שתף קטע נבחר

"קייטנת הנכבה" של ילדי מזרח ירושלים

שיעורי קרב מגע בהדרכת שוטרים פלסטינים ושירי הלל לפלסטין תחת הסיסמה "הבית שלנו, ירושלים שלנו": כך נראית קייטנה לילדי מזרח העיר בכפר עיסאוויה שנמצא בשליטה ישראלית. המימון: על-ידי הרשות הפלסטינית. יו"ר ארגון "לך ירושלים", מאור צמח: "לגדוע את ההסתה"

 

 

 

בכפר עיסאוויה שבמזרח ירושלים, הגובל בכמה שכונות יהודיות ונמצא תחת שליטה ישראלית מלאה, מתקיימת השבוע קייטנה לכ-100 ילדים בני שבע עד 12 תושבי האזור, עם תכנים שאינם בדיוק אופייניים לאירוע קיץ קליל ומהנה: שיעורי קרב מגע, סיסמאות לאומיות ורוח קרב.

 

לפי כל הסימנים, מי שמממן את הקייטנה היא הרשות הפלסטינית. המדריכים הם תושבי מזרח העיר, בעלי תעודות זהות כחולות. הקיייטנה מתקיימת תחת הכותרת "הבית שלנו, ירושלים שלנו", ותכניה מוכתבים על ידי המועצה העליונה לנוער וספורט ברשות הפלסטינית תוך שימת דגש על הלאומיות.

 

קייטנות במזרח ירושלים ()
הקייטנה במזרח ירושלים

הקייטנה כוללת שיעורים על הנכבה ולימודים על המורשת הפלסטינית. הטקסים המתקיימים בה נפתחים בהנפת דגלי פלסטין ובשירת ההמנון הפלסטיני.

 

במהלך הטקסים שרים הילדים שירים נגד הכיבוש: "מהאדמות האלו אנחנו לא נצא, אנחנו נשארים. אנחנו נישאר כאן עוד מיליוני שנים". בשיר אחר מופיעה השורה "על כל האדמות שלנו נמשיך לעמוד בגאווה, מבלי שישפילו אותנו על אדמותייך פלסטין".

 

בשיר אחר, שנושאו "עצמאות", מופיעה השורה "הצדק לא ייעלם מצפון ועד דרום. העם הזה לא ימות - חירות, חירות, חירות. העם הזה רוצה חירות לאסירינו".

 

"לגדוע את ההסתה של הרשות"

במסגרת הקייטנה נסעו הילדים ליריחו, הנמצאת בשליטה פלסטינית מלאה, שם עברו שיעורי קרב מגע בהדרכת שוטרים פלסטינים. עם זאת, הקייטנה כוללת גם תכנים אחרים, כמו פעילויות ספורט, שיעורי יצירה, דרמה ולימודי עזרה ראשונה. הגוף המפעיל את הקייטנה הוא "מרכז נשים בסילואן", שם אומרים: "מדובר במחנה קיץ שמטרתו להצמיח דור מנהיגותי שיש ביכולתו להוביל לשינוי חברתי, ולהקנות לנוער כלים וכישורים במגוון תחומים בחיים".

 

מאור צמח ()
מאור צמח

יו"ר ארגון "לך ירושלים", מאור צמח, הפועל להנחלת הריבונות הישראלית במזרח העיר, שבה ישראל כמעט איננה נוכחת זה שנים, סבור כי מדובר בקייטנת הסתה: "את ההסתה של הרשות הפלסטינית בירושלים חייבים לגדוע בנחישות ובמהירות. את החינוך להסתה ולתהליכי הרדיקליזציה במזרח ירושלים חייבים לעצור.

 

"אני קורא לקובעי המדיניות לסגור עוד היום את המרכז בסילוואן, ולהעביר מסר תקיף לרשות הפלסטינית שכל פעילות הסתה נגד מדינת ישראל תגרור תגובה חריפה ונחושה".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים