שתף קטע נבחר

ישראל ביתנו העלתה סרטון נגד חרדים - בכיכובו של לוחם ששת הימים

ישראל ביתנו העלתה לרשתות החברתיות סרטון תחת הכותרת "רק תתגייסו" שבה הופיע אדם חרדי. אבל מי שהוצג בסרטון דווקא שירת שירות צבאי מלא ולחם במלחמת ששת הימים. משפחתו זעמה: "ליברמן, בוא ספר באיזה צבא אתה היית". בעקבות מחאת המשפחה הסרטון הורד

 

 

 

ישראל ביתנו פרסמה בפייסבוק סרטון שבו הציגה תמונת אדם חרדי עם הכיתוב "רק תתגייסו" ו"רק תעבדו", אבל מי שהוצג בסרטון דווקא שירת שירות צבאי מלא, לחם במלחמת ששת הימים ועבד כאיש חינוך ותיק. המשפחה תקפה את יו"ר המפלגה אביגדור ליברמן: "ירדת לשפל המדרגה". בעקבות תגובת המשפחה הסרטון הוסר.

 

כל העדכונים על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

האדם החרדי שמופיע בסרטון הוא הרב אלישע לוי, שלטענת משפחתו שירת שירות צבאי מלא ואף לחם במלחמת ששת הימים. בתו, חני ורקר כתבה בתגובה לסרטון: "ליבוי השנאה מבית היוצר של ליברמן, שהעז למוטט את הממשלה, פגע בי באופן אישי. אבי שירת שירות צבאי מלא ולחם במלחמת ששת הימים וגם קיבל הוקרה על כך".

 

קמפיין בחירות 2019 אביגדור ליברמן ישראל בינתנו ()
מתוך הסרטון של ישראל ביתנו

קמפיין בחירות 2019 אביגדור ליברמן ישראל בינתנו ()
מתוך הסרטון

"בניו וחתניו שירתו בצבא, נכדיו משרתים בצבא ורק אתמול בירכנו את אחייניתי ששירתה כמפקדת לרגל שחרורה, אחיינית נוספת קצינה בחיל האוויר", הוסיפה הבת ותקפה את ליברמן. "אתה ביזיון. ירדת לשפל המדרגה. בוא תספר לי באיזה צבא אתה היית".

 

גם נכדתו של הרב אלישע לוי, רוני בנדון, תקפה: "להוסיף את התמונה של סבא שלי לסרטון כזה זו פשוט בושה. אנחנו לא מבקשים הרבה, רק שלא תשתמשו סתם בתמונות של אנשים. ואם אתם בכל זאת עושים את זה, תבקשו אישור ותבררו שהתמונה תואמת את הסרטון ולא מכפישה אדם גדול".

 

בעקבות מחאת המשפחה הורד הסרטון מעמודי הפייסבוק של ליברמן והמפלגה. מישראל ביתנו נמסר בתגובה: "לאחר פניית משפחתו של אחד מהמצולמים בסרטון, שזיהתה את המצולם וביקשה להוריד את הסרטון, הוחלט להיענות לבקשתה באופן מידי. חשוב לציין שהתמונות המופיעות בסרטון נרכשו באופן חוקי המצלם".

 

עבור המשפחה הסרת הסרטון נעשתה מאוחר מדי. "אנחנו לא שמענו מהם שום התנצלות", סיפרה ורקר. "הגיעה הודעה לאחיינית שלי שאמרו לה שהם יסירו את הסרטון. אבל זה כבר אחרי שהסרטון פורסם וכבר פגע בנו, זה היה לטעמנו מאוחר מדי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים