שהתקיים בעיר מאז היווסדה. האירוע התקיים תחת הכותרת "חברות וחברי הקהילה הלהט"בית החיים באורח חיים יהודי-דתי".

מצעד הגאווה בבית שמש (צילום: אלכס קולומויסקי)
מצעד הגאווה בבית שמש(צילום: אלכס קולומויסקי)

אמנם לא מדובר באירוע ענק בסדר גודל של מצעד הגאווה התל-אביבי, אך בית שמש מצטרפת לערים נוספות שבחרו לקיים אירועי גאווה כגון נתניה, פתח תקווה, טבריה, לוד ויבנה. את האירוע ארגנו אליס הופמן ושי טבת בתמיכת האגודה הלהט"בית ועמיתי דילר.

 

בין המשתתפים באירוע נמנו חבר הכנסת עידן רול (כחול לבן), חברת הכנסת מיכל רוזין (מרץ), חברי מועצת עיריית בית שמש ביניהם שלום אדרי, נציגים מהקהילה הגאה בעיר ונציג הקהילה הדתית הגאה, יו"ר חברותא אביחי אברבנאל.

מצעד הגאווה בבית שמש (צילום: אלכס קולומויסקי)

מצעד הגאווה בבית שמש (צילום: אלכס קולומויסקי)
"יתקיים גם בשנה הבאה". עידן רול במצעד (צילום: אלכס קולומויסקי)

מצעד הגאווה בבית שמש (צילום: אלכס קולומויסקי)
ח"כ מיכל רוזין נואמת באירוע (צילום: אלכס קולומויסקי)

למרות התנגדותם של ראש העיר עליזה בלוך וסגניה לקיום האירוע, חבר המועצה שלום אדרי הגיע לתמוך ונשא דברים: "אני שמח להיות כאן איתכם. הבטחתי שאגיע ואכן אני כאן. בית שמש כעיר מעורבת צריכה להכיל את כל הקהילות. בשנה הבאה נעשה את האירוע הזה יותר גדול בחסות עיריית בית שמש וברחבת העירייה".

 

 

ח"כ עידן רול שהגיע לאירוע אמר ל-ynet: "סף ההתרגשות גדול דווקא בגלל שאני כמו אח גדול של הקהילה. אני לא יודע אם יודעים להעריך כמה הדבר הזה גדול אבל אני מתרגש. קורה פה משהו שהוא אבן דרך לכולם. לא הייתי מאמין שאירוע כזה יתקיים בבית שמש. ראש העיר לא תומכת באירוע ואולי זה ממניעים פוליטיים, אבל אני יודע שהחיים חזקים מהפוליטיקה והאירוע ימשיך ויתקיים גם בשנה הבאה".

 

שמואל בריל מבית שמש, שהגיע להביע תמיכה, סיפר ל-ynet: "אני גאה בעיר שלי שמקבלת את כולם וכל אחד יכול להיות חופשי ולעשות את מה שהוא מאמין בו ומרגיש לו לנכון. לא הייתי מאמין שיתקיים אירוע כזה בבית שמש, בטח לא בקדנציה של ראש העיר הקודם (משה אבוטבול, נ.פ). ראש העיר הנוכחית מתנגדת לאירוע הזה וזה כנראה בגלל שהיא בתחילת הקדנציה שלה. אני מקווה שהמצעד ימשיך גם בשנים הבאות כי שמעתי שיש פה לא מעט חברים מהקהילה הגאה".

 

דנה שרון, משתתפת נוספת באירוע אמרה: "באתי מטעם התנועה הרפורמית וגם כדי לתמוך בכל אירוע גאווה בישראל, קטן או גדול. אירוע גאווה בבית שמש זו ההתרגשות גדולה כי תמיד שומעים על העיר הזאת בגלל מקרים קיצוניים, ולהרים אירוע כזה - כנראה שאנחנו בכיוון הנכון.

 

"ראש העיר לא תומכת באירוע וזה משדר מסר מאוד בעייתי. חשוב לקיים מצעד בכל מקום כי דין להט"ב בתל אביב כדין להט"ב בפריפריה וכולם ראויים וראויות לדעת שגם ביישוב שלהם יש להם מקום והם ראויים לשיוויון".

 

אמה של דנה שהגיעה לתמוך בבתה הוסיפה: "אני לא חושבת שיש מקום יותר טוב להיות בו כעת. באתי לתמוך בבת שלי ופועלה אבל לא רק. באתי לתמוך בדמוקרטיה הרב תרבותית והאנושית".

 

אוהד חזקי, מנכ"ל האגודה למען הלהט"ב אמר: "מאות המשתתפים באירוע הגאווה הראשון בבית שמש הם התשובה לכל מי שמנסה להשתיק אותנו. לפני מספר שנים לא היה ניתן לדמיין שיתקיים אירוע גאווה בבית שמש והיום ברור לכולם שהקהילה הגאה היא חלק בלתי נפרד מהחברה הישראלית. חברי וחברות הקהילה הגאה נמצאים בכל מקום ובכל מגזר. נמשיך להפיץ אור וגאווה בכל עיר, יישוב וכפר עד שנגיע לשיוויון זכויות מלא".

 


פורסם לראשונה 25/07/2019 21:25

 

השתתפה בהכנת הידיעה: יעל פרידסון
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
עידן רול במצעד הגאווה בבית שמש
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים