שתף קטע נבחר

שמולי: "המחנה הדמוקרטי יחזור לגודל הטבעי"

חבר הכנסת שהודיע אתמול שהוא נשאר בעבודה התייחס באולפן ynet להצעות שקיבל כדי לעזוב: "יכולתי להיות במקום הרבה יותר בטוח". על המחנה הדמוקרטי: "יש שם אנשים טובים אבל בסוף זה מרצ ורבע"

 

 

ח"כ איציק שמולי (העבודה) שהודיע אתמול שהוא נשאר במפלגת העבודה התייחס הבוקר (יום ב') להצעות שקיבל כדי לעזוב וטען ש"המחנה הדמוקרטי" תחזור לגודלה הטבעי. "יכולתי למצוא את עצמי היום במקום הרבה יותר מובטח ופחות מסוכן", אמר שמולי, המדורג בשלב זה במקום השלישי ברשימת העבודה-גשר, על ההצעות שקיבל ממפלגות אחרות. 

 

-זאת אומרת שהמקום שלך עכשיו לא מובטח? אתה חושש שלא תעברו את אחוז החסימה?

"לא, כשאני אומר מובטח אני מתכוון למקום שבו בכלל לא מדברים במושגים של אחוז החסימה. בסופו של דבר אני מאמין בבית הזה שנקרא מפלגת העבודה ולכן נשארתי".

 

איציק שמולי בראיון לאולפן ynet (צילום: שאול גולן)
איציק שמולי(צילום: שאול גולן)

על המחנה הדמוקרטי, שנכון לעכשיו עוברת את מפלגת העבודה בסקרים אמר: "יש שם אנשים מאוד איכותיים, וחברים טובים אבל בסוף מה שנהיה מהמפלגה שעומדת כרגע משמאלנו זה מרצ ורבע. אני מאמין שהם יחזרו לגודל הטבעי".

 

הוא הוסיף:  "אני חשבתי שזה נכון שמפלגת העבודה תתחבר למהלך של חיבור גדול בגוש כי זה יכול ליצור שלם שגדול מסך חלקיו וזה גם יכול למרכז את הרשימה".

 

שמולי התייחס לדבריו של דוד ביטן (הליכוד) אתמול באולפן ynet על כך שלליכוד "קל יותר לדבר עם עמיר פרץ": "עמיר שב וחזר ואמר והדגיש שהכוונה שלנו היא להחליף את נתניהו, לא לשבת אתו לא עם כתב אישום, לא עם כתב חשדות, ולא להתחיל אתו משא ומתן. בסוף הוא יו"ר המפלגה שלי ואני מאמין לו".

 

הוא הזכיר את ההצעה של נתניהו ליו"ר העבודה הקודם אבי גבאי שנדחתה: "לפני שלושה ארבעה חודשים מפלגת העבודה יכולה הייתה להיכנס לממשלה של נתניהו אני הבהרתי את העמדה שלי באופן נחרץ נגד הדבר הזה ואני חושב שאין סיבה לשנות את העמדה".

 

-אתה עוד מאמין שתוכלו להביא קהלים מהפריפריה שעמיר פרץ דיבר עליהם?

"עמיר הצליח לעשות את זה ב-2006, ואני חושב שהעובדה שאורלי לוי ואני, שני הלוחמים החברתיים הכי גדולים בכנסת נמצאים לצידו, תסייע במשימה".

 

ח"כ רויטל סוויד (העבודה) התארחה גם היא באולפן ynet הבוקר ואמרה כי "לא יהיו יותר איחודים בגוש המרכז שמאל. יכול להיות שיצטרפו עוד אנשים".

 

היא טענה כי החיבור עם אורלי לוי יביא מנדטים נוספים למפלגת העבודה: "עד לפני שבועיים אורלי לוי היתה אחת הפוליטיקאיות הכי מחוזרות בכל מקום, כחול לבן רצו אותה, גם בימין, יש לה את האלקטורט החברתי שהיא מביאה איתה. חלק מהאנשים שלה יבואו, אנשי כחלון יבואו, הסקרים מדברים על זה שאנשים מחפשים בית, מפלגת העבודה שמובילה תמיד את המחנה החברתי כלכלי היא היום בית, מה שצריך לעשות כדי להחליף את השלטון זה לקחת את ה-2-3 מנדטים ולהעביר אותם אלינו".

 

על האפשרות שמפלגת העבודה תצטרף לממשלת נתניהו: "לא נכתיר את נתניהו. אנחנו לא שוללים ישיבה בראשות גנץ או ממשלת אחדות כאשר נתניהו לא ראש ממשלה".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
איציק שמולי
צילום: שאול גולן
מומלצים