שתף קטע נבחר

העבודה נגד שפיר: "הפסיקי להשתמש במאגר המתפקדים שלנו"

היועץ המשפטי של העבודה שיגר מכתב לסתיו שפיר אחרי שמתפקדים קיבלו מסרונים מהח"כית שעזבה את המפלגה. "התחייבת לשמירת סודיות ולא לעשות שימוש שלא כדין במאגר". שפיר: "אלפים מהמאגר כבר הפסיקו את חברותם ורוצים לעבור למחנה הדמוקרטי"

היועץ המשפטי של מפלגת העבודה, עו"ד עומרי שגב, פנה הערב (שבת) במכתב לח"כ סתיו שפיר ובו טען לשימוש שלא כדין במאגר המתפקדים של המפלגה. לדברי גורמים, בבית המפלגה התקבלו בימים האחרונים פניות מצד מתפקדי העבודה שקיבלו פנייה במסרונים משפיר שעזבה את המפלגה בשבוע שעבר והקימה יחד עם ניצן הורוביץ (מרצ) ואהוד ברק (ישראל דמוקרטית) את "המחנה הדמוקרטי".

מסיבת עיתונאים המחנה הדמוקרטי בית סוקולוב הצהרה איחוד  (צילום: EPA)
"השימוש במאגר מוגבל ליצירת קשר מטעם מפלגת העבודה בלבד". שפיר(צילום: EPA)

בעקבות הפניות נשלח המכתב לשפיר. "שלשום, 25 ביולי 2019, נשלחו מסרונים לחברי המפלגה הקוראים להם להצטרף אל מפלגתך החדשה", כתב היועץ המשפטי לשפיר. "כל הנמענים לאותו מסרון נמנים על מאגר חברי המפלגה אשר רשום כדין אצל רשם מאגרי המידע ברשות להגנת הפרטיות. השימוש במאגר זה מוגבל לצורך יצירת קשר עם קהל החברים מטעם המפלגה בלבד".

 

עוד נכתב בהמשך כי לצורך שמירת פרטיותם של חברי המפלגה דואגת העבודה להגביל את הגישה למאגר החברים עבור נציגי המפלגה הבכירים ביותר, באמצעות מערכת מאובטחת וממודרת.

סתיו שפיר עזבה את מפלגת העבודה לטובת איחוד עם ניצן הורוביץ ואהוד ברק (צילום: נילי רייכמן )
שפיר עם הורוביץ וברק(צילום: נילי רייכמן )

"כידוע לך", נכתב, "חברי סיעת העבודה בכנסת רשאים ליצור קשר עם קהל החברים, אולם זה נעשה לאחר חתימתם של חברי הסיעה על כתב התחייבות לשמירת סודיות ולכך שלא ייעשה כל שימוש שלא כדין במאגר. על התחייבות כזו חתמת גם בעצמך".

 

בשל כך התבקשה שפיר למחוק ולהשמיד כל מאגר מידע המצוי ברשותה, לחדול מפניה לחברי המפלגה ולהורות לחברי מפלגתה החדשה שלא לעשות שימוש במאגר. בסיכום הדברים נכתב: "כל האמור לעיל אינו מייתר את זכותנו לפנות לערכאות בשאלת העבירה שכבר בוצעה לכאורה וכמוכן להגיש תביעה על הנזקים שנגרמו למפלגה ולחבריה".

 

שפיר מסרה בתגובה: "מאגר החברים שכבר אלפים מתוכו הפסיקו את חברותם ורוצים לעבור למחנה הדמוקרטי?

במקום תרגילים והכפשות, עמיר מוזמן להצטרף אלינו למחנה הדמוקרטי ולעשות היסטוריה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים