שתף קטע נבחר

אב לבנות עם שיתוק מוחין וניוון שרירים: אופיר נרצח בוויכוח על חניה

אופיר חסדאי, בן 40 מרמלה, הוא הגבר שנרצח במהלך עימות בחניון של קניון עזריאלי בעיר. אשתו של חסדאי ובתו התינוקת לוקות בניוון שרירים, ילדה אחרת לוקה בשיתוק מוחין ומתניידת בכיסא גלגלים. "לא יודעת איך אחיה בלעדיו, אני בקושי עומדת על הרגליים", אמרה אשתו

 

 

הוא דאג לבנות ולאשתו כל העת - ונורה למוות בוויכוח על חניה: אופיר חסדאי, בן 40 מרמלה, הוא הגבר שנרצח בחניון של קניון עזריאלי בעיר. לחסדאי היו שלוש בנות: שתי תאומות בנות תשע וחצי - אחת מהן עם שיתוק מוחין המתניידת בכיסא גלגלים - וילדה בת תשעה חודשים שלוקה בניוון שרירים. חבריו סיפרו הערב ל-ynet כי רק לאחרונה החל לעבוד בשמירה בלילות ובימים נשאר בבית במטרה לגדל את בנותיו מאחר שגם אשתו דקלה לוקה בניוון שרירים.

 

ההרוג בעקבות ויכוח על חנייה ברמלה ()
אופיר ודקלה חסדאי, ושתי התאומות
 

אשתו של אופיר, דקלה, סיפרה על בעלה שנרצח: "אופיר היה בעל נהדר, מדהים. היו לנו הרבה חילוקי דעות כי הוא היה נורא פדנט ורצה שכל דבר יהיה מושלם. אני לא יודעת איך אני הולכת לחיות בלעדיו. אני לא מאמינה שהוא פשוט נרצח ככה בדם קר".

 

היא הוסיפה: "הוא טיפל בבת שלוקה בשיתוק מוחין ומתניידת בכיסא גלגלים – בין אם זה להרים אותה, לקלח אותה, להחליף לה טיטול או לשלוח אותה לבית הספר. בכל מסיבה או אסיפה שהייתה הוא היה נוכח ולא ויתר. הוא עשה הכל, אם זה לנסוע למשרדי השיכון והרווחה. הוא היה נייד, ואני לא מסוגלת לעשות את זה בגלל ניוון השרירים. אני לא יודעת מה לעשות, אני בקושי עומדת על הרגליים".

 

על האירוע סיפרה דקלה: "המשטרה הגיעה באופן מיידי, אני זוכרת שרעדתי, קראתי לו אופיר, אופיר, אתה שומע אותי? וכלום. הוא שכב שם, המשקפיים עפו לו מהעיניים, ניסיתי לדבר איתו. מי חשב שזה יהיה עימות אלים, הוא פשוט הוציא את האקדח וירה בו. זה היה הזוי".

 

לדבריה, אחת מבנותיה התאומות הייתה עדה לירי: "הילדה שלי בת ה-9 וחצי ראתה אותו על הריצפה ושאלה 'אמא, מה קרה? למה אבא שוכב על הרצפה? למה הוא אדמדם?', לא היה לה מושג מה קרה. אני לא יודעת איך היא תעמוד בזה, מה יהיה איתה ברגע שהיא תשמע שאופיר כבר לא פה. היא מחכה שנלך לבקר אותו בבית החולים ואמרתי לה שהוא יהיה בסדר, הייתי אופטימית ולא האמנתי שזה יקרה".

 


אשתו של אופיר חסדאי מגיבה על הרצח שלו ברמלה (צילום: רועי רובינשטיין)
האישה דקלה(צילום: רועי רובינשטיין)

מיטל, חברה של חסדאי, אמרה הערב: "אופיר היה איש משפחה מסור ובעל מקסים. הוא אהב מאוד את אשתו וכל החיים שלו היו סביב משפחתו. הוא היה איש אדיב ומצחיק. הוא היה עושה הכול בבית".

 

מור, חברתה של אשתו דקלה, אמרה כי שמעה על האירוע מחבר משותף ומיהרה להגיע למקום. "זה מאוד מאוד עצוב, המשפחה הלכה", אמרה.

 

המטפלת קסניה עזרה בחודשיים האחרונים לאופיר לטפל בבנות מדי יום. "הייתי בהלם, לא מגיע לו מה שקרה שם. הוא היה אבא למופת. אי אפשר להאמין שקרה דבר כזה". 


זירת הירי בחניון עזריאלי ברמלה ()
זירת הרצח בחניון של קניון עזריאלי ברמלה

זירת הירי ברמלה ()

חסדאי נורה בחניון קניון עזריאלי ברמלה, נפצע אנושות ופונה לבית החולים אסף הרופא, שם נקבע מותו. המשטרה עצרה גבר בן 74 מלוד בחשד לרצח. מחקירת המשטרה עלה כי הוא ביקש להיכנס לחניה בשעה שהחשוד ניסה להיכנס עם רכבו גם הוא. בין השניים החל דין ודברים, שבסיומו שלף החשוד נשק וירה בו שתי יריות מטווח קצר.

 

יגאל אורן, מנכ"ל קניון עזריאלי רמלה, סיפר על האירוע: "בערך ב-14:15 קיבלתי טלפון מהבקרה ואמרו לי שיש אירוע בחניון החיצוני של הקניון. השומר שלנו שמע ויכוחים בחניון, והזעיק מיד מהחדר בקרה את כל המאבטחים שלנו שרצו לכיוון האירוע. לצערנו, תוך כדי שהם רצים הם שמעו יריות. כשהגיעו למקום נטרלו את היורה וניסו לטפל בבחור שנפגע. מיד הזמינו אמבולנס ומשטרה".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים