שתף קטע נבחר

הסוף של מפלגת כולנו: כחלון התפקד לליכוד

חמש שנים לאחר שהקים את מפלגתו, שר האוצר התפקד יחד עם שר הכלכלה אלי כהן וחברת הכנסת טלי פלוסקוב לליכוד. בתחילת השבוע הודיע יו"ר הסיעה רועי פולקמן על פרישתו בהתאם להסכם הריצה המשותפת בבחירות

 

משה כחלון (צילום: רויטרס)
משה כחלון(צילום: רויטרס)

שר האוצר משה כחלון, שייסד בשנת 2013 את מפלגת "כולנו", התפקד היום (שלישי) בחזרה למפלגת הליכוד שבה התחיל את דרכו הפוליטית.

 

יחד עם כחלון הצטרפו למפלגתו של ראש הממשלה גם שר הכלכלה אלי כהן וחברת הכנסת טלי פלוסקוב שהחליפה את יו"ר הסיעה רועי פולקמן שפרש בהתאם להסכם הריצה המשותפת שנחתם בין המפלגות. אמש אושר שריונה של פלוסקוב במקום ה-35 של הליכוד בבחירות הקרובות.

 

אלי כהן טלי פלוסקוב (צילום: עידן ארבלי, חיים הורנשטיין)
גם הם התפקדו לליכוד. השר אלי כהן וטלי פלוסקוב(צילום: עידן ארבלי, חיים הורנשטיין)

עם החתימה על ההסכם לריצה משותפת במקרה של בחירות חוזרות, אמר כחלון כי "מפלגת כולנו תמשיך להיות מפלגה חברתית, ימנית, לאומית וממלכתית ותשמור על הערכים שלשמם קמנו". הוא ציין כי "אני מאוד מקווה שראש הממשלה יצליח להרכיב את הממשלה, אחרת כשר אוצר אני יכול לומר בביטחון מלא - מיליוני שקלים יבוזבזו לשווא".

 

לפני שבועיים דחה בית המשפט המחוזי בתל אביב את עתירתם של חברי הכנסת מיכל שיר ואריאל קלנר מהליכוד שביקשו למנוע את איחוד הרשימות.

 

 

בית המשפט קבע כי "אין מקום להתערבות בית המשפט מקום שההכרעה אינה לרוחם. בית משפט מתערב במקרי קיצון שהם חריגה מסמכות ופגיעה בכללי הצדק הטבעי. אין מקום כי שיקול דעת הטריבונל השיפוטי הפנימי יוחלף בשיקול דעת בית המשפט גם כאשר אין דעת בית המשפט נוחה מאופן הפעלת אותו שיקול דעת. זאת כאמור בכפוף לעמידה בכללי הצדק הטבעי".

 

ההסכם עם כחלון אושר אמנם במזכירות הליכוד ויצר בחלקים מסוימים במפלגה תסיסה, אך מרבית השרים וחברי הכנסת החליטו לבסוף להתיישר מאחורי ההחלטה ולא לתקוף אותה. בליכוד הוחלט כי ככל שנתניהו הוא שירכיב את הממשלה הבאה, ארבעה מהשרים בליכוד יישמו את החוק הנורבגי שיחוקק, ויתפטרו מהכנסת. כך יצליחו אנשי כולנו המשוריינים להתברג ברשימה מבלי שיתפסו את מקומם של הנבחרים בפריימריז.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי מועלם
משה כחלון
צילום: אבי מועלם
מומלצים