שתף קטע נבחר

פועל פלסטיני נאשם במעשים מגונים בבת 13 מאשדוד

אשרף קרגה מחלחול נעצר לפני כשבועיים, אבל עורכת דינו טענה כי הגיע עצמאית לתחנות משטרה - ונאמר לו שאינו חשוד. היום הוגש נגדו כתב אישום

אילוס אזיקים/תקיפה/אישום תקיפה תוקף אילוסתוקף אילוסתקיפה (צילום: shutterstock)
אילוסטרציה(צילום: shutterstock)

פרקליטות מחוז דרום הגישה היום (א') לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד אשרף קרגה, בן 38 מעיר הפלסטינית חלחול, בגין מעשה סדום ומעשים מגונים בנערה בת 13. עורכת דינו של קרגה טענה בעבר כי הגיע לתחנת המשטרה כשנודע לו שהוא נדרש לחקירה - ושם נאמר לו שאינו חשוד. במשטרה מסרו כי הטענות יתוחקרו, אך עד כה לא נמסרו תוצאות התחקור.

 

על פי כתב האישום, קרגה התגורר בבית שאותו שיפץ, בסמוך למקום מגוריה של הנערה באשדוד, יצר עמה קשר וביצע בה בכמה אירועים שונים עבירות של מעשים מגונים. בנוסף, בחודש מאי האחרון בביתו ביצע בקטינה מעשה סדום ומעשים מגונים. הפרקליטות הגישה בקשה למעצרו עד תום ההליכים.

 

הסנגורית של הנאשם, עו"ד שני פרג'ון, מסרה בתגובה כי "מדובר בנאשם שהכחיש לאורך כל הדרך את האישומים המיוחסים לו. כזכור, הוא הגיע מיוזמתו לתחנות השיטור השונות ביהודה ושומרון ברגע ששמע שהוא דרוש לחקירה בפרשה, כך שהוא לא ניסה להימלט כפי שהיה מצופה ממי שמעורב. לגופו של עניין, מאחר וכתב האישום הוגש היום, טרם נחשפנו לחומר הראיות ועדיין מהמעט שנחשפתי אליו במסגרת הליכי החקירה ניתן לומר כבר עתה כי מדובר במתלוננת שיהיה קושי גדול ליתן אמון בגרסתה".

 

קרגה נצער לפני כשבועיים וחצי בחשד לביצוע המעשים המגונים בנערה, ומעצרו הוארך. עם זאת, באותו היום טענה עורכת דינו כי מהרגע שבו נודע לו על כך שהוא נדרש לחקירה הוא התייצב באופן מיידי בתחנת חברון ובתחנת גוש עציון - ושם מסרו לו "באופן מפורש וחד משמעי", כדבריה, כי הדבר לא נכון. במשטרה מסרו כי טענות אלו יתוחקרו – אך טרם נמסר מידע חדש בנושא.

 

המשטרה טענה עם מעצרו כי קרגה, נשוי ואב לארבעה, נמלט לשטחים לאחר שהחקירה נפתחה בסוף חודש מאי, ואותר בעקבות פעולות של המשטרה וגורמי ביטחון נוספים. לפי הודעת המשטרה, החשוד תקף את הילדה לאחר שהכיר אותה במוסד חינוכי שבו עבד בשיפוצים, הוביל אותה לדירה סמוכה שגם בה עבד - ושם ביצע בה, לכאורה, את המעשים.

 

רק לאחר שהסנגורית ביקשה להעביר את הבקשה למעצר מתחנת אשדוד לנקודת השיטור בחברון - נעצר החשוד ואמר כי מעולם לא פגע באף ילדה. "אני לא מכירה חשוד שמנסה להסגיר את עצמו כל כך הרבה פעמים, ואף אחד לא מתייחס אליו", אמרה עורכת הדין אחרי מעצרו של קרגה. "במשך שבועות אנו מנסים לברר מדוע הוא דרוש לחקירה ובכל פעם דוחים אותנו, עד שאתמול החליטו לעצור אותו. מדובר בפלסטיני שעבד בישראל באופן חוקי ואין לו עבר פלילי. הוא מעולם לא הסתבך עם החוק הישראלי או הפלסטיני".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים