שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  צפו: "בת 28 ואף פעם לא היה לי חבר"
  "עד לפני כמה שנים לא הרגשתי שיש פה בעיה, אבל ככל שהשנים עוברות אני קולטת שאני נסגרת וזה נהיה מפחיד יותר ויותר להתמודד עם הפיל הזה מול גברים ובכלל. הביטחון העצמי שלי ברצפה, בעיקר בגלל הנושא הזה. אני ממש מתביישת ולא יודעת איך לצאת מהסיטואציה הזאת". שאלות מחדר האימון אישי

   

  אימון לזוגיות: פרק 3    (צילום: ירון ברנר ושמוליק דודפור)

  אימון לזוגיות: פרק 3    (צילום: ירון ברנר ושמוליק דודפור)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  (תסריט: לורי שטטמאור, הפקה: מיכאלה חזני, עריכת וידאו: רז רפאל)

   

  אני בת 28 ואין לי ניסיון מיני, מן הסתם גם לא היתה לי זוגיות אף פעם. עד לפני כמה שנים לא הרגשתי שיש פה בעיה, אבל ככל שהשנים עוברות אני קולטת שאני נסגרת וזה נהיה מפחיד יותר ויותר להתמודד עם הפיל הזה מול גברים ובכלל. הביטחון העצמי שלי ברצפה, בעיקר בגלל הנושא הזה. אני ממש מתביישת ולא יודעת איך לצאת מהסיטואציה הזאת.

   

  התשובה של עדי וחמוטל

  אחד הדברים שאנחנו מזהות באנשים שלא היתה להם זוגיות, זה שהם מסתובבים בעולם בחוויה שהם לבד, אבל זה לא נכון. יש הרבה אנשים שלא היתה להם מעולם מערכת יחסים, וזה בסדר. נכון שאנחנו חיים בחברה שנורא מאדירה את הקטע הזה של זוגיות, בייחוד החברה היהודית-ישראלית, אבל כחלק מתהליכים שקורים בשנים האחרונות הסיפור הזה של זוגיות מתחיל להשתנות, ובאירופה למשל כבר לא תמיד ברור שאנחנו חייבים זוגיות בחיים שלנו או שהיא מעידה עלינו משהו.

  אישה בודדה בטבע (צילום: Shutterstock)
  ככל שהשנים עוברות אני קולטת שאני נסגרת(צילום: Shutterstock)
   

  לא פעם סיפור שאירע בעבר מייצר אצלנו תקיעות ועיכוב בהווה, אבל פירוש המילה 'אינטימיות' היא חלוקה בפחדים. זה לשים את הקישקע שלי, את כל החלקים הלא מלטושים שלי על השולחן, בזמן שגם הבן אדם השני שם את החלקים הלא מלוטשים שלו על השולחן, ואז נוצר הדבר הזה וזה מבעית. השלב הראשון בתוך תהליך כזה הוא לבדוק מהו אותו אירוע מעכב שקרה לנו, ולזכור שהוא עוד מחסום שיש לעבור, אבל הוא בטח לא אומר עלינו כלום. בשלב הבא יש לגייס אומץ כדי לעשות תהליך הפוך - לא להימנע מדייטים ולא להימנע מסיטואציות רומנטיות, ובאמת לעלות על המגרש הזה של הדייטינג בלי לפחד.

   

  צפו: למה אחרי חודש כבר יורד לי ממנה?

   

  לראות את זה כאיזושהי הזדמנות לקבל את עצמנו, כי לכולנו יש בושה ודברים שאנחנו נורא מפחדים שיגלו עלינו, וזה כל כך סובייקטיבי. אז פשוט לפעול הפוך ממה שאנחנו רגילות כרגע, וגם אם יהיו התמודדויות במהלך הדרך, אז לסמוך על עצמנו שנדע מה לעשות. רק כשנשחרר את הפחדים, נוכל באמת לפגוש את עצמנו מנהלים אינטימיות זוגית בריאה.

   

  הייתי אפילו אומרת לך, תצאי לדייט עם מישהו שאת לא לגמרי מתרגשת ועפה עליו, ותתרגלי את זה איתו. וגם אל תגידי על ההתחלה, "שלום, קוראים לי ככה וככה ואין לי זוגיות". צאי מנקודת הנחה שגם לצד השני יש עניינים משלו ופחדים משלו. את העבר שלך תוכלי לשתף בהמשך, כשעצם השיתוף שלך יגרום לצד השני להיפתח בתורו. השיח הפנימי שלנו משפיע על תחושת המסוגלות. אז רגע לזכור מה כן טוב בי, למה כן שווה להיות איתי ומהה הדברים שיכולים לעלות לי את הביטחון העצמי.

   

  בהצלחה!

   

  עדי קמחי וחמוטל לוי לשם הן מאמנות לזוגיות בנקודתיים תהליכי זוגיות

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים