שתף קטע נבחר

שיא עולם: המדינה ששתלה 350 מיליון עצים ביום

אתיופיה: משרדי ממשלה הושבתו וארגונים בינלאומיים ועסקים הצטרפו למבצע הנטיעות, חלק מיוזמת "המורשת הירוקה" של רה"מ אביי אחמד נגד בירוא היערות ושינויי האקלים. התוכנית: לשתול 4 מיליארד עצים בכל המדינה

כ-350 מיליון עצים נשתלו היום (ב') באתיופיה, וגורמים רשמיים הצהירו כי מדובר בשיא עולמי בשתילת עצים ביום אחד.

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

 

לפי רשות השידור האתיופית "פאנא", העצים נשתלו במסגרת יוזמת "המורשת הירוקה" השאפתנית של ראש הממשלה אביי אחמד. היוזמה נועדה לסייע "להחזיר את הנוף" של המדינה שלדברי מומחים נשחק במהירות בשל בירוא היערות ושינויי האקלים.
אתיופיה שתילת עצים אביי אחמד ()
פחות מ-4% מאדמות המדינה מיוערות. אביי במבצע שתילת העצים

"היום אתיופיה מתכוונת לנסות לשבור את השיא העולמי למען המורשת הירוקה שלנו", צייץ משרד ראש הממשלה בטוויטר בבוקר. אביי עצמו נטע עצים בדרום המדינה.

 

אתיופיה נמצאת בעיצומו של קמפיין נטיעת עצים בו היא מכוונת לשתול 4 מיליארד עצים. הקמפיין החל בחודש מאי וייגמר באוקטובר. גורמים רשמיים אמרו שעד כה נטעו יותר מ-2.6 מיליארד עצים כמעט בכל חלקי המדינה המזרח-אפריקנית.

 

על פי נתוני Farm Africa, ארגון המעורב בניהול יערות באתיופיה, פחות מ-4% מאדמות המדינה מיוערות כעת, ירידה חדה מכ-30% בסוף המאה ה-19. אוכלוסיית אתיופיה הצומחת במהירות והצורך בעוד אדמות חקלאיות, שימוש שאינו בר-קיימא ביער ושינויי האקלים הם חלק מהגורמים לבירוא היערות באתיופיה.

אתיופיה שתילת עצים אביי אחמד ()
יותר מ-2.6 מיליארד עצים נשתלו עד כה ברוב חלקי המדינה

אתיופיה שתילת עצים אביי אחמד ()
 

בנוסף לאזרחים, גם ארגונים בינלאומיים שונים והקהילה העסקית השתתפו במבצע הנטיעות היום, ולפי דיווחים, משרדי הממשלה הושבתו כדי שגם עובדי המדינה ישתתפו. זאת, במטרה לעקוף את שיא 66 מיליון העצים שנשתלו ביום אחד בהודו בשנת 2017.

 

לא ברור אם גורמים רשמיים מספר השיאים של גינס עוקבים אחרי תוכנית השתילה ההמונית של אתיופיה, אולם משרד ראש הממשלה מסר שתוכנות שפותחו במיוחד עוזרות בספירה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים