שתף קטע נבחר

שריפת יער גדולה סמוך לנצרת עילית. מטיילים פונו, כבישים נחסמו

כ-20 צוותי הכיבוי נאבקים באש שפרצה ביער צ'רצ'יל - בין איכסאל לנצרת עילית - בחסות רוחות חזקות ללא מטוסי כיבוי, ונערכים להגנה על שכונת מליבו שבנוף הגליל. לא ידוע על נפגעים

 

השריפה בנצרת עילית (צילום: דוברות עיריית נצרת עילית)
השריפה סמוך לנצרת עילית(צילום: דוברות עיריית נצרת עילית)

שריפת יער גדולה משתוללת אחר הצהריים (שבת) ביער צ'רצ'יל שבין איכסאל לנצרת עילית (נוף הגליל) בצפון. מטיילים התבקשו להתפנות מהמקום וכוחות גדולים פועלים בזירה. המשטרה חסמה את הדרכים המובילות לאזור.

 

השריפה בנצרת עילית (צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז צפון)
(צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז צפון)

השריפה בנצרת עילית (צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז צפון)
(צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז צפון)

השריפה בנצרת עילית (צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז צפון)
(צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז צפון)

לפי שעה, 20 כוחות כיבוי נאבקים ברוחות החזקות בלי מטוסי כיבוי, שכן טייסת הכיבוי מושבתת חלקית בשל זיהום בדלק.

 

הכוחות נערכים להגנה על שכונת מליבו בנוף הגליל (לשעבר נצרת עילית) ויער צ'רצ'יל שאליהם מאיימת השריפה להתפשט.

 

מיקום השריפה באזור יער צ'רצ'יל בסמוך לנצרת עילית ()

מוקדם יותר היום פרצה שריפה בשני מבנים במתחם "מדעטק" בשכונת הדר שבחיפה. צוותי כיבוי הוזעקו למקום ולאחר כארבע שעות השיגו עליה שליטה. עשרות דיירים פונו מבתיהם בבניינים הסמוכים למוקד השריפה. לא דווח על נפגעים.

 

השריפה פרצה בנגרייה ומשם התפשטה לקומות נוספות במבנה שבו היא נמצאת. מתחם ה"מדעטק" כולל את מבנה המוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל - שלא נפגע, בנוסף למבני מינהלה וסדנאות, ובית הספר בסמ"ת שאינו פעיל בשנים האחרונות.

 

משירותי הכיבוי נמסר כי שני בניינים במקום בערו, בקומה השנייה והשלישית. במשטרה אמרו כי דיירים פונו משישה בניינים הסמוכים למוקד השריפה. לדברי מפקד המשמרת בכיבוי האש, רב-רשף אהוד בן עזרא, הכוחות פעלו למנוע מהאש לעבור בין בנייני המתחם דרך המרתפים. לאחר כארבע שעות השיגו הכוחות שליטה על האש, ושירותי הכיבוי מסרו כי אין עוד סכנה שתתפשט. קודם לכן ציינו כי פעולות הכיבוי יימשכו כמה שעות, עקב ההיקף של השריפה במבנים והצורך לפעול בצורה זהירה.

 

עדיין לא ברור מה גרם לשריפה, אך בכבאות אמרו כי כל כיווני החקירה ייבדקו. בין השאר נבדקת האפשרות כי מדובר בהצתה, משום שעל פי העדויות והנתונים שהתגלו לכבאים, עם תחילת האירוע כבר הייתה בעירה בשני המבנים. עם זאת, נבדקים גם כיוונים אחרים כגון קצר חשמלי או כשל טכני אחר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות עיריית נצרת עילית
השריפה סמוך לנצרת
צילום: דוברות עיריית נצרת עילית
מומלצים