שתף קטע נבחר

מתגייסים למען משפחת הנרצח בחניה: "אסור להשלים עם זה"

כמעט 200 אלף שקלים גויסו עד כה במימון המונים למען אלמנתו ושלוש בנותיו של אופיר חסדאי, שנרצח אתמול בעקבות וויכוח על חניה בקניון ברמלה. נתניהו שיתף את פרטי החשבון לתרומות: "הרצח מזעזע את כולנו. נורא"

אזרחים רבים התגייסו ביממה האחרונה למען משפחתו של אופיר חסדאי, שנרצח אתמול (יום א') בחניון של קניון עזריאלי ברמלה. תוך פחות מיממה גויסו כ-200 אלף שקלים עבור המשפחה. ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הבוקר: "הרצח הנורא של אופיר חסדאי ז"ל מזעזע את כולנו. אב משפחה נרצח בגלל סכסוך על חניה. נורא". שלוש בנותיו של אופיר - בהן אחת שלוקה בשיתוק מוחין ואחרת שלוקה בניוון שרירים - הפכו יתומות מאב. האלמנה דקלה סובלת אף היא מניוון שרירים.

ההרוג בעקבות ויכוח על חנייה ברמלה ()

שר הרווחה חיים כץ עדכן את נתניהו על הסיוע שמשרד הרווחה והביטוח הלאומי יגישו לאלמנתו ולבנותיו של אופיר. "שמעתי גם על ההתגייסות המרגשת של אזרחים רבים למען המשפחה בשעה קשה זו. אסור לנו להשלים עם מקרים מזעזעים כאלה. אין מקום לאלימות בתוכנו - ולא נסבול זאת", כתב נתניהו, שצירף את פרטי חשבון הבנק לתרומות עבור משפחתו של אופיר חסדאי ז"ל: בנק מרכנתיל, סניף רמלה, בנק מס' 17, סניף 669, מס' חשבון 64462902. בנוסף נפתחו אתרים ייעודיים לתרומות למשפחה. אפשר לתרום כאן ו-כאן (בשל ריבוי הפניות, אתר התרומות קורס לעיתים).

 

 

ההרוג בעקבות ויכוח על חנייה ברמלה ()
הנרצח חסדאי והאלמנה דקלה

אופיר חסדאי שנרצח אתמול במהלך ויכוח על חניית נכים ברמלה, ובנותיו ()

דקלה, אלמנתו של אופיר, שחזרה אמש את רגעי הירי והאימה. היא סיפרה כי בעלה התכוון לחנות בחניה שמישהו יצא ממנה, "והיה גם זוג אחר שחנה. אופיר נסע רברס ואמר 'למה אתם תופסים שתי חניות? תפנו חניה, תזיזו את האוטו". הגבר השני הגיב - 'לא, אנחנו לא נזיז'. האישה התחילה להרביץ לאופיר עם התיק שלה. הוא הדף אותה אחורה שתפסיק להרביץ לו ובעלה יצא עם הנשק וירה באופיר. אופיר אמר 'מה אתה נורמלי? מה אתה יורה בי?'. הוא ירה לו בבטן או ברגל, ואז אחרי כמה שניות ירה לו בלב".

 

שלוש בנותיו של אופיר - בהן אחת שלוקה בשיתוק מוחין ואחרת שלוקה בניוון שרירים - הפכו יתומות מאב. חסדאי נרצח בקניון עזריאלי ברמלה, לעיני שתיים מבנותיו ואשתו דקלה, שאף היא לוקה בניוון שרירים. בעקבות הרצח ומצבה של המשפחה החלו יוזמות ברשת לסייע לה. "בבתנו הבכורה הוא טיפל וקילח, אחותה התאומה מטורפת עליו, הילדה הקטנה התחילה רק עכשיו להתרגל אליו", סיפרה האלמנה.

 

"הילדה ראתה אותו זרוק על הרצפה" 

"הילדה שלי, בת תשע וחצי, ראתה את זה", סיפרה דקלה על רגעיו האחרונים של בעלה. "היא ראתה אותו זרוק על הרצפה. היא אמרה - 'אמא מה קרה? למה אבא שוכב על הרצפה? למה הוא אדמדם?', ואין לה מושג מה קרה, אני לא יודעת איך היא תעמוד בזה. היא מחכה שנלך לבקר אותו בבית החולים. אמרתי לה - 'אל תדאגי, אבא יהיה בסדר, נלך לבקר אותו'. הייתי אופטימית, לא האמנתי שזה יקרה".

 

לאחר הירי עצרה המשטרה גבר בן 74 החשוד ברצח. "המשטרה הגיעה באופן מיידי. היו שם מאבטחים, ואני זוכרת שרעדתי וקראתי לו - 'אופיר, אופיר, אתה שומע אותי?'. הוא פשוט לא ענה לי, הוא שכב שם, המשקפיים עפו לו מהעיניים. מי חשב שזה יהיה עימות אלים. הוא פשוט הוציא את האקדח וירה בו. זה היה הזוי".

זירת הירי בחניון עזריאלי ברמלה ()
זירת הירי בחניית הקניון ברמלה

זירת הירי ברמלה ()

זירת הירי ברמלה ()

האישה דקלה סיפרה כי אופיר "היה בעל מדהים, רצה שכל דבר יהיה מושלם. הוא טיפל בבת הבכורה, אם זה להרים אותה שזה נורא קשה, לקלח אותה ולהחליף לה טיטול, לשלוח אותה לבית הספר. בכל מסיבה ואסיפה שיש הוא היה נוכח, אני לא יודעת איך אחיה בלעדיו. אחותה התאומה יובל מטורפת עליו, אריאל הקטנה רק לאחרונה התחילה להתרגל אליו. הוא היה יוצא איתה לטייל והיא היתה מושכת לו את המשקפיים. הוא היה כזה טוב, אני לא מאמינה שהוא נרצח ככה בדם קר.

 

"לפני תשע שנים וחצי נולדו לי תאומות מקסימות", הוסיפה דקלה. "אחת מהן יצאה ללא חמצן ויש לה שיתוק מוחין ופיגור שכלי. היא לא הולכת, היא לא מדברת, היא על כיסא גלגלים, היא עם טיטול, מוצצים וכל מה שתינוק צריך. ילדה מדהימה. וישנה יובל, אחותה התאומה שהיא ילדה רגילה לכל דבר, והיא מקסימה ומהממת ולבבית. ויש לי את אריאל, שנולדה לפני שנה וחצי, ולאריאל יש מחלת ניוון שרירים. היא מונשמת".

 

עכשיו תוהה דקלה איך היא והילדות יסתדרו בלעדי אופיר: "אלוהים לקח אותו, ואין לי מושג איך אני אסתדר לבד. הוא עשה הכול - אם זה לנסוע למשרד השיכון, לרווחה. אני לא ניידת, יש לי ניוון שרירים. אני בקושי מסוגלת לעמוד על הרגליים". חברי המשפחה סיפרו כי רק לאחרונה החל אופיר לעבוד בשמירה בלילות, ובימים נשאר בבית כדי לגדל את בנותיו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אופיר חסדאי שנרצח אתמול ברמלה
מומלצים