שתף קטע נבחר

שפיר עונה לשמולי: "אני תמיד ידעתי לשים מריבות טיפשיות בצד"

חברת הכנסת שעזבה את העבודה כדי להקים את המחנה הדמוקרטי ענתה באולפן ynet לדברים החריפים של איציק שמולי, קראה לו לחבור לרשימתה למרות הכל - והאשימה את עמיר פרץ: "לשים את העניינים האישיים בצד. מה שהוא עושה יעביר מנדטים לנתניהו"

 

 

 

ח"כ סתיו שפיר שעזבה את מפלגת העבודה כדי להקים יחד עם ניצן הורוביץ ואהוד ברק את "המחנה הדמוקרטי" תקפה הבוקר (ראשון) את יו"ר העבודה עמיר פרץ באולפן ynet: "מה שהוא עושה יעביר מנדטים לבנימין נתניהו". היא הגיבה לדברים הקשים שאמר עליה איציק שמולי: "בכל פעם ידעתי לשים את ההתכתשויות ואת המריבות המטופשות בצד". פרץ ושמולי צפויים להפגש היום בצהריים ורק לאחר מכן יודיע שמולי לאן פניו.

 

סתיו שפיר ראיון אולפן (צילום: אבי מועלם)
סתיו שפיר באולפן ynet(צילום: אבי מועלם)

שמולי כתב הבוקר בטוויטר: "סתיו, צאי כבר מהאובססיה שלך. במשך כל הקמפיין הפצת עלילה ושקר שהרצון שלי בחיבורים נועד להשיג לי מקום בכנסת ולא מטרה גדולה נו, ומי נטשה את המפלגה בשעתה הקשה עבור סידור עבודה נוח??". למרות זאת, שפיר לא פסלה שתשב איתו ביחד ברשימה אחת: "בוודאי שנוכל".

 

כל העדכונים על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet 

 

- אם איציק שמולי יבוא הרשימה תיפתח ואפשר יהיה להציע לו משהו אטרקטיבי?

"חד משמעית הוא מוזמן, והדלת פתוחה. וכמו שהצעתי לו שותפות בעבר, גם על הנהגת מפלגת העבודה ולצערי הוא סירב, גם היום אני מציעה את השותפות הזאת. אנחנו צריכים לפעול למען מדינת ישראל ולא למען עצמנו".

 

- תפני לו את המקום השני?

"אנחנו צריכים לפעול למען מדינת ישראל. לא תצליח להכניס אותי לריב איתו".

   

 

שליש סתיו שפיר עמיר פרץ ואיציק שמולי (צילום: אלי סגל , אלכס קולומויסקי, דנה קופל)
שמולי, שפיר ופרץ. ישימו הכל בצד?(צילום: אלי סגל , אלכס קולומויסקי, דנה קופל)

שפיר טענה שפרץ עושה טעות קשה: "הטעות הזאת עלולה לעלות למחנה הדמוקרטי של מדינת ישראל, במנדטים שיעברו לבנימין נתניהו וימשיכו את השלטון המושחת שלו. אני קמתי וסיכנתי את מקומי כדי לעשות מהלך שידעתי שאני אספוג עליו ביקורת, אבל הלכתי עם האידאולוגיה שלי למחנה דמוקרטי אחד רחב, שכולנו יודעים שזה העתיד של הפוליטיקה הישראלית, דמוקרטים מול שמרנים ובמקרה הזה ממש פאשיסטים בצד השני. זה מה שחייבים לעשות. מפלגת העבודה עדיין יכולה לתקן. היא הבית האידאולוגי שלי, אני אוהבת אותה ואני ורוב חברי המפלגה חושבים שהיא טועה".

 

- האם את חושבת שעמיר פרץ שבוי באגו שלו או שאולי טיפס על גג גבוה מדי ולא יודע איך לרדת?

"אגו זו שאלה לפסיכולוגים. אני חושבת שברגעים כאלה, שהם שעה קריטית לעתידה של החברה הישראלית, צריך לשים את כל העניינים האישיים שלנו בצד. הציבור מצפה מאיתנו, ובצדק, שאנחנו נתאחד ונציל את המחנה ונחליף את הממשלה הרעה הזו".

 

-את מבינה מעמיר פרץ שהוא כן מתכוון להיכנס לממשלת נתניהו?

"אני מאוד מקווה שהספקולציות האלה הן לא נכונות.  אני חושבת שעמיר פרץ מבין היטב מה יקרה אם הוא זה שיהיה שייתן לנתניהו את השלטון במתנה".

 

על האפשרות שמפלגת העבודה לא תעבור את אחוז החסימה אם תרוץ לבד אמרה: "אני חושבת שעמיר כרגע שם את מפלגת העבודה בסכנת חיים, במסלול התאבדות, והוא עדיין יכול לשנו את זה. העניין שזה לא רק מפלגת העבודה. אנחנו לא יכולים לחשוב על עצמנו רק מתוך האינטרס של המפלגה, אלא מתוך האינטרס של המחנה".  

 

על הקשר של ברק עם המיליארדר ג'פרי אפשטיין שהורשע בעבר בשידול קטינה לזנות ונעצר לאחרונה בחשד לניהול רשת לסחר בקטינות למטרות מין, אמר שפיר: "חייבים מיד לחסל את האגדה הזאת, באמת. אנחנו לא מסתמכים על שמועות ועל דברים צהבהבים שמתפרסמים. אנחנו, במחנה שלנו, כשיש בעיה פלילית עם מישהו אז הוא יוצא מהפוליטיקה, ככה קרה עם חיים רמון".

 

- שאלת את אהוד ברק את השאלות האלה?

"בוודאי ששאלתי אותו. אני בקשר כבר כמה שנים עם אהוד ברק. שנים תקפו אותי, פעם בתוך מפלגת העבודה, על זה שההסתדרות לא מוכנה לשקיפות, כשיצאתי נגד השקיפות בקק"ל, תקפו אותי כשנלחמתי בשקיפות ביחידה להתיישבות, שגם לה יש כוח במפלגת העבודה. ברק עמד מול המצלמה ודיבר על זה. בצד השני עומד נתניהו שמעסיק עבריין מין שמעורב בפרשיות שחיתות".

 

אהוד ברק בשבתרבות בהוד השרון (צילום: מוטי קמחי)
אהוד ברק. "לא מסתמכים על רכילות"(צילום: מוטי קמחי)

שפיר קראה לכל השותפות במחנה המכרז שמאל להתחייב שלא יצטרפו לממשלת נתניהו: "אנחנו פועלים למשימה שבאה להחליף את השלטון במדינת ישראל. הכוונות הן להחליף את השלטון הרע הזה והדבר הכי חשוב הוא שכל חברי המחנה יתעשתו, יעשו את המעשה הנכון. המטרה שלנו היא להחליף את הממשלה ולהוביל אותה ביחד עם כחול לבן, ביחד לכל מי ששותפים היום לחזון הישראלי, הדמוקרטי, לישראליות האמיתית שרוב המדינה רוצה. אנחנו חתמנו על הסכם שלא מצטרפים לממשלת נתניהו, וכדאי שכל השותפות יחתמו על ההסכם הזה".

 

על האפשרות שציפי לבני תצטרף ואולי אף תוביל את ה"מחנה הדמוקרטי" אמרה שפיר: "ציפי לבני צריכה להיות חלק מהמחנה הדמוקרטי. הראינו שהמיקומים זה לא מה שמעניין אותנו. הדלת פתוחה, אנחנו רוצים שהיא תהיה חלק, אנחנו רוצים להוביל את הדבר הזה ביחד, זה יכול לקרות ובימים הקרובים תהיה הכרעה בעניין".

 

חיים רמון מסר בתגובה: "שפיר משקרת ביודעין. לאחר שהורשעתי ללא קלון חזרתי לממשלה כמשנה לראש הממשלה באישור בג"ץ. אחר כך נבחרתי לכנסת

ופרשתי מרצוני. לאחר פרישתי כיהנתי כיו"ר מועצת קדימה. שפיר חברה לברק המושחת, שאלדד יניב אמר שגנב חצי מיליון דולר, שקיבל 10 מיליון שקל עבור 'מחקר' שלא היה והינו שותף עסקי של פדופיל מורשע. שפיר ניפצה את כל שיאי הצביעות והמוסר הכפול".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי מועלם
סתיו שפיר
צילום: אבי מועלם
מומלצים