שתף קטע נבחר

רעייתו של רפי פרץ הוקלטה: "לא מסכימה שיוותר על המקום ה-1, ביבי לא ייקח את שקד לממשלה"

בימים לפני האיחוד בימין אמרה מיכל פרץ בשיחות סגורות כי היא מתנגדת לכך ששקד תוביל את המפלגה: "הוא לא נחרץ, אבל אני נחרצת". על נתניהו: "הוא הבטיח שאם רפי לא מוותר לה, הוא יהיה שר החינוך". על שרה נתניהו: "היא אומרת שאיילת תפרה את התיקים לביבי"

 

איילת שקד ורפי פרץ  (צילום: מוטי קמחי , EPA )
איילת שקד ורפי פרץ (צילום: מוטי קמחי , EPA )

מה התחולל מאחורי הקלעים של האיחוד בגוש הימין ? רעייתו של יו"ר הבית היהודי רפי פרץ, מיכל פרץ, הפעילה בתקופה האחרונה לחצים כבדים על בעלה לא לוותר לאיילת שקד ולהתעקש לעמוד במקום הראשון ברשימת הימין המאוחדת. בחברת החדשות פרסם עמית סגל הערב (א') תוכנן של שיחות סגורות שבהן אמרה פרץ: "הוא הסכים לוותר על המקום הראשון אבל אני לא מסכימה. הוא לא נחרץ אבל אני נחרצת".

 

 

עוד פורסם כי בניגוד להכחשות של ראש הממשלה בנימין נתניהו ושל השר פרץ, הרעיות של שניהם - שרה נתניהו ומיכל פרץ - שוחחו ארוכות וממושכות על האופן שבה יתמודדו מפלגות הימין בבחירות בספטמבר הקרוב.

 

כלפי חוץ טענו בבית היהודי שהוויכוח הוא על הריצ'רץ' ברשימה בין הבית היהודי לבין הימין החדש, אבל בשיחות הסגורות גילתה פרץ שנתניהו ואשתו לחצו לא להתאחד עם שקד: "נתניהו הבטיח שאם הוא (רפי) לא מוותר לאיילת, הוא יהיה שר החינוך. ואם יוותר, הוא לא יהיה. הסיבה היא ששרה אומרת שאיילת היא זו שתפרה את התיקים לנתניהו".

 

בשיחות הבהירה פרץ שאם שקד תסכים להיות מספר שתיים, היא תאפשר לדחוק חברים בבית היהודי במורד הרשימה.

 

 

בשיחה אחרת עם בכיר באיחוד הימין ניסתה פרץ לשכנע אותו שחיבור לימין החדש של שקד ובנט הוא מהלך רע: "את הבית היהודי הוא (נתניהו) ייקח (לממשלה), את איילת הוא לא ייקח... זה בדיוק מה שהוא רוצה... הוא אמר לנו את זה בהרבה צורות".

 

בשיחה אחרת היא סיפרה מה אמר להם, לטענתה, נתניהו: "אם הוא הולך לאחדות עם גנץ אז הוא ייקח אותנו איתו. לכן חשוב מי יהיה הראשון. אני אומרת לך את זה בוודאות שכן. הוא יילך עם גנץ ואיתנו וזהו, וככה הוא ירכיב ממשלה. ביבי רוצה אותנו מאוד, ביבי רוצה שהרב רפי יהיה שר החינוך. ביבי רוצה את זה".

 

הדברים התפרסמו שעה קלה אחרי שהשר פרץ הודיע שהגיע להסכמות עם שקד שלפיהן היא זו שתעמוד בראש איחוד מפלגות הימין. "שמח לבשר ששוחחתי עם איילת שקד לפני דקות אחדות, הסכמנו כי מתוך אחריות לאומית ודאגה לממשלת הימין והציונות הדתית איילת תעמוד בראש איחוד מפלגות הימין", כתב השר פרץ בחשבון הטוויטר שלו. "אחדות היא מטרה משותפת של כולנו, הערב נתכנס לסגור את פרטי הריצה המשותפת ונצא לדרך".

 

עם זאת, גם אחרי הודעת פרץ עדיין נותרו מחלוקות בין הצדדים. פרץ מתעקש שהמפלגה המאוחדת תדרוש כדרישה ראשונה את תיק החינוך עבורו - ולא למשל את תיק המשפטים עבור שקד. פרט לכך, בימין החדש דורשים ארבעה מקומות בתשיעייה הראשונה, ואילו הבית היהודי והאיחוד הלאומי מעוניינים שהנציג הרביעי של הימין החדש ימוקם במקום העשירי – ולא התשיעי. בנוסף, קיימת שאלה אם הם יבהירו במפורש שימליצו על בנימין נתניהו לראשות הממשלה לאחר הבחירות. נתניהו עצמו פעל בימים האחרונים בניסיון ששתי המפלגות ירוצו בנפרד, ושפרץ לא יוותר על המקום הראשון לטובת שקד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים