שתף קטע נבחר

בן גביר: "נתניהו רוצה אותנו באיחוד". בנט: "אני רוצה את זהות באיחוד"

חבר עוצמה יהודית אמר באולפן ynet שסמוטריץ' לא מעוניין לכלול את מפלגתו באיחוד הימין, למרות רצונו של ראש הממשלה: "רה"מ הוא המבוגר האחראי בשטח, בצלאל קצת פחות". בנט ייפגש הערב עם רפי פרץ: "ברגע שנסגור את שלב א' באחדות, פנינו גם להכניס את זהות"

 

  

איתמר בן גביר (עוצמה יהודית) טען הבוקר (ראשון) באולפן ynet כי למרות שראש הממשלה בנימין נתניהו מפעיל לחץ בנושא, מפלגתו לא תהיה חלק מהאיחוד בימין בגלל שר התחבורה בצלאל סמוטריץ'.

 

"התוכנית של בצלאל הייתה לשמור אותנו קטנים, ואז לבוא בסוף להגיד לי קח עוד פעם איזשהו מקום לא ריאלי, כמו שעשו לנו בפעם הקודמת", אמר בן גביר. "הם חשבו שאנחנו נביא את המצביעים, בזכותנו תהיה קואליציה ולא אופוזיציה ואנחנו נדחק לסוף. לזה אנחנו לא מוכנים". 

 

בן גביר הוסיף כי נתניהו פועל כדי שעוצמה יהודית תיכנס לכנסת: "ראש הממשלה עושה בכל שיכולתו ליצור את החיבורים. הוא המבוגר האחראי בשטח, בצלאל סמוטריץ' קצת פחות". 

איתמר בן גביר  (צילום: אבי מועלם)
איתמר בן גביר באולפן ynet(צילום: אבי מועלם)

-תרוצו לבד?

"יש לנו כמה אופציות ובימים הקרובים תשמעו. אנחנו לא נלך עם החיבור הזה. 70 אלף קולות הולכים להתחבר לעוד מפלגה או גוף או אנשים שיביאו עוד 70 אלף קולות וביחד אפשר לעבור את אחוז החסימה".

 

כל העדכונים על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

גם חבר דוד ביטן (ליכוד) התייחס הבוקר באולפן ynet להתערבות של ראש הממשלה בנימין נתניהו באיחוד האפשרי בין מפלגות הימין: "נתניהו לא רוצה שעוצמה יהודית תעלם פתאום ותרוץ לבד. על זה הוא מפעיל לחץ".

 

בן גביר טען כי בניגוד לסמוטריץ', יו"ר הימין החדש איילת שקד כן רצתה את עוצמה יהודית בפנים: "איילת שקד יודעת כמו שראש הממשלה יודע, שרק חיבור גדול של עוצמה יהודית בפנים, רק זה יבטיח את שלטון הימין".

 

איילת שקד בצלאל סמוטריץ' (צילום: מוטי קמחי, אלכס קולומויסקי)
איילת שקד ובצלאל סמוטריץ'. "שקד רוצה אותנו בפנים"(צילום: מוטי קמחי, אלכס קולומויסקי)

עם זאת אמר כי: "אני פגוע ומאוכזב, מחבר שלי בצלאל סמוטריץ' שכל הזמן הסביר כמה זה חשוב עוצמה יהודית, אבל אם יבואו ויציעו לנו את המקומות שאנחנו ראויים לקבל, ויתנו לנו להרגיש שותפים, אני לא אתנגד לגמרי".

 

בתוך כך, יו"ר הבית היהודי רפי פרץ דחה הבוקר פעם נוספת את פגישתו עם נפתלי בנט. גורם בימין החדש אמר בתגובה כי "זו לא דרך לנהל משא ומתן. יש שם גרירת רגליים מכוונת וחוסר רצון להתקדם. סוכם שצריך לסגור היום כדי להתפנות לאיחודים נוספים. התחושה היא שלא רוצים בצד השני אחדות".

 

בבית היהודי הכחישו את הדברים ומסרו: "שר החינוך הרב רפי פרץ משתתף היום בישיבת הממשלה ובקבינט. הפגישה עם השרים לשעבר בנט ושקד תואמה לשעה 19:30 בערב. כל השאר ספינים".

  

בפתח ישיבת הממשלה אמר פרץ כי "בנושא האיחודים והחיבורים, אני עובד על הנושא. אחרי ישיבת הממשלה כל הזמן שלי פנוי רק לטפל בזה. ממשלת ימין וצביונה של הציונות הדתית עומדים לנגד עיניי".

 

בעמוד הפייסבוק שלו אמר אחר הצהריים כי בנט כי ייפגש ב-19:30 בערב עם השר פרץ בירושלים. "אני בא כדי שנוכל להתקדם ואז ננסה להכניס אם אפשר גם את זהות לתוך הקבוצה, כדי שתהיה מפלגה אחת גדולה. זה לא סוד שבבחירות הקודמות היה עימות מאוד גדול בין הימין החדש לבין פייגלין. הכניסה של זהות לזירה הבליטה והעצימה את השיח של כלכלה חופשית".

 

בנט הוסיף: "אני פונה לשותפיי, אני ידעתי לשנות את עמדתי. במקור חשבתי שצריך לרוץ באופן דו ראשי, גוש ימין ליברלי שלנו וזהות, וגוש דתי-חרד"לי. שיניתי עמדתי, איילת היום בראש וקיבלתי את דעתה. אני מתייצב מאחוריה בלב שלם. אני פונה דווקא לחילונים שמאמינים בי, באיילת, בדרך של הימין החדש - אנחנו לא משנים במילימטר את העמדות שלנו, גם בענייני דת ומדינה. אנשים בעלי דעות שונות עולים לאוטובוס שנקרא גוש טכני למטרת ריצה לכנסת, עוברים את המחסום ואז יורדים. ברגע שנסגור את שלב א' באחדות, פנינו גם להכניס את זהות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי מועלם
איתמר בן גביר באולפן ynet
צילום: אבי מועלם
מומלצים