שתף קטע נבחר

נסראללה: "דנון שיקר באו"ם"

מזכ"ל חיזבאללה אמר כי טענותיו של השגריר הישראלי באו"ם בנוגע לשימוש שעושה ארגונו בנמל ביירות לטובת העברת אמל"ח "חסרות כל שחר". הוא הוסיף: "הדברים נועדו להכשיר השתלטות ישראלית על מתקנים בלבנון"

 

 

 

מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה הכחיש אמש (יום ו') בתקיפות את דבריו של שגריר ישראל באו"ם דני דנון, בנוגע לשימוש שעושה ארגונו בנמל ביירות לטובת הברחת נשק וטילים מתוצרת איראנית. בנוסף, גינה את הרס הבתים במזרח ירושלים.

חסן נסראלה ()
חסן נסראללה
 

"אין שחר לדבריו של השגריר הישראלי באו"ם. אמירותיו נועדו להכין את הקרקע להשתלטות ישראלית על הפעילויות בנמלים, ובשדות התעופה ולהשיג את מה שלא הצליחו במהלך מלחמת לבנון השנייה. עלינו לשמור על אחדות לבנון ולטפח חזית אחידה בנושא", אמר נסראללה במסגרת נאום שנשא לרגל ציון 31 שנה להקמת הארגון ג'האד אל בינא השייך לחיזבאללה.

 

ביום שני חשף דנון במהלך דיון מודיעיני של מועצת הביטחון  את נתיבי ההברחות של חיזבאללה. הוא הצביע על מעורבותה של איראן בהתעצמות חיזבאללה בלבנון באמצעות סוריה.

מפת הברחת ציוד לחיזבאללה ()
"דבריו חסרי שחר". דנון
 

"בשנה שעברה והשנה ישראל זיהתה פעילות איראנית להעברת אמצעים דו-שימושיים, שמטרתם לקדם את פרוייקט ייצור הטילים של חיזבאללה", אמר דנון בפני חברות המועצה כשהוא מציג מפה. "בהובלת כוח קודס, איראן העבירה דרך הנמל הימי של ביירות ציוד דו-שימושי לחיזבאללה, שסייע להעצים את התחמשות ארגון הטרור נגד מדינת ישראל. הנמל הימי של ביירות נהפך לנמל הבית של חיזבאללה".

 

לדברי דנון, איראן וחיזבאללה הסתייעו בגורמים סורים שרכשו את הציוד מחברות אזרחיות זרות ושינעו את הציוד ללבנון. גורמים אלו הטעו את החברות בכך שהסוו את המטרות האמיתיות שלהן נועד הציוד - מפעלי ייצור הטילים של חיזבאללה. "האם אתם בטוחים שהחברות שלכם יודעות מה היעד הסופי של המשלוחים האלה?" שאל דנון את השגרירים בדיון.

 

השגריר הישראלי אמר כי חיזבאללה משתמש בקביעות במתקנים אזרחיים של מדינת לבנון על מנת לשנע העברות אמצעי לחימה באופן בלתי חוקי ותחת הפרה בוטה של החלטה 1701 של מועצת הביטחון. דנון הציג למועצת הביטחון מפה ובה נתיבי העברות אמל"ח המשמשים את חיזבאללה בהתחמשותו נגד ישראל - משדה התעופה של דמשק לשדה התעופה חרירי בביירות; דרך מעברי הגבול הרשמיים בין סוריה ולבנון, כדוגמת מעבר אלמצנע; ודרך הנמל הימי של ביירות.

 

בתגובה לנאום נסראללה, פרסם דובר צה"ל בערבית, סא"ל אביחי אדרעי, התייחסות לנושא, בה העלה שוב את סוגיית המצוקה הכלכלית שבה נמצא הארגון. אדרעי כתב: "נסראללה תחת לחץ גדול מהמצוקה הכלכלית ומהדיבור בלבנון על כך שהוא משתמש בתשתיות אזרחיות למטרות צבאיות. עכשיו הוא בחר להכחיש את הטענות על שימוש בנמל ביירות להעברת ציוד לפרויקט הטילים שלו. תושבי לבנון מבינים היטב שנסראללה משקר, וכשאנחנו מפנים האשמה אז היא בנויה על בסיס עובדתי כפי שהוכחנו זאת בעבר, בכל הנוגע למנהרות ולשדה התעופה של ביירות. וגם הפעם הזו וימים יגידו".


פורסם לראשונה 26/07/2019 20:54

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים