שתף קטע נבחר

חשד לפשע שנאה בג'סר א-זרקא: צמיגים מנוקבים וגרפיטי מ"יצהר"

המשטרה אוספת ממצאים בעקבות התנכלות מכוונת ל-21 כלי רכב ביישוב הערבי. יו"ר הוועד העממי בג'סר א-זרקא טוען: "הטרור היהודי מתגבר"

 

 

תושבי היישוב הערבי ג'סר א-זרקא בצפון השרון גילו הבוקר (יום ד') כי אלמונים ניקבו צמיגים של 21 כלי רכב וריססו על קיר את הכתובת "הגבעה ביצהר, לא נשכח ולא נסלח". כוחות משטרה וחוקרי מז"פ פתחו באיסוף ממצאים מהזירה וחוקרים חשד לפשע שנאה.

 

מוחמד ג'ורבאן, חבר מועצת היישוב, אמר בתגובה כי "מדובר במעשה חמור ביותר, שהממשלה הגזענית לא מצליחה לעצור אותו. אנשים כאלה עלולים גם לרצוח. לא יכול להיות שבכל מקרה של 'תג מחיר' אין עצורים ואם כבר עוצרים מישהו - משחררים אותו. הממשלה והמשטרה אשמים בכל מה שמתרחש כאן".

חשד לתג מחיר בג'סר א-זרקא ()
כתובת הגרפיטי שהתגלתה בג'סר א-זרקא

חשד לתג מחיר בג'סר א-זרקא ()
צמיגי מכוניות נוקבו

חשד לתג מחיר בג'סר א-זרקא ()
חשד לתג מחיר בג'סר א-זרקא

סמי אלעלי, יו"ר הוועד העממי ביישוב, אמר: "הטרור היהודי מתגבר בתקופה האחרונה. כנופיות פשעי השנאה של המתנחלים מבצעות פעולות 'תג מחיר' נגד הפלסטינים בגדה ובלב יישובים ערבים בארץ".

 

אלעלי הוסיף כי "חילול ושריפת מקומות קדושים ובתי קברות, פגיעה במסגדים ובכנסיות וברכוש ועקירת עצים הם טרור הניזון מהמדיניות הממסדית הגזענית והעוינת נגד הערבים בכלל ומההסתה המתגברת נגד הפלסטינים ובמיוחד בתקופות של בחירות. יותר הסתה נגד הערבים מבטיחה לפוליטיקאים ולמפלגות הימין הקיצוני יותר קולות ונקודות. זה מתן לגיטימציה לאותם פושעים ואור ירוק לביצוע עוד פשעי שנאה ונקמה".

 

מארגון "תג מאיר", שפועל לעידוד ערכי הסובלנות והיהדות ולמיגור פשעי שנאה וגזענות, נמסר: "זו הפעם השלישית החודש שפורעי 'תג מחיר' פושטים על יישובים ערביים בתחומי מדינת ישראל ופוגעים בתושבים חפים מפשע. על משטרת ישראל והשב"כ לעצור את השתוללות כנופיות 'תג מחיר', ולמנוע את המשך מעשי הפשע הללו.

 

"הרוח הגבית הניתנת לפשעים אלו חייבת להיפסק. נזכיר כי בשבוע הבא צפוי 'הרב של תגי המחיר', יצחק גינזבורג, לקבל פרס על יצירתו התורנית בעידודו ובגיבויו של שר התחבורה בממשלת ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים