שתף קטע נבחר

המל"ט שיכול להמריא ולנחות אנכית

בקרוב בצי האמריקני? V-Bat, שמגיע לגובה 15 אלף רגל ושוהה 8 שעות באוויר, השלים טיסת ניסוי מעל האוקיינוס. צפו בו

 

 

הצי האמריקני בוחן מל"ט מסוג חדיש לטווח רחוק שיכול לנחות ולהמריא אנכית, דבר שיאפשר להציבו כמעט בכל מקום. מל"ט V-Bat, שלאחרונה השלים טיסת ניסוי מעל האוקיינוס האטלנטי, יכול להישאר באוויר למשך 8 שעות ברציפות ועל פי התכנון ניתן יהיה להשתמש בו למשימות מודיעין, קרב, מיפוי ועוד.

 

בניסוי קודם נסק המל"ט לגובה של 15 אלף רגל - קצה גבול היכולת שלו - וחזר בשלום. "בכך המל"ט עמד בכל הפרמטרים החשובים שהצבנו עבורו לפני שנתיים", מסר בהודעה פיליפ ג'ונס מהיצרנית, MartinUAV. "כעת צוות ההנדסה יתמקד בשדרוג היכולות הללו כדי לעמוד אפילו יותר טוב בצרכים ללחימה".

מל
V-Bat בפעולה

מל
משגרים את המל"ט

מל

בזמן שיש כטב"מים שדורשים שטח נרחב ולעתים אף שילוב של התקני שיגור ורשתות להמראה ולהחזרה, ב"דיילי מייל" נכתב כי מל"ט זה דורש רק שטח של 6X6 מטרים להמראה ולנחיתה. באחת ההדגמות, הראתה החברה את כלי הטיס נוחת במשאית נוסעת.

 

המל"ט מתופעל מרחוק ויכולתו לפעול במשימות לטווחים רחוקים - לצד האפשרות לשגרו ולהנחיתו כמעט מכל מקום - הפכה אותו למבוקש בזרועות השונות של הצבא האמריקני.

 

בניגוד למל"טי הריגול הנוכחיים של הצבא האמריקני, מסוג RQ-7, מל"ט V-Bat אינו דורש שימוש במסלולי המראה ארוכים ויש לו גם יכולת חמקנות – המערכות שלו שקטות בהרבה ביחס למקביליו.

 

גם אם הצבא לא ירכוש בסופו של דבר את המל"ט בכמויות גדולות, עשויים להיות לו שימושים אזרחיים. כבר כעת, עוד לפני שנכנס לשימוש צבאי מבצעי, הוא החל לשמש במשימות לתפיסת מבריחי סמים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים