שתף קטע נבחר

מילצ'ן לחוקרים: "שרה נתניהו אמרה לאדלסון להחליף עורך"

במסגרת עדותו בתיק 1000, סיפר המיליארדר ארנון מילצ'ן שנכח בפגישה עם רה"מ ורעייתו ושלדון ומרים אדלסון: "שרה התרעמה בצורה אגרסיבית ש'ישראל היום' לא מגן עליה מספיק ורצתה 'עורך עם ביצים'". מטעמה של נתניהו נמסר: "שקר וכזב"

עדות מתיק 1000: מלבד העדויות על אספקה של סיגרים וטובות הנאה לראש הממשלה בנימין נתניהו ולרעייתו שרה נתניהו, סיפק המליארדר ארנון מילצ'ן לחוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה פרטים על מערכת היחסים של נתניהו עם גורמים אחרים - בהם המיליארדר האוסטרלי ג'יימס פאקר, וגם בני הזוג שלדון ומרים אדלסון, המוציאה לאור של החינמון "ישראל היום".  

מילצ'ן ובני הזוג נתניהו (צילום: AFP, EPA) (צילום: AFP, EPA)
מילצ'ן ובני הזוג נתניהו(צילום: AFP, EPA)

לפי תיעוד משטרתי של דברי מילצ'ן, הוא התבקש בחקירתו בסוף 2016 לספר על ארוחת ערב שבה נכח עם בני הזוג נתניהו ובני הזוג אדלסון. "לפני שנתיים (סוף 2014 - א"ס) הוזמנתי למעון ראש הממשלה בירושלים ברחוב בלפור. באותו מעמד נכחו גם שלדון ומירי אדלסון. אשת ראש הממשלה התרעמה בצורה אגרסיבית ש'ישראל היום' לא מגן עליה מספיק, וששופכים את דמה כל יום בעיתונות ובתקשורת בכלל", נכתב במסמך שמתעד את החקירה.

 

מילצ'ן סיפר עוד לחוקרים כי שרה נתניהו "ציפתה לתגובות הרבה יותר חריפות להגנתה מעיתון ישראל היום, ובמיוחד להתקפה של העיתון על נוני מוזס, התקפה אגרסיבית ומחודדת".

 

לדברי מילצ'ן, אשת ראש הממשלה "התלוננה בפני מירי אדלסון שהיא לא פועלת מספיק בעניין, והדבר הנכון לדעתה זה להחליף את עמוס רגב, העורך של העיתון, בעורך אחר".

 

הוא הוסיף: "היא לא נקבה בשם. הדבר הנכון לדעתה היה לשים 'עורך עם ביצים' שייצא להגנתה של שרה. כמו כן היא אמרה לה שבמקרה ולא יגבירו את ההגנה על שרה, הדם שלה יהיה על הידיים של מירי (אדלסון - א"ס)".

 

עם או בלי קשר לדברים, כמה חודשים לאחר שמילצ'ן נחקר, סיים עמוס רגב את תפקידו כעורך הראשי של "ישראל היום".

 

מילצ'ן, שהתייחס לאירוע כאל התרחשות מביכה, תיאר גם מה שקרה אחרי דבריה של שרה נתניהו. "מירי הייתה בהלם מההתקפה. היא ניסתה להסביר שהיא עושה את כל מה שהיא יכולה במסגרת החוק, אבל אחר כך מירי אמרה לי שהיא לא מוכנה להיות במצב הזה יותר. שלדון וביבי היו פסיביים וניסו להשקיט את הרוחות. לאחר השיחה הזו כולם התפזרו", אמר מילצ'ן.

 

מטעמה של שרה נתניהו נמסר: "שקר וכזב. הקשר עם ארנון מילצ'ן נותק לפני למעלה משנתיים וחצי, והביקור האחרון שלו במעון ראש הממשלה היה לפני למעלה משלוש שנים, וכשהיה - הוא היה לבדו או יחד עם רעייתו, כך שהטענה שהיה במעון ראש הממשלה ונכח בסיטואציה המתוארת בפנייתכם, היא שקר.

 

"כבר למעלה מעשרים שנים שדמה של שרה נתניהו נשפך בתקשורת בסיפורי שווא הזויים, שקריים ומרושעים, כפי שלא עשו לאף אדם בציבוריות הישראלית מעולם. ההדלפה הפלילית הזאת רק מוכיחה את מה שטענו כל הזמן - שלשרה נתניהו אין שום השפעה בשום כלי תקשורת כלשהו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP, EPA
ארנון מילצ'ן ובני הזוג נתניהו
צילום: AFP, EPA
מומלצים