שתף קטע נבחר

מעוטי יכולת שנותקו מהחשמל עותרים לבג"ץ: "ניסיתי לדבר אל ליבם ולא היה מענה"

"הדרישה שלנו היא שיחזירו לנו את החשמל, כדי שנוכל לחיות כמו אנשים רגילים". כך אמרה לאולפן ynet סיגלית מויסה, אם חד הורית לילד עם צרכים מיוחדים שנותקה מחשמל, וכעת עותרת נגד ההחלטה. חברת החשמל: "מול בעלי חוב מתנהל שיח ממושך למציאת פתרונות"

 

 

"הפצרתי ואמרתי להם שאני אם חד הורית ויש לי ילד עם צרכים מיוחדים, תסמונת דאון ופיגור בינוני שנאלץ בלילות לישון עם ביפ אפ, מכשיר שעוזר לו לנשום. ממש ניסיתי לדבר אל ליבם ולא היה לי שום מענה". כך מספרת סיגלית מויסה, אם חד הורית מאלעד שנותקה מחשמל בביתה עקב חוב, וכעת עותרת נגד ההחלטה בבג"ץ. "פניתי אליהם להסדר תשלום והם פשוט לא הסכימו", סיפרה לאולפן ynet.

  

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

פתח תקווה: דירות של עובדים זרים נותקו מחשמל ומים

המסיבה של חברת החשמל היא על חשבוננו

בשיא הקיץ - כפר בבקעה נותר ללא חשמל

 

מבחינת המשפחה שלכם, זה מעבר לצרכים של משפחה סטנדרטית, מבחינתכם זה מציל חיים בגלל המכונה, אתם חייבים חשמל.

"כן, זה מציל חיים. אם הילד שלי לא יהיה עם המכשיר זו סכנת חיים, הוא יכול באמצע הלילה להפסיק לנשום".

שעון חשמל (צילום: Shutterstock)
מעוטי יכול שתמנותקים חשמל עותרים לבג"ץ(צילום: Shutterstock)
  

 

הילדים של סיגלית הגיעו הביתה בצהריים, וגילו להפתעתם כי החשמל בביתם מנותק. במקביל שמו להם ליד הדלת מכשיר שמחברים לחשמל בלי שום הוראות, בלי הסבר מה זה. המשפחה התקשרה מיד לחברת חשמל, שם הסבירו שזה מכשיר שנקרא מט"ם, כמו טוקמן שצריך להטעין בחשמל. "שאלתי איך מטעינים, אמרו לי שדרך כרטיס אשראי או שצריך לנסוע לאיזושהי פיצוצייה בראש העין. אמרתי להם שאי אפשר מהרגע להרגע, אני צריכה להתארגן, אין לי כרטיס אשראי, אני צריכה לנסוע לראש העין, אני גרה באלעד. לא עניין אותם.

סיגלית מויסה, עותרת לבג
סיגלית מויסה, עותרת לבג"ץ

 

מה בעצם ההשלכות של ניתוק חשמל למשפחה כמו שלך?

"אנחנו שש נפשות בבית. הבן שלי מקבל תרופות שצריך קירור ובלי הקירור הוא לא יוכל לקבל את זה. זו תרופה שחשובה לו ללב. הגיע הזמן שמישהו יתחשב באוכלוסייה החלשה. יש מצבים שאנחנו באים לא מבחירה, אלא מכפייה לצערנו. גם אם אנשים רוצים לבוא ולעשות הסדר מעבר ליכולת שלהם, אפשר להתחשב. לא רק אפשר, צריך. צריך להתחשב".

 

הם אטומים לבקשות מהסוג הזה?

"כשאני פניתי, ממש נתקלתי באוזניים סתומות לגמרי, אף אחד לא היה מוכן לשמוע אותי, למרות שבאמת התחננתי אליהם, אמרתי להם שמדובר פה בילד חולה, ילד שצריך את זה. אמרתי להם שאני אפילו אשלח להם מסמכים רפואיים שתראו שהוא בסכנת חיים ללא המכשיר הזה. לא היה עם מי לדבר, ממש לא".

 

מה בעצם הדרישה שלכם?

"הדרישה שלנו היא שיחזירו לנו את החשמל., כדי שנוכל לחיות כמו אנשים רגילים".

 

מחברת החשמל נמסר בתגובה: "מזה כשנתיים מדיניות הניתוקים עברה רפורמה בהתאם לדרישות שעלו משיח זה. מול בעלי חוב מתנהל שיח ממושך למציאת פתרונות פריסת חובות, כך שהמטרה להימנע מניתוק הינה משותפת ומטופלת ברגישות.

 

"חשוב להבהיר, אין במדינת ישראל מדיניות לפיה חשמל מסובסד על ידי המדינה, ואי לכך, המענה הניתן היום לאוכלוסייה עם צרכים ייחודיים הינו המיטב אותו ניתן להעניק לטובת סיוע".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים