שתף קטע נבחר

לחץ על נתניהו ושקד: עוצמה יהודית הציגה רשימה עם נעם

יום לפני סגירת הרשימות המתמודדות לכנסת ה-22, הציגה עוצמה יהודית בראשות בן גביר טיוטת הסכם לריצה משותפת עם מפלגת נעם. רה"מ ושרת המשפטים לשעבר פועלים למזג את עוצמה יהודית בימין המאוחד

 

בנימין נתניהו איילת שקד בן גביר (צילום: יאיר שגיא, אבי מועלם, EPA)
שקד, בן גביר ונתניהו(צילום: יאיר שגיא, אבי מועלם, EPA)

ראש הממשלה לוחץ לשבץ את פעיל הימין הקיצוני למפלגה המאוחדת, שרת המשפטים לשעבר מבטיחה להמשיך לפעול לצירופו - אולם בינתיים מסתמנת התמודדות בנפרד: מפלגת עוצמה יהודית בראשותו של איתמר בן גביר ומפלגת נעם שמזוהה עם נשיא ישיבת הר המור בירושלים הרב צבי טאו הציגו הבוקר (יום ד') טיוטת הסכם לריצה משותפת.

 

כל העדכונים על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

לא מן הנמנע כי מטרת הצגת ההסכם מצדה של עוצמה יהודית היא הפעלת לחץ על רשימת הימין המאוחד בראשותה של איילת שקד, כדי שזו תמזג את אנשיו של בן גביר לתוכה.

 

הרב צבי טאו (צילום: מיכאל יעקובסון)
הרב טאו(צילום: מיכאל יעקובסון)

לפי ההערכות, כוחה האלקטורלי של עוצמה יהודית גדול בהרבה מזו של נעם, שסך תומכיה לא עולה על עשרת אלפים איש. עוצמה יהודית לעומת זאת, שווה כמה עשרות אלפי קולות. לפי מחקרים שבוצעו בבית היהודי אחרי הבחירות הקודמות, כוחה של המפלגה נע בטווח שבין 20 ל-60 אלף מצביעים.

 

בהתאם לטיוטת ההסכם שהוצגה הבוקר, אם שתי המפלגות יתמודדו יחד, יוצב אחרי בן גביר איש נעם אלדד רבינוביץ'. את המקום השלישי ברשימה יתפוס יגאל כנען, אף הוא מנעם, ובמקום הרביעי יוצב איש עוצמה יהודית ברוך מרזל. לפי הודעת המפלגות הבוקר, טיוטת ההסכם עברה לאישור רבני שתי המפלגות.

 

למרות ההודעה על התמודדות עם נעם, נראה כי גם עכשיו היו מעדיפים בעוצמה יהודית להתמזג לתוך רשימת הימין המאוחד ולקבל בתוכה מקומות טובים. ההצעה האחרונה שהועברה לעוצמה יהודית הייתה שיבוץ אחד במקום ריאלי - המקום השמיני עבור איתמר בן גביר. בעוצמה יהודית לא מוכנים להתפשר על פחות מהמקום החמישי עבור בן גביר והמקום ה-11 עבור נציג נוסף, ככל הנראה מרזל.

 

בסביבת ראש הממשלה בנימין נתניהו לוחצים כאמור לצרף את בן גביר לימין המאוחד בראשותה של שקד על מנת למנוע בזבוז קולות. שקד אף הצהירה כי תפעל לצירופו, אך הפערים בין הצדדים נותרו גדולים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים