שתף קטע נבחר

בגלל חוב של 7,000 שקל: הציתו דירה כשילדים בתוכה

שלושת אחיו של בעל חוב מחולון קפצו מחלון המרפסת לאחר שדירתם הוצתה. האחים, בהם בן 6, נזקקו לטיפול רפואי. נגד המציתים הוגש אישום

שני גברים הציתו דירה של אדם שלווה מהם כספים אף שידעו כי בתוכה נמצאים ילדים. כך מתואר בכתב אישום שהוגש הבוקר (יום ב') לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד שוקי קוסטיקה (30) מרמת גן ובן צרוינסקי (20) מאזור. בעקבות ההצתה נאלצו הילדים לקפוץ מחלון המרפסת, ואחד מהם, בן 6, נפצע בראשו.

 

מכתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד דיה בן אסא מפרקליטות מחוז תל אביב, עולה כי אחיהם של הילדים לווה מקוסטיקה כספים ונותר חייב לו 7,000 שקל.

הדירה שנשרפה בחיפה (צילום: גיל נחושתן)
ארכיון(צילום: גיל נחושתן)
 

בעקבות אי תשלום החוב, הגיע קוסטיקה בפברואר השנה לבניין מגוריו של המתלונן בחולון, צעק אל מול חלון הדירה את שמו והחזיק מתחת לבגדיו חפץ שנחזה להיות אקדח. בהמשך נטל קוסטיקה חפץ מתכתי דמוי פטיש, עלה לדירה והחל להלום בעוצמה בדלת הבית באמצות הפטיש, תוך שהוא גורם לשברים בדלת על מנת להטיל אימה על המתלונן ובני משפחתו.

 

משלא שולם החוב, הגיעו קוסטיקה וצרוינסקי בחודש מאי לבניין מגוריו של המתלונן מצוידים בבנזין. באותה העת שהו בדירה אחיו של המתלונן: בני 14, 12 ו-6. 

 

שני הנאשמים נכנסו לבניין כשלראשם קסדות, החלו לבעוט ולהלום בחוזקה בדירת הדלת וקראו בשמו. האחות בת ה-14 אמרה לנאשמים מבעד לדלת הסגורה שאחיה אינו מתגורר במקום, שהיא ילדה ושאין ברשותה מפתח לדירה. הם שפכו בנזין על הדלת ואל פנים הדירה ושילחו אש לתוכה ביודעה כי במקום שוהים ילדים ומתוך כוונה לפגוע בהם. הם נמלטו מהמקום לאחר שקיפלו את לוחיות הזיהוי שלה אופנוע שעמו הגיעו.

 

האש אחזה בדלת, חדרה אל הדירה, הציתה את נעלי הבית של האחות בת ה-12 שעמדה באותה העת בקרבה לדלת וגרמה לכוויות ברגליה. בעקבות האש שהוצתה בדירה, נסו הילדים לחלון המרפסת וקפצו מגובה של שלושה מטרים מהחלון לקרקע. האחות בת ה-12 נשאה על גבה את אחיה בן השש.

 

כתוצאה מהקפיצה נפצע הילד בן השש בראשו ונגרם לו חתך מדמם. בשל החבלות שנגרמו לילדים כתוצאה מההצתה והימלטותם דרך חלון המרפסת בקפיצה אל קרקע חשופה, הם פונו לבית החולים וולפסון.

 

הפרקליטות מייחסת לקוסטיקה וצרוינסקי עבירות של קשירת קשר לפשע, סחיטה בכוח, הצתה, חבלה בכוונה מחמירה והיזק בזדון.

 

"ידעו שהילדים שוהים בדירה בגפם" 

בבקשה להאריך את מעצרם של שני הנאשמים עד תום ההליכים צוין כי "הנאשמים שילחו אש בדלת דירת מגורים כשבצמוד אליה, מן העבר השני, נמצאו שלושה ילדים קטנים חפים מפשע, ביודעם כי הילדים שוהים בדירה בגפם ללא אפשרות לצאת מהדירה ולמלט עצמם מהאש. מעשיהם של המשיבים עלולים היו לגרום לתוצאות חמורות יותר, אלמלא כובתה האש על ידי השכנים.

 

"בבניין ישנן דירות רבות נוספות, שבהן שהו שכנים בשעת ההצתה, ורק ערנות השכנים מנעה אסון כבד. מעשים אלה מוכיחים כאלף עדים את מסוכנותם הזועקת ומלמדים כי שחרורם יסכן את הציבור".

 

עו"ד גל סילברמן ממשרדו של עו"ד איציק איצקוביץ', שמייצג את קוסטיקה, מסר: "כתב האישום הוגש היום, למד את התיק ונגיב בהתאם. מרשי מכחיש". עו"ד יקי קהן, שמייצג את צרוינסקי, מסר בתגובה כי מרשו מכחיש את המעשים וכי תגובה מפורטת תינתן לאחר לימוד התיק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים