שתף קטע נבחר

סתיו שפיר התפטרה מהכנסת, מרב מיכאלי תיכנס במקומה

בעקבות המעבר למחנה הדמוקרטי, חברת הכנסת הגישה את התפטרותה מבלי לציין שהתבקשה על ידי מזכ"ל המפלגה. במקומה תיכנס מרב מיכאלי, שכינתה את עזיבתה לאחרונה "צעד פוליטי לא ראוי"

 

סתיו שפיר ראיון אולפן (צילום: אבי מועלם)
התפטרה מהכנסת. סתיו שפיר(צילום: אבי מועלם)

אחרי המעבר ממפלגת העבודה למחנה הדמוקרטי הודיעה היום (ג') ח"כ סתיו שפיר כי היא מתפטרת מהכנסת ומחזירה את המנדט למפלגתה הקודמת. במקומה תיכנס חברת הכנסת לשעבר מרב מיכאלי, שתקפה לאחרונה את שפיר על מהלכיה וכינתה אותם "צעד פוליטי לא ראוי".

 

 

ביום חמישי האחרון הודיעה ח"כ שפיר כי החליטה לעזוב את העבודה ולעבור למחנה הדמוקרטי בעקבות האיחוד בין יו"ר "ישראל דמוקרטית" של אהוד ברק לבין מרצ. שפיר קיבלה את המקום השני ברשימה המאוחדת. היא מתחה ביקורת חריפה על יו"ר העבודה עמיר פרץ וטענה כי הוא מוביל את המפלגה להתרסקות.

 

כל העדכונים על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

בעקבות המעבר דרש מזכ"ל מפלגת העבודה ערן חרמוני כי שפיר תתפטר מהכנסת ותחזיר את המנדט. היום, כאמור, הגישה שפיר את מכתב ההתפטרות שלה ליו"ר הכנסת, אך טענה כי אין כל קשר לדרישה של מפלגת העבודה שתתפטר.

 

חוזרת לכנסת. מרב מיכאלי (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
חוזרת לכנסת. מרב מיכאלי(צילום: גיל יוחנן)

שפיר לא הסבירה מדוע החליטה להתפטר, ואף השמיטה את הפרט הזה מההודעה שלה בטוויטר. "הבטחתי שאעשה הכול בשביל להחליף את שלטון נתניהו ולהציל את הדמוקרטיה הישראלית - וכך עושה", כתבה, "זו שעת חירום ומצופה מכל שותפינו במפלגות שבאמת חרדות לעתיד המדינה, לנהוג באחריות. המחנה הדמוקרטי הולך לשנות את פניה של הפוליטיקה הישראלית".

 

במקומה של ח"כ סתיו שפיר תיכנס ח"כ לשעבר מרב מיכאלי המקורבת ליו"ר עמיר פרץ. מיכאלי, הממוקמת במקום ה-4 ברשימת העבודה לכנסת, תכהן לפחות 50 יום כחברת כנסת, עד הבחירות הקרובות שיתקיימו ב-17 בספטמבר.

 

רק לפני כמה ימים תקפה מיכאלי את סתיו שפיר ורמזה כי היא אופורטוניסטית. "מפלגת העבודה היא בית אידיאולוגי ופוליטי חשוב, צר לי שיש מי שרוממות הדמוקרטיה בגרונן אבל לא מסוגלות לקבל את הכרעת הבוחר", אמרה מיכאלי. "הצעד הפוליטי הכי לא ראוי הוא להפסיד ואז לעזוב את המפלגה; מוזר שזאת הפעם השנייה שזה נעשה כשעמיר פרץ נבחר ליו"ר העבודה. שנים טוענות שהעבודה חייבת לחזור לפריפריה הגיאוגרפית והחברתית, עכשיו יש יו"ר שמנסה לעשות את זה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי מועלם
סתיו שפיר
צילום: אבי מועלם
מומלצים