שתף קטע נבחר

מועמד ליברמן לשר הבריאות: "תוך שלוש שנים לא יהיו חולים במסדרונות"

יו"ר ההסתדרות הרפואית לשעבר לאוניד אידלמן הבטיח תוכנית לשיפור מערכת הבריאות תוך 100 ימים בתפקיד. "בשנתיים הראשונות התור לניתוחים ולבדיקות יתקצר ב-30 אחוז ותוך שלוש שנים ב-50 אחוז", טען

 

 

ליאוניד אידלמן, לשעבר יו"ר ההסתדרות הרפואית ומי שאמור לכהן כשר הבריאות מטעם ישראל ביתנו, אמר הבוקר (ה') בריאיון לאולפן ynet כי המפלגה תציג תוך 100 ימים בתפקיד תוכנית שאפתנית למשרד שנמצא במשבר. "תוך שלוש שנים לא יהיו חולים במסדרונות, בשנתיים הראשונות התור לניתוחים ולבדיקות יתקצר ב-30 אחוז ותוך שלוש שנים ב-50 אחוז", טען אידלמן.

 

כל העדכונים על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

הוא סיפר כי יו"ר המפלגה אביגדור ליברמן פנה אליו לפני כמה ימים והציע לו את התפקיד. "ליברמן בא אליי עם רעיון גאוני, שחייב להיות שר בריאות מקצועי. זה מאוד נכון. אני תמיד חשבתי שזה נכון, אבל לא חשבתי שיש מפלגה שיכולה להרים דגל של מהפכה בבריאות".

לאוניד אידלמן בכנס של מפלגת ישראל ביתנו לאישור רשימת המועמדים לכנסת בבחירות הקרובות (צילום: מוטי קמחי)
ליאוניד אידלמן(צילום: מוטי קמחי)
 

 

 

על היכולת שלו לבצע את הרפורמות שעליהן דיבר, אמר אידלמן: "היכולת לבצע תלויה בידע ובניסיון במערכת הבריאות מלמעלה עד למטה. גדלתי במערכת הזאת. אני מכיר את כל הבעיות". עוד אמר כי "מערכת הבריאות קורסת. אין רופא שלא יגיד את זה, אין אחות שלא תגיד את זה. בכנסת רופאים אמרו שמערכת הבריאות קורסת, אז הח"כים צעקו עליהם כי אין להם פתרונות".

 

אידלמן דחה את הטענה כי הוא דואג בעיקר לרופאים הבכירים: "אין טענה יותר רחוקה מהמציאות, אני הפסקתי שביתת רעב על שלושה דברים, כולם למתמחים".

 

על היכולת של סגן השר יעקב ליצמן להשתמש בכוחו הפוליטי לשיפור מצב המערכת אמר אידלמן: "האם הוא באמת השקיע את כל הכוח הפוליטי שלו כדי לקדם את הדברים האלה? אני לא יודע. התוצאות הם שמערכת הבריאות קורסת. כל חולה שבא למיון, כל חולה שמחכה, אני עד היום מזדעזע".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
ליאוניד אידלמן
צילום: מוטי קמחי
מומלצים