שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  חינוך מחדש: הרצאות חינם על מיניות

  המקרים הקשים של אלימות מינית שנחשפו לאחרונה לא השאירו אף אחד אדיש. הורים כבר מבינים שאי אפשר לומר שיהיה בסדר ולא לדבר עם הילדים על הנושא. בעקבות יוזמה חדשה, מחר יתקיימו 300 הרצאות חינמיות ברחבי הארץ, כדי לתת להורים כלים לשיחות עם ילדיהם על מיניות בריאה

   

   

  המקרים האחרונים על אלימות מינית גרמו להורים להבין שחייב להיות שינוי בחינוך בני הנוער וההבנה שלהם לגבי תקשורת בריאה, יחסים מכבדים ומיניות טובה. ב-1 באוגוסט (יום חמישי בערב) יתקיימו ברחבי הארץ 300 הרצאות חינם להורים ומחנכים, לקידום שיח בריא ופתוח עם ילדים ונוער בנושאי יחסים ומיניות. מטרת ההרצאות היא לתת כלים לדבר עם הילדים ולכוון אותם, וליצור אלטרנטיבה למסרים פוגעניים המועברים על ידי המדיה.

   

  "מדובר בהרצאות חינמיות כדי להנגיש להורים, למחנכים וכל מי שבא במגע עם נוער, את הנושא של מיניות בריאה", מסבירה באולפן ynet מרגנית ארז, מיוזמות מערך ההרצאות הלאומיות של חינוך נערים למיניות. "זו יוזמה משותפת של שירי חפץ ושלי, וזה פשוט סחף. אנחנו צריכים לזכור שמיניות היא היבט של תקשורת. כלומר, איזה בן אדם אני ואיך אני מתנהל בעולם. כגבר, כאישה".

   

  איך אני כהורה מונע מהבן שלי שייסע לאיה נאפה וישתתף בסקס קבוצתי משפיל כזה?

  "שאלה מצויינת, צריך להתחיל הרבה קודם. לדבר עם הילדים מגיל לידה. הורים פשוט לא מדברים איתם על הנושאים האלו. קודם כל לדבר על כבוד לעצמי. אם ילד גדל עם ערך עצמי וכבוד לעצמו כמובן שיידע גם לכבד את האדם השני, לראות את האחר, לקבל דחייה, איך להתנהל, להיות קשוב".

   

  בני נוער (צילום: shutterstock)
  להתחיל לדבר עם הילדים מגיל צעיר מאוד(צילום: shutterstock)

  מתי מגיע השלב שמגיעים לעצם העניין, למיניות, לאיך מדברים לאישה, איך מתייחסים לפורנו?

  "קודם כל צריך לזכור שבתוך הצירוף של יחסי מין, יש את המילה יחסים, ואיזה יחסים יש לי עם עצמי ואיזה יחסים יש לי עם אחר. ילד שמדברים איתו לאורך השנים אז הוא כבר יודע בתוך זה איך לנהל יחסים, כלומר מתי זה ניצול ומתי זה משהו שבאמת מבחירה.

   

  "הענין הוא שיש רתיעה ופחד ממיניות ואני חושבת שאנחנו עכשיו באיזשהי נקודת בחירה. הורים חושבים שאם יתחילו לדבר עם הילדים שלהם על יחסי מין הם יכניסו להם רעיונות לראש".

   

  הם חושבים שמספיק להגיד תקנו קונדום ותעשו מין בטוח.

  "משהו כזה, העניין הוא שמחקרים מראים שילדים שדיברו איתם על קיום יחסי מין לאורך השנים, הם דווקא דחו את הגיל כי הם מבינים את ההשלכות".

   

  היוזמה התחילה מ-100 הרצאות ומהר מאוד התרחבה ל-300 הרצאות ברחבי הארץ של מרצים שיגיעו בהתנדבות. "יש פה שיתוף פעולה באמת מרגש של הגופים המרכזיים בארץ שעוסקים בחינוך למיניות בריאה, חינוך מגדרי, מרכזי סיוע ואזרחים", אומרת ארז. "יש מערך אחד שבנינו והוא יופץ לכל המרצים. העניין הוא להיפגש, לדבר ולהחזיר את ההנהגה הביתה. החינוך צריך להיות בבית, ולא דרך המדיה".

   

  "מאה אחוז אחריות" - לפרטים על הרצאה הקרובה למקום מגוריכם.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  קודם כל תקשורת
  צילום: shutterstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים