שתף קטע נבחר

הניסיונות לאיחוד נוסף כשלו: פייגלין רץ לבד

בנט אמנם קרא לשלבו בימין המאוחד, אבל פייגלין לא מצטרף: הגיש לוועדת הבחירות את רשימת זהות לכנסת. "נמליץ על מי שייבחר להובלת המחנה הלאומי", אמר. ח"כ פורר מישראל ביתנו: "גנץ, נתניהו וליברמן לא פסולים בעינינו כראש ממשלה"

 "הימין המאוחד" לא יכלול את זהות של משה פייגלין: חצי שנה אחרי הבחירות שבהן קיבלה זהות 118,031 קולות, אך לא עברה את אחוז החסימה, תרוץ מפלגתו של פייגלין פעם נוספת לבד. ניסיונות האיחוד כשלו, והיום (ד') הגיש פייגלין את הרשימה לוועדת הבחירות המרכזית. ynet העביר את הצגת הרשימות בשידור חי.

 

כל העדכונים על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

נפתלי בנט, שהוצב במקום הרביעי בימין המאוחד, אמר כי לאחר האיחוד עם הבית היהודי והאיחוד הלאומי הוא יפעל לשלב גם את זהות במפלגת הימין שבראשות איילת שקד - אבל הניסיון לא צלח. בעקבות זאת, פייגלין שקיבל 2.74% מקולות הבוחרים בבחירות הקודמות (מעט פחות מה-3.25% הנדרשים למעבר אחוז החסימה), רץ גם הפעם לבד - וגם הפעם מפלגתו תבקש את האות ז'.

 

 
הגשת הרשימות לועדת הבחירות (צילום: עמית שאבי)
הגשת הרשימות לוועדת הבחירות(צילום: עמית שאבי)

חנן מלצר (צילום: עמית שאבי)
יו"ר הוועדה, שופט העליון חנן מלצר(צילום: עמית שאבי)

"זהות נמצאת בנקודת פתיחה מצוינת", אמר פייגלין. "בפעם הקודמת כולם היו בטוחים שנהיה הפתעת הבחירות, היינו 8% בסקרים, אז כולם רצו להציל מפלגות אחרות. עכשיו אני חושב שכולנו התבגרנו, כולנו מבינים שמה שיש בסקרים זה לא מה שקורה בסוף, ומי שרוצה את בשורתה של מפלגת זהות, מבין הפעם שהוא חייב לשים את הפתק של זהות בקלפי ולא יכול לצפות שמישהו אחר יעשה את זה עבורו. ברור שלא נקים ממשלת שמאל וערבים, נמליץ על מי שייבחר להוביל את המחנה הלאומי".

 

המפלגה הראשונה שעברה את אחוז החסימה בבחירות הקודמות ונציגיה הגיעו לוועדת הבחירות היא ישראל ביתנו של אביגדור ליברמן. מספר 2 ברשימה, ח"כ עודד פורר, אמר כי "אף אחד משלושת ראשי המפלגות של הליכוד, כחול-לבן וישראל ביתנו לא פסול בעינינו כראש ממשלה. בכל מקרה לא נמליץ על מי שלא יצהיר שהוא הולך לממשלה של הליכוד-ישראל ביתנו-כחול לבן, בלי המפלגות החרדיות".

 

 

פורר הדגיש כי ישראל ביתנו לא תיכנס "לממשלה צרה, לא משנה בראשות מי. הממשלה שנתניהו מדבר עליה נשלטת על ידי ליצמן, גפני ודרעי. בעשר השנים האחרונות בישיבה שלהם בממשלות האלה הם הקצינו לאט לאט את העמדה ושברו את הסטטוס קוו בענייני דת ומדינה. אנחנו את המטוטלת הזו רוצים להחזיר, אנחנו את הרכבת הזאת רוצים להחזיר לפסים של מדינה נורמלית".

 

יו"ר מפלגת "אדום לבן הבלתי משוחדים", עמי פיינשטיין, הגיע אף הוא לכנסת לרשום את מפלגתו - וטען שמנעו ממנו להיכנס. פיינשטיין, לשעבר סגן ראש העיר רחובות שידוע בכך שצבע מדרכות באדום-לבן, הציג ככל הנראה תעודה מזהה שאינו בתוקף, ורק אחר כך הציגה תעודה בתוקף. בכנסת אמרו כי התנהג באלימות. לאחר שהוזהר הוא הוכנס בליווי אנשי המשמר, על מנת להגיש את הרשימה.

 

איתי שיקמן השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים