שתף קטע נבחר

כבדו אישה, גם כשהיא לא מכבדת את עצמה

אין כאן פשע, אבל הצעירים הישראלים בקפריסין חטאו בחוסר מוסריות. אם אשמע שבני השתתף באורגיה אני לא אודה לאלוהים אלא אתבייש

 

חגיגות עם נחיתת הנערים החשודים באונס התיירת הבריטית מקפריסין בנתב
קבלת הפנים לצעירים הישראלים שחזרו מקפריסין(צילום: יאיר שגיא)

תעצרו את העולם, אני רוצה לרדת. כלומר, יותר נמוך מזה כנראה אין לאן לרדת, אבל אני עדיין מחפשת את הדרך שתראה לי שעוד נותר חלק מוסרי, שפוי וחינוכי בעולם שלנו. אני לא מוצאת סיבות לשמוח ולרקוד, בטח לא לפתוח בקבוקי שמפניה. נפלא שהאמת יצאה לאור והנערים נוקו מכל חשד, אבל על מה כל ההילולה וההודיה והשבח לאל? על זה שחבורת נערים שיכורים צילמה סרט פורנו והעלתה לסטורי? על זה שאף אחד מהם לא ניסה לעצור את החגיגה? על זה שאבא של אחד מהם הודה שאם היו אומרים לו שהבן שלו דקר שלושה ילדים הוא היה מאמין, אבל על אונס לא?

 

 

ברגעים אלה הילד שלי נמצא באי היווני זקינטוס, הידוע כגיהינום של הורים לבני 17. עוד לפני שהילד יצא לשם נפתחה קבוצת ווטסאפ של אמהות חופרות ומודאגות, שניסתה לשנות את רוע הגזירה. עשינו שיחות הסברה, מבחני שתייה, וכל שנותר לנו הוא לסמוך על טובי בנינו ולהתפלל לטוב.

 

אני לא יודעת מה הילד שלי עושה, אבל אני יודעת שאם אני אשמע שהוא, או החברים שלו, היו שותפים באורגיה, אני אעלה על המטוס הראשון לזקינטוס ואשבור להם את הנייד והעצמות בעצמי. אני בטח לא אודה לאבינו בשמיים שהאמת יצאה לאור, אלא אבריח אותו הביתה אבלה וחפוית ראש שככה נכשלתי בחינוך.

 

לכל נער מבולבל בגיל 17 יש אמא ויש אבא שצריכים לחבק אותו, להסביר לו מה אסור ומה מותר, ללמד אותו שאתה לא נוגע בבחורה יחד עם עוד חברים שלך בשביל הכיף.

 

בעוד שנה הנערים האלה יאחזו רובה ויצאו להגן עלינו. אני רוצה להאמין שהם יהיו מסוגלים להבחין בין טוב לרע, שיצליחו להתעלות מעל תרבות הכלום שמכתיבה את סדר היום שלנו. נדמה לי שאיפשהו במהלך הדרך איבדנו את הערכים, עם מקרים כמו אייל גולן שיצא לא מוסרי אבל צודק, כאילו שהצדק מעל הכול ולתרבות שנותנת כבוד אין יותר מקום.

 

שום צדק לא יצא לאור בסיפור האונס שלא היה. מה שיצא זה חבורת בני נוער שחשבו שזה לגיטימי לעשות את מה שעשו, במקום להבין שזה אקט לא מוסרי ולא מכבד. אין כאן פשע, אבל הם פשעו בחוסר מוסריות. בן אדם עם ערכים יכבד נשים גם כשהן לא מכבדות את עצמן.

 

  • גאיה קורן היא עיתונאית "ידיעות אחרונות"

 

מעוניינים להציע טור לערוץ הדעות של ynet? שלחו לנו ynetopinion@gmail.com

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אילן בשור
גאיה קורן
צילום: אילן בשור
מומלצים