שתף קטע נבחר

שוב הותקף נהג אוטובוס: "מפחד לחזור לנהוג"

חיים ונונו, נהג בקו 1 של דן מפתח תקווה לבת ים, ניגש לאחד הנוסעים אחרי שנוסעת אחרת התלוננה על הטרדה. לדבריו, הנוסע איים עליו והכה אותו. "ראיתי שהוא שיכור. פשוט חטפתי מכות. הייתי שעות בבית חולים"

 

 

נהג אוטובוס של חברת דן הותקף שלשום (יום ו') על ידי נוסע ונפצע באורח קל. אחד הנוסעים שהיו עדים לתקיפה תיעד חלק ממנה. זו הפעם השלישית בתוך שבועיים וחצי שנהג של דן מותקף על ידי נוסע.

 

האירוע התרחש בסביבות השעה 08:00, בקו 1 הנוסע מפתח תקווה לבת ים. לדברי הנהג, חיים ונונו, בכניסה לבת ים התלוננה אחת הנסועות על אדם שמטריד נוסעת אחרת. "התפקיד שלי הוא לשמור על כל הנוסעים ולכן קמתי אליו", סיפר ונונו.

חיים ונונו, נהג האוטובוס שנתקף על ידי נוסע שיכור בקו פ
"מפחד לחזור לנהוג". חיים ונונו(צילום: רועי רובינשטיין)

"ראיתי שהוא שיכור ולכן ביקשתי ממנו לגשת איתי לקדמת האוטובוס. הוא התחיל לאיים עליי. היה לו בקבוק בירה ביד וביקשתי ממנו שייצא מהאוטובוס ויזרוק אותו לפח", אמר הנהג. לדבריו, הנוסע סירב לעשות כך ורק שפך את הנוזל מהבקבוק. בהמשך ביקש מהנוסע לחזור למקום. הנוסע, לדבריו, איים עליו, קילל אותו והכה אותו בבקבוק. אחר כך "הוא זרק את הבקבוק מחוץ לאוטובוס ובא להכות אותי", שחזר ונונו.

 

"זה היה מטורף. אני אדם חזק וגבוה, הייתי במג"ב וראיתי דבר או שניים בחיים. אבל הוא היה כמו אריה, פשוט חטפתי מכות. נזרקנו שנינו מחוץ לאוטובוס ונחתתי על הזכוכית השבורה של הבקבוק. למזלי הצלחתי לעלות חזרה ולסגור את הדלת לפני שהוא עלה שוב", אמר ונונו. הוא סיפר שהבוקר הגיש תלונה במשטרה נגד הנוסע.

 

תוך שעה: שני נהגי אוטובוס הותקפו בת"א

 

"שלשום הייתי בבית חולים שעות. יש לי שבר קטן במרפק, חשש לשבר בלחי, מכה בברך, תפרים בכף היד ועוד מכות יבשות", אמר הנהג והוסיף שהוא מקווה שהמשטרה תעצור את התוקף. "אני במצב קשה, אני מפחד לחזור לנהוג. זו טראומה. יצאתי אתמול מהבית בכדי לפרנס את משפחתי והגעתי למיון".

תקיפת נהג אוטובוס על ידי נוסע שיכור בקו פ
"הוא זרק את הבקבוק מחוץ לאוטובוס ובא להכות אותי". תיעוד מהאוטובוס

ונונו הוסיף כי "אנחנו הנהגים חשופים לאלימות מילולית ופיזית כל יום. זו הפרנסה שלי ואני מפחד לחזור אליה. מה היה קורה אם הייתה לו סכין? או שהיה דוקר אותי עם שברי הבקבוק? אתה קם להגן על נוסעת ומוצא את עצמך בבית החולים. זה לא פלא שחסרים במקצוע שלנו 3,000 נהגים, מי ירצה לקפוץ על המקצוע הזה אם זה היחס?".

 

ארגון נהגי האוטובוסים בישראל מבית ההסתדרות הלאומית מסר בתגובה: "מדובר בחציית קווים אדומים שבו אנו נמצאים כפסע מפגיעה בחיי אדם. אין זה ראוי לפגוע באוטובוסים המובילים עשרות נוסעים מידי יום, זו פצצה מתקתקת. הגיע הזמן לנקיטת יד קשה נגד הפורעים. דם הנהגים מותר שוב ושוב. ארגון נהגי האוטובוסים בישראל וההסתדרות הלאומית קוראים לשר התחבורה סמוטריץ' להתערב במשבר ולאמץ את מסקנות דו"ח הארגון המציעים פתרונות מממשיים, בטרם יהיה מאוחר. רצח הנהג הבא נמצא ממש כאן מעבר לפינה. טרור האוטובוסים חייב להיפסק לאלתר בטרם יהיה מאוחר".

 

איתן פיקסמן, דובר חברת דן, מסר: "אנחנו משרתי ציבור, אבל אם משרתי הציבור חוששים מאלימות יום-יומית, פגיעות פיזיות קשות, לא נוכל לשרת את הציבור. לא נוכל לעמוד במשימות שלנו. אנחנו כאן על ההגה עוד לפני קום המדינה ומעולם לא חווינו מתקפה אלימה כמו זו.

 

"איפה המדינה? איפה רשויות האכיפה? רק לפני שבועיים הותקף נהג על ידי אדם שיכור. הוא נעצר על ידי המשטרה. נו? ואיפה כתב האישום? איפה ההרתעה? אנחנו קרבים ליום שבו נהגים לא יסכימו לעלות על ההגה. זו סכנת חיים. מישהו צריך לשים גבולות ברורים. מישהו שכח שהוא המבוגר האחראי כאן. אנחנו דורשים מהמדינה לקחת אחריות על הנעשה כאן, כי ללא אחריות של המדינה - לא נוכל להמשיך לתפקד".

 

ממשטרת ישראל נמסר: "מיד עם קבלת התלונה במשטרה נפתחה חקירה אשר נמצאת בראשיתה. מטבע הדברים איננו מפרטים אודות חקירות מתנהלות, אולם נציין כי נמשיך לחקור את המקרה ביסודיות ולבצע את כל פעולות החקירה הנדרשות במטרה להגיע לחקר האמת".


פורסם לראשונה 27/07/2019 19:02

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רועי רובינשטיין
"זו טראומה". הנהג שהותקף
צילום: רועי רובינשטיין
מומלצים