שתף קטע נבחר

נסגר מועדון הפוסיקט: "צעירות נוצלו והועסקו בזנות"

המועדון בכיכר אתרים בת"א, שפעל בשנים האחרונות ללא רישיון עסק, נסגר אחרי שנים של מאבקים משפטיים. בעבר התגלו בו עבירות רבות של סרסרות, בין היתר בנשים זרות ועבירות סמים

הפוסיקט בכיכר אתרים (צילום: אבי חי) (צילום: אבי חי)
הפוסיקט בכיכר אתרים(צילום: אבי חי)

אחרי שנים של מאבקים משפטיים של המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות נגד עיריית תל אביב ונגד המשטרה, נסגר אמש (שבת) מועדון ה"פוסיקט" בכיכר אתרים בתל אביב. רישיון העסק של המועדון נשלל כבר בחודש מרץ 2017, לאחר קבלת עתירה שהוגשה בדצמבר 2016 על-ידי המטה ומשרד עורכי הדין כבירי-נבו-קידר-בלום.

 

באחת מפשיטות המשטרה על המועדון נמצאו חדרים פרטיים שנועדו לאפשר ללקוחות להגיע לפורקן מיני תמורת 400 שקלים, מתוכם התבקשה להעביר האישה כ-100 שקלים לבעלי המועדון. כמו כן, נמצא כי חלק מהנשים שנוצלו במקום היו זרות, ונמצאו בו גם סמים מסוגים שונים.

 

ועם זאת, למרות שלילת רישיון העסק של המועדון במרץ 2017, בצעד אבסורדי, החלה עיריית תל אביב בהליך לחידוש הרישיון. משנודע הדבר, פנה המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות לעירייה ולמשטרה בדרישה חד משמעית לסגור את המועדון לאלתר, ובדרישה לא להנפיק רישיון למועדון שבו בוצעו וממשיכות להתבצע עבירות של סרסרות והחזקת בית בושת.

 

בחקירה משטרתית נוספת נמצא כי במקום המשיכו להתבצע עבירות חמורות בחללים פנימיים מאולתרים ומוסווים. בהתאם, הכריעו במשטרה כי המועדון לא יכול להמשיך לפעול, אך לא נעשו צעדים אופרטיביים למען סגירתו.

 

בחודש פברואר האחרון, דחה שופט בית המשפט המחוזי אליהו בכר את עתירת בעלי המועדון נגד החלטת המשטרה מ-2017 לשלול את רישיון הפעלתו. הוא קבע כי אין מקום להתערב בסירוב המשטרה לחידוש רישיון העסק של המועדון.

 

דיון בנוגע לערעור על החלטת בית המשפט נקבע למרץ 2020, אך לאור העובדה שהחל משנת 2017 לעיריית תל אביב-יפו ומשטרת ישראל סמכות חוקית לסגור את המקום, לפני כחודש, הגיש המטה עתירה לבית המשפט המחוזי בתל אביב, בדרישה למתן צו מיידי לסגירתו. היום, כך ציינו במטה לסחר בנשים ובזנות, יהיה היום הראשון שבו לא יפעל מועדון הפוסיקט במשכנו הישן בכיכר אתרים אחרי שנים רבות.

 

עו"ד ניצן כהנא, מנהלת שותפה במטה למאבק בסחר בנשים ובזנות, אמרה כי "בשעה טובה הפוסיקט בכיכר אתרים נסגר. לעת עתה נשים רבות שנוצלו בו יוכלו לנשום לרווחה, אך לפני החגיגות נוודא שלא ייפתח במיקום חדש. הייתה לנו ציפייה שמקום שהוכח שצעירות מנוצלות בו לזנות ייסגר על-ידי רשויות החוק, במיוחד כשכבר למעלה משנתיים הוא פועל ללא רישיון עסק".

 

היא הוסיפה: "אנו מתכוונות להמשיך במאבק משפטי זה ולוודא שמחדלי הרשויות, שממאנות לסגור אותו, לא יובילו לפתיחתו במיקום אחר".

 

מ-jtlv, יזמי פרויקט כיכר אתרים, נמסר: "פינוי מועדון הפוסיקט, בהתאם לצו בית המשפט בנושא, מאפשר לקיים במקום בהתאם לתכנית שתועבר לעירייה ובשיתוף פעולה עמה, פעילות חברתית למען הקהילה עד למועד הבנייה. הפעילות תציע לבאי הכיכר ליהנות משירותים, פעילויות ואירועי פנאי ציבוריים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי חי
מועדון הפוסיקט
צילום: אבי חי
מומלצים