שתף קטע נבחר

גנץ כשל בלשונו וגרם למבוכה גדולה במפלגתו

מנהלי קמפיין הבחירות של כחול לבן שהו בתל אביב כשעיתונאים רבים ביקשו להבין האם היו"ר לא פסל בכנסת אחדות עם נתניהו. בניסיון למזער את הנזקים, התייצב גנץ שוב מול המצלמות כדי להבהיר את דבריו בנושא

 

מבוכה גדולה בצוות הקמפיין של מפלגת כחול לבן בעקבות האמירות הסותרות של היו"ר, ח"כ בני גנץ, במהלך הגשת רשימת המתמודדים לכנסת ה-22. במהלך דברים שאמר הערב (יום ה') בוועדת הבחירות המרכזית הוא לא שלל הצטרפות לאחדות עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. אחר כך הוא התייצב מול המצלמות והבהיר: "אולי לא שמעתי טוב את השאלה".

 

בנאומו בוועדה אמר גנץ: "אנחנו נציג אלטרנטיבה מכבדת אל מול מה שמסתמן כברית הקיצוניים של נתניהו. נקרא לממשלת אחדות והסכמה מיד לאחר הבחירות. אנחנו גאים ברשימה שיש לנו, נבחרת משובחת של אנשים ראויים. לכן אין שום שינוי ברשימה".

 

אחר כך נשאל גנץ האם מפלגתו תשקול ממשלת אחדות עם נתניהו אם תוצג תוכנית שלום אמריקנית. הוא לא פסל צעד כזה, והשיב: "ישראל לפני הכול, נעשה מה שטוב לישראל".

 

דבריו של גנץ בכנסת תפסו את יועציו ואת מנהלי הקמפיין הבחירות של כחול לבן בתל אביב. עיתונאים רבים פנו בתגובה לאנשי הקמפיין של גנץ, ואלה הובכו מהסיטואציה. מרביתם לא היו מעודכנים מדבריו של גנץ, וטענו כי בתוך זמן קצר תצא הבהרה לדברים שנאמרו.

 

ואכן, כדי למזער נזקים החליטו אנשי הקמפיין כי גנץ ייתן הצהרה נוספת בהמשך לדברים שאמר כמה דקות לפני כן. הפעם בחר גנץ לעשות את ההבהרה בצורה הומוריסטית: "האוזן הימנית היא הצד של ה-M-16", אמר יו"ר כחול לבן - ורמז לשמיעה לקויה בגלל שירותו הצבאי. "אולי לא שמעתי טוב את השאלה. באתי להחליף את נתניהו ולא לשבת איתו".

בני גנץ (צילום: משה מזרחי)
"לא שמעתי טוב". גנץ בדברי ההבהרה(צילום: משה מזרחי)

סוגיית ממשלת האחדות היא נקודת התורפה בקמפיין של כחול לבן. מאז מערכת הבחירות הקודמת, הדעות במערכת הפוליטית חלוקות האם גנץ מתכוון להצטרף לממשלת נתניהו או לא, בהנחה שלא יצליח להרכיב את הממשלה הבאה.

 

רק הבוקר אמרו מקורביו של גנץ ב"ידיעות אחרונות" בתגובה לשאלה מה יקרה אם תוצג תוכנית שלום אמריקנית, והאם זה יאפשר לכחול לבן לשבת בממשלת אחדות עם ראש הממשלה: "לא נשב עם נתניהו. ראש ממשלה אשר מרחפים מעליו שלושה כתבי חשדות אינו כשיר לדאוג למדינת ישראל. לאחר הבחירות כחול לבן תקיים ממשלת אחדות רחבה, ותזמין אליה את כל המפלגות שיסכימו לקווי היסוד שלה ובכך תשרת את אזרחי מדינת ישראל".

 

קמפיין כחול לבן מנהל קו אנטי מובהק: "לא נשב בממשלת נתניהו. נקודה". לפעמים פליטות פה או "נפילות" בראיונות או נאומים, כפי שאירע הערב, חושפים אמת קצת אחרת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: משה מזרחי
גנץ והאוזן "הבעייתית"
צילום: משה מזרחי
מומלצים