שתף קטע נבחר

הנערים חזרו מקפריסין: "קוראים לי 'אנס' ברחוב"

בנתב"ג נחתו בזה אחר זה הנערים שנחשדו באונס קבוצתי. הם שרו "עם ישראל חי" ו"הבריטית זונה". יונה גולוב, ששוחרר כבר ביום חמישי, הגיע לפגוש אותם ואמר כי יתבעו את המתלוננת: "לא ראוי לצלם, אבל זו אחת ההוכחות שלא היה אונס". תיעוד: החגיגות בנתב"ג ועם השחרור מהמעצר

 

 

הנערים שנחשדו באונס קבוצתי באיה נאפה נחתו בישראל בזה אחר זה, והתחבקו עם בני משפחותיהם שחיכו לבשורה על שחרורם ממעצרם בעשרת הימים האחרונים. "מה שחשוב הוא שהאמת יצאה לאור, ושכל הילדים יצאו זכאים", אמרו בני משפחותיהם של כמה משבעת הנערים ששוחררו היום ממעצר, ותקפו את כלי התקשורת. "על מה הוא צריך לתת חרטה? הוא לא עשה כלום", אמרו בני המשפחה של אחד מהם.

 

עם נחיתת כמה נערים נוספים, רצו חבריהם לעברם, והחלו לשיר "עם ישראל חי" ו"הבריטית זונה". הם גם פתחו שמפניה בנמל התעופה בן גוריון. אחד מהנערים שנחתו אמר: "ידעתי שזה מה שיקרה. שהאמת תצא לאור. אושר גדול לראות את המשפחה, ידעתי שאני זכאי ושאצא מפה. לא מצטער על כלום".

 

יונה גולוב, שהשתחרר ממעצר בקפריסין ביום חמישי, סיפר כי בא לפגוש את חבריו בנתב"ג ואמר כי בכוונת הצעירים להגיש תביעה נגד התיירת הבריטית שהאשימה אותם באונס. התיירת נעצרה הלילה ותעמוד מחר בפני שופט בקפריסין, שתיים מחברותיה מסרו הבוקר עדות.

 

 

"נתבע אותה על עוגמת נפש והוצאת דיבה", אמר גולוב. "אני הולך ברחוב וצועקים לי 'אנס'. הייתי עם שני חברים שלי שנעצרו וישר עצרו אותי גם. אני יודע שחברים שלי היו בחדר, אבל אני לא הייתי שם, אני לא מכיר את הבחורה". לדבריו, "הצדק יצא לאור. אמרתי לעצמי - היום סופסוף נגמר הסיוט הזה. עברתי ימים קשים. שמחתי כששמעתי שהם משתחררים, התחלתי להשתגע בבית".

אחד הנערים החשודים בפרשת אונס התיירת הבריטית בקפריסין נחת הערב בנתב
אחד מהנערים ששוחררו(צילום: יאיר שגיא)

שחרור הנערים הישראלים שנותרו במעצר בקפריסין בעקבות פרשת אונס התיירת הבריטית (צילום: AP)
החגיגות בקפריסין לאחר שחרור הנערים(צילום: AP)

שחרור הנערים הישראלים שנותרו במעצר בקפריסין בעקבות פרשת אונס התיירת הבריטית (צילום: AP)
(צילום: AP)

הנערים ובני משפחותיהם ()
הנערים פתחו שמפניה

התפנית אירעה לאחר שבחקירה מחודשת הודתה התיירת כי טענה ש-12 הישראלים אנסו אותה, לאחר שצילמו אותה במהלך יחסי המין. "לא ראוי לצלם, אבל זו אחת ההוכחות שזה לא היה אונס, אלא שזה היה בהסכמה", אמר גולוב. "אני לא צילמתי אף אחת אף פעם. זה לא בסדר, אבל בסוף זה עזר להם. הלקח שלי זה לא ללכת עם כל בחורה, ותמיד לשאול אם זה בסדר שיהיו עוד חברים או אנשים שהיא לא מכירה".

 

על המקרה עצמו אמר: "אני לא יודע מה היה שם, אני לא הייתי במקרה. אני הייתי מנותק, העורך דין לא סיפר לנו כלום. הגעתי לפה כי אני גם רוצה לשמוע מהם מה קרה. אני לא חושב שהם צריכים להתנצל, היא צריכה להתנצל. זה לא בסדר שהפיצו את הסרטונים, אולי על זה צריך להתנצל".

 

הפרשה החלה לפני 11 יום, אז נעצרו 12 ישראלים בעקבות תלונה על אונס קבוצתי שהגישה בריטית בת 19 ששהתה במלון שלהם באיה נאפה. חמישה מהם שוחררו כבר בשבוע שעבר. שבעה נוספים שוחררו היום כאמור, לאחר שהועברו מבתי המעצר לתחנת המשטרה באיה נאפה. הם נפגשו עם בני משפחתם, ואז שוחררו לחופשי.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יאיר שגיא
יונה גולוב בנתב"ג
צילום: יאיר שגיא
מומלצים