שתף קטע נבחר

עונש מוות לראש העיר טהרן שרצח את אשתו

מוחמד עלי נג'פי, שהיה גם סגן נשיא איראן, ירה 5 פעמים באשתו מיטרה, והשאיר את גופתה בחדר האמבטיה בקומה ה-7 של מגדל דירות בטהרן

בית משפט באיראן גזר עונש מוות על ראש העיר טהרן לשעבר מוחמד עלי נג'פי, אחרי שהרשיע אותו ברצח אשתו. כך דיווחה היום (ג') הטלוויזיה הממלכתית. לנג'פי, שכיהן בעבר גם כסגן נשיא איראן, יש 20 יום לערער על ההחלטה.

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

מוחמד עלי נג'פי ראש העיר של טהרן לשעבר איראן יחד עם אשתו שאותה רצח מיטרה נג'פי ()
נג'פי עם רעייתו מיטרה. סכסוך לפני הרצח

נג'פי, בן 67, נעצר לפני חודשיים אחרי שהסגיר את עצמו למשטרה והודה כי רצח את רעייתו מיטרה, אחת משתי נשותיו, בביתם שבקומה השביעית של מגדל מגורים בטהרן. גופתה של מיטרה, שאיתה היה מסוכסך בתקופה שקדמה לרצח, נמצאה בחדר האמבטיה.

 

אחרי מעצרו הודיעה משטרת איראן כי הוא העביר לידי החוקרים את כלי הנשק ששימש אותו לרצח, וכי מהחקירה עולה שהוא ירה באשתו חמש פעמים. שני קליעים פגעו בה, אחד מהם ישירות בלב. בית המשפט קבע כי נג'פי תכנן את הרצח מראש.

מוחמד עלי נג'פי ראש העיר של טהרן לשעבר איראן יחד עם אשתו שאותה רצח מיטרה נג'פי ()
מתמטיקאי ורפורמיסט. נג'פי עם מיטרה

נג'פי התפטר לפני קצת יותר משנה מתפקידו כראש העיר טהרן, לאחר שספג ביקורת משמרנים במדינה בעקבות השתתפותו במופע בית ספר שכלל ריקוד של ילדות. הוא מתמטיקאי בהשכלתו ונחשב לרפורמיסט.

 

כשנכנס לתפקיד ראש העיר טהרן באוגוסט 2017 הבטיח נג'פי להילחם בשחיתות. מאז תחילת כהונתו ספג נג'פי ביקורת על טיפול לקוי בזיהום אוויר, בפקקי תנועה, ברעידת אדמה שהורגשה בבירה ובנזקי מזג האוויר.

 

לפני שנבחר לראשות הבירה, ב-2013, שימש נג'פי במשך שבעה חודשים כסגנו של הנשיא חסן רוחאני, והיה אמון על נושאי מורשת אומנותית ותיירות. הוא החזיק בתפקידים מיניסטריאליים רבים לאורך הקריירה הפוליטית שלו.

 

משפטו של נג'פי זכה לסיקור נרחב בתקשורת הממלכתית האיראנית, שבדרך כלל כמעט אינה מסקרת שערוריות הקשורות לפוליטיקאים האיראנים. שמרנים קיצונים באיראן טענו כי הפרשה היא הוכחה לפשיטת הרגל המוסרית של הרפורמיסטים, ואילו רפורמיסטים האשימו את הטלוויזיה הממלכתית הנשלטת על-ידי השמרנים בסיקור מוטה של הפרשה ובהבלטתה לצורך קצירת רווח פוליטי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ראש העיר לשעבר והאישה שרצח, מיטרה
מומלצים