שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הכי מטוקבקות

   ממשיכים לבזבז באשראי: עלייה של 7.5% ברכישות ברבעון השני

   לפי הלמ"ס, מדובר בירידה קלה בלבד בקנייה על ידי כרטיסי אשראי לעומת הרבעון הראשון של השנה. באילו תחומים הישראלים נטשו את המזומן?

   הרכישות בכרטיסי אשראי מתמתנות קלות: בשלושת החודשים אפריל עד יוני 2019, נרשמה עלייה של 7.5% בסך כל הרכישות שביצעו צרכנים פרטיים בכרטיסי אשראי בחישוב שנתי, זאת לאחר עלייה של 8% בשלושת החודשים שקדמו להם (ינואר עד מרץ 2019). כך עולה מנתונים שמפרסמת היום (ד') הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.

     

   >> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

    

   לראשונה: רוב הרכישות בכרטיסי אשראי נעשות ללא הכרטיס

   יוצא לדרך: פיילוט העלייה לרכבת עם כרטיס אשראי

   עלייה של 4.1% בשימוש בכרטיסי אשראי ברבעון הראשון של השנה

    

   משמעות החישוב השנתי היא שאם העלייה תימשך בקצב דומה, סך הרכישות באשראי יעלו עד סוף השנה ב-7.5% (כלומר אין מדובר בשינוי של תקופה מול תקופה, אלא על אחוז השינוי עד סוף השנה במידה שקצב השינוי יישמר). 

     (צילום: shutterstock)
   כרטיסי אשראי(צילום: shutterstock)

     

   משלמים באשראי על דלק, חשמל וגז

   מפילוח לפי ענפי רכישה עולה כי חלה התמתנות בעלייה ברכישות בכרטיסי אשראי של קבוצת מוצרים ושירותים אחרים, שמהווה את הנתח הגדול ביותר מסך הרכישות (43% מסך הרכישות ב-2018) וכוללת דלק, חשמל וגז, מחשבים ותוכנה, ציוד ושירותי תחבורה, תקשורת, שירותי רפואה ותרופות. בקבוצה זו נרשמה עלייה מתונה יותר ברכישות בכרטיסי אשראי באפריל עד יוני, של 7.8% בחישוב שנתי, לעומת עלייה של 11% בחישוב שנתי בשלושת החודשים שקדמו להם.

    

   בענף המזון והמשקאות המהווה 16% מסך הרכישות נכון לשנת 2018, נרשמה עלייה של 6.2% בחישוב שנתי, לעומת עלייה של 3.8% בחישוב שנתי בשלושת החודשים הקודמים. עם זאת, לאחר הסרת השפעות עונתיות ורעשים למיניהם, מדובר בעלייה של 3.7% בלבד.

    

   בענף שירותים, שהיווה 22% מסך הרכישות אשתקד, נרשמה עלייה של 5.1%, שכללה עלייה של 13% בתשלומים לשירותי ממשלה ועירייה, של 9.3% ברכישות בילוי ופנאי ושל 4.1$ בענף הביטוח.

    

   ברכישות מוצרי תעשייה, שהיוו 19% מסך הרכישות בשנת 2018, נרשמה עלייה של 6.3%, שכללה בין השאר עלייה של 7.4% ברכישות מוצרי הלבשה והנעלה ושל 6.8% ברכישות מוצרי חשמל ואלקטרוניקה.

    

   לפנייה לכתב/ת
    תגובה חדשה
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
   מומלצים