שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  "ראיתי חושך": מה עובר על נערה שסרטון אינטימי שלה מופץ ברשת?

  הסטודנטית תמר חצרוני יצרה סרטון אנימציה המבוסס על עדויות של נערה בת 14, שסרטונים פרטיים שלה במהלך אקט מיני הופצו ברשת. "עברנו לעיר אחרת, שיניתי את השם כמה פעמים וזה עדיין רדף אחריי", מספרת הנערה בסרטון. צפו

   

  הנערים מאיה נאפה הם לא הראשונים ששלפו את מצלמת הטלפון הסלולרי במהלך אקט מיני. היד הקלה על ה"שתף" מזמנת השכם וערב מקרים חמורים של סרטונים אינטימיים המופצים ברחבי הרשת, מפקיעים את פרטיותן של המצולמות ואת גופן, והורסים להן את החיים. תמר חצרוני, סטודנטית לאנימציה בבית הספר לאמנויות הקול והמסך במכללת ספיר, יצרה סרטון אנימציה קצר בשם "עדיין שם" שמבוסס על מקרה אמיתי - עדות קשה של נערה שבהיותה בת 14 חבר שלה הפיץ ברשת סרטון שבו צולמה במהלך אקט מיני.  

   

  "כשהייתי בת 14 חבר שלי צילם אותי כשאני עושה כל מיני דברים. צילם ששכבנו. הייתי גם צריכה לדבר כל מיני דברים...", נשמע בסרטון קולה של שחקנית המקריאה מתוך תמלולי העדות המקוריים של הנערה. "יום אחד, כשהלכנו ברחוב, חברים שלו אמרו כל מיני משפטים שאני אמרתי בסרטון... ראיתי חושך. הוא לא אמר כלום והמשיך ללכת כרגיל. הוא הפיץ את הסרטון, וזה הגיע לכל המקומות: פייסבוק, ווטסאפ, פורנו. הייתי הולכת ברחוב ואנשים היו מרשים לעצמם לגעת בי. הייתי ממש מוכרת. לא סיפרתי כלום לחברים שלי, גם לא למשטרה. עברנו לעיר אחרת, שיניתי את השם כמה פעמים, וזה עדיין רדף אחריי... בת 25, וזה עדיין שם...".  

   

  מתוך
  מתוך "עדיין שם"

  "אני מנסה לדמיין את עצמי בגיל 14, אם מישהו היה מצלם את הפנים שלי ומראה למישהו אחר, כמה זה היה כואב לי", אומרת חצרוני, "תחשבי מה זה שמצלמים אותך בעירום וזה נהיה ויראלי, וכולם בעיר יודעים מי את, זה כל כך פוגע במושג של פרטיות מגיל כל כך צעיר. זה גיל מאוד קריטי שמתעצבים בו הרבה דברים, דימוי הגוף שלך, התפיסה של זוגיות ושל חברים. זה איום ונורא, וכל כך קשה לתקן דבר כזה. היא מספרת דברים איומים, שאחרי שהסרטון הפך ויראלי אנשים היו מרשים לעצמם לגעת בה ברחוב. היא ממש הפכה לחפץ".

   

  הסרטון, שנוצר כפרויקט סיום של קורס אנימציה תיעודית, הוא חלק מאסופת סרטונים העוסקים בנושא בריונות ברשת. אף שנוצר לפני אירועי הזמן האחרון, הוא הפך רלוונטי מתמיד עם פרסום פרשיית הנערים מאיה נאפה, שעל פי עדות הנערה, צילמו אותה בזמן יחסי מין ללא הסכמתה. "כשקראתי את הסיפור של הבחורה מהסרטון שלי זה נראה לי איום ונורא, וכשדיברתי על זה עם עוד אנשים אמרו לי 'כן, אבל זה קורה כל הזמן'", מספרת חצרוני, "זה כאב לי נורא, ההתרגלות שלנו לזה שמקרים כאלה קורים כל הזמן. ועכשיו כשהמקרה באיה נאפה קרה, אולי אפילו אני קצת מגיבה ככה. אם היא באמת עשתה את זה כדי לנקום על מה שעשו לה - תלונות שווא הן לא בסדר, וכל תלונת שווא בסוף פוגעת, כי אנחנו נצטרך לעבוד קשה יותר להוכיח שאנחנו צודקות אם נתלונן באמת. אבל אני רק יכולה לתאר לעצמי מה היא הרגישה במחשבה שסרטון כזה יופץ".

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים